Bělení penisu aneb lidská hloupost bez hranic

Lidé občas dělají bizarní věci. Například zkoušejí netradiční úpravy přímo na svém těle. Díky Thajsku se tato disciplína posunula na zcela novou úroveň. Muži si zde totiž mohou nechat vybělit penis. Asi se ptáte stejně jako já, když jsem toto téma začínal psát. Proč by to proboha kdokoliv dělal?

Věřte nebo ne, bělení penisu skutečně existuje a v Thajsku za něj lidé platí nemalé peníze.

Za vším stojí klinika v Bangkoku, kde se tato procedura provádí. V současnosti toto pracoviště dokáže uspokojit poptávku zhruba 100 mužů za jediný měsíc. Klinika obslouží každý den zhruba 3 až 4 pacienty.

bělení penisu

 

Jak se šířil trend bělení penisu? 

Procedura se dostala do podvědomí veřejnosti  skrze záznamy z operace v thajské televizi a virálně šířením snímků na sociálních sítích. Samotné propagační video zveřejněné klinikou shlédlo již bezmála 5 miliónů lidí.

Nemocnice Lelux, která je v Thajsku proslulá bělením kůže, si tak připsala další zářez na svůj štít popularity. Využila totiž místní trend. Dá se říci, že lidé v Thajsku jsou posedlí barvou své kůže.

Zhruba 4 měsíce před nápadem klinika poskytovala podobnou službu ženám. Tehdy byla v nabídce služba na bělení vagíny. Netrvalo dlouho a ozvali se i muži.

K nápadu zavést bělení penisu dospěla nemocnice poté, co přišel zákazník a postěžoval si na příliš tmavé části kůže ve svém rozkroku.

 

VIDEO: Reportáž o kontroverzním bělení penisu 

 

Zajímavost: Stejné pracoviště způsobilo nedávno poprask svým projektem nazvaným 3D vagína. V tomto případě jde o proceduru, kdy je tělesný tuk klientky použit k vytvarování plnější vagíny.

 

Myslíme si, že jde o velmi zajímavý trh. Můžeme nabídnout velmi žádanou proceduru, za kterou jsou ochotni platit muži i ženy, tak zní oficiální vyjádření managementu nemocnice

Bělení je běžnou procedurou plastických klinik po celém světě. Jde o službu, která je dokonce často nabízena online. V Thajsku je po této službě stále rostoucí poptávka. Především díky vlivu reklam a růstu sociálního tlaku na barvu kůže.

Rizika bělení penisu 

Při samotné proceduře lékaři používají velmi jemný laser. Veškeré vybavení má platné certifikace od místní vlády. Laser odstraňuje z kůže pigment melanin a ta vypadá bělejší. Procedura v Thajsku vyjde zhruba na 6 500 dolarů – přes 130 000 Kč. Klientela se pohybuje ve věkovém rozmezí 22 až 55 let.

Novinka ale nebudí jen obdivné reakce. Ozývá se i spousta kritiky a varování. Spousta lidí na diskuzních fórech má o zábavu postaráno. Jiní se ptají k čemu je taková věc dobrá.

Thajské ministerstvo zdravotnictví vydalo varovné prohlášení. To uvádí, že procedura je zbytečná a hrozí spousta negativních následků. K těm patří jizvy, záněty a navíc se po skončení sezení může barva kůže vrátit zpět k normálu.

Penis ale nemusí vypadat jako na začátku. Hrozí jeho osázení nepěknými skvrnami. Jiní odborníci varují, že vedle popálenin a nepěkného vzhledu, hrozí také snížení citlivosti pohlavního údu.facebook erekce

 

Názor experta z USA

Doktor Shafer z New Yorku se živí jako plastický chirurg. Jeho názor na bělení penisu v Thajsku není zdaleka tak ostrý a kritický.

Shafer sice není do detailu obeznámen s tímto stylem bělení, protože v USA se používají bělící krémy, přesto však věří v bezpečnost této procedury.

Dle jeho názoru jsou stroje používané v Thajsku obdobné těm, které jsou používány ve Spojených státech. Mají tedy podobné parametry.

Souhlasí s některými výroky thajského ministerstva. Lidé opravdu mohou pociťovat svědění a zrudnutí tkáně. V extrémních případech může dojít i ke zjizvení. Přesto věří, že riziko je minimální, pokud člověk navštíví kvalifikované pracoviště.

Pouze nepatrná změna v nastavení přístroje může mít drasticky rozdílný efekt, tvrdí Shafer

Doktor vysvětluje, že v takovém případě hrozí popálení, nebo zvýšená pigmentace. Co se týče obav o plodnost muže po zákroku, je Shafer v klidu. Dle něj jde o výroky, které nejsou podloženy výzkumem.

Nevidím způsob, jak by externí ozařování laserem mohlo ovlivnit vnitřní činnost tvorby spermií, tvrdí doktor

V případě zásahu do normálního sexuálního života Shafer souhlasí. Přiznává, že je potřeba určitý čas na zhojení tkáně. Ten se však pohybuje v řádu dní a maximálně týdnů. V žádném případě nejde o měsíce.

Všeobecně věří v bezpečnost této procedury. Zejména v případech, kdy klient dopředu prozkoumá do čeho jde a navštíví kvalifikované pracoviště.

 

Proč má někdo vůbec zájem bělit penis?

V Thajsku panuje přesvědčení, že tmavá barva znamená cejch práce na slunci. Tedy znační nižší vrstvu. Proto bohatí Thajci volí tento netradiční zákrok, aby zvýraznili své vyšší mocenské postavení. Důkaz že člověk nemá dělnický, nebo rolnický původ je až příliš silné lákadlo.

Z trendu bílé kůže žije i mnoho kosmetických firem. Téměř každý jejich krém slibuje bělící efekt. Tuto módní vlnu ještě podporují thajské celebrity, které trend veřejně podporují.

V mém světě je tvrdá konkurence. Pokud se o sebe nebudu starat, vše co jsem budovala, bělení do kterého jsem investovala. To vše bude pryč, tvrdí thajská herečka Cris Horwang v jedné z televizních reklam

 

Výhody bělení penisu

Z pohledu selského rozumu nedává tato procedura příliš smysl. Osobně jsem se ptal několika lidí z mého okolí a nikdo tento trend nechápe. Jedno jestli muž nebo žena. Všichni nechápavě kroutili hlavami.

Zdá se, že procedura skýtá výhody pouze pro lidi, kteří věří, že světlejší kůže je udělá lepšími. Je určena pro lidi s tmavším odstínem kůže, kteří chtějí mít světlejší i své genitálie. Tato nabídka je velmi lákavá například pro homosexuály a transvestity, kteří mají zvýšené nároky na vzhled na všech tělesných partiích.

TIP: Stokrát důležitější, než barva penisu, je pevnost erekce. Podpořte ji některým z TOP 10 doplňků

 

 

 

Bělení penisu aneb lidská hloupost bez hranic
5 (100%) 1 vote