Gerontofilie – vzrušují vás vrásky a povislá kůže?

Gerontofilie je erotická orientace zaměřená na vysoký věk. V tomto případě jde o silné vzrušení v přítomnosti mnohem staršího člověka. Jde tedy o obrácený stav oproti pedofílii. Ta nejvíce bizarní teorie tvrdí, že gerontofilové mohou mít sklony i k pedofilii. Skrytým motivem je dle psychologů zakořeněný strach z pubického ochlupení.

Richard von Krafft (otec studií netradičního sexuálního chování) jako první nastínil možnost vzrušení se starší osobou. Ke své teorii nabídl i několik příkladů z praxe. Tak vznikly první zmínky o zakázané lásce ke staršímu člověku.

gerontofilie

 

Příběh gerontofilního vojáka

Nelze říct, že by bylo dat z výzkumu málo, ale důkazy jsou rozptýlené a neúplné. Psychiatr A. Kutzinksy v roce 1929 ve své studii popsal jeden takový případ. Píše, jak se jeho pacient oženil v 24 letech a měl 6 dětí.

Během války tento muž sloužil v armádě. Tehdy měl přes rok sexuální abstinenci. Jednou, když se koupal, potkal u rybníka starší ženu, s kterou se spustil. Náhle ztratil veškerou lásku ke své ženě.  Vše, co vyzařoval, byly erotické impulsy k této starší ženě. Ty byly natolik silné, že nedokázal ani pracovat.

Kutzinsky následně případ analyzoval. Přišel na to, že muž nezískal svoji lásku ke starým lidem ve své dospělosti. Byl vždycky gerontofilem. Jeho první zkušenost se starší ženou ho pouze utvrdila v jeho přesvědčení. Měl pak více odvahy a mohl vyjít s pravdou ven. Opustil tak svou ženu, která pro něj byla příliš mladá.

 

„Pumy“ netrpí gerontofilií

Pumy. Specifická subkultura naší doby. Jde o paničky ve středním věku s vysokým libidem, které vyhledávají společnost mnohem mladších mužů. Z pohledu mladíka, který se s takovou ženou spustí, nejde čistě o gerontofílii. To samé platí i pro případ starší muž a mladá žena.

Zatímco pumy nebo také milfky a postarší vlci (muži a ženy ve svých 40. a 50. letech) jsou často velmi dobře udržovaní, pravý gerontofil si raději vybere někoho, komu chybí zuby a má vetché tělo.

Není to jen o lásce ke stáří. Dokonce to není vždy o penězích. Titulky bulváru jsou plné sňatků dvacetiletých krásek se starými pány kolem 90 let. Ne všechny jsou zlatokopky. Situace platí i pro situaci zajíček a “velmi zralá žena”. Motivem může být opravdová sexuální touha po starém těle.  

facebook erekce.cz

 

Příznaky gerontofilie

Spočívají v neodolatelné chuti na protějšky, které jsou mnohem starší. Postižený tráví velkou část času fantaziemi o starších lidech. Jeho představy zahrnují divoké a intenzivní sexuální obrazy.

V roce 1981, sexuolog John Money definoval gerontofilii jako “stav ve kterém je dospělý člověk závislý na erotosexuální aktivitě s mnohem starším protějškem„. Cílem je dosažení intimity a vzrušení. Akt může končit i orgasmem. ”Gerontofilové  obecně potřebují sex se starším partnerem, jinak nemusí dosáhnout vyvrcholení„.

Je to stařecká stavba těla, která pravé gerontofilly tolik láká. Hledají parametry typu křehkost, vrásky, špatné držení těla, šedé vlasy, pomalá chůze a podobně. Gerontofilii odborníci nepovažují za mentální poruchu. Tou by byla až ve chvíli, kdy by obtěžovala danou osobu a její okolí.

Samotní gerontofilové jsou často vděčným tématem výsměchu ostatních lidí a zábavných skečů v komediích. Jejich orientace v podstatě není špatná. Být žádoucí ve starším věku může být pro staré lidi novým impulsem do života.

ABYSTE NESELHAL PŘED „BABIČKOU SVÝCH SNŮ“, mějte po ruce vždy první pomoc v podobě české Proerecty

proerecta

 

Léčba gerontofilie

Pokud někoho daná deviace obtěžuje, měl by vyhledat léčbu. Jako u většiny deviací pomáhají tyto metody:

  • psychoanalýza
  • hypnóza
  • behaviorální terapie
  • kognitivní terapie
  • terapie pomocí léků

Mezi léky patří účinné látky na korekci hormonálních hladiny a také některá antidepresiva. K léčbě se nepřistupuje, dokud stav nekomplikuje člověku život.   

OTESTUJTE SE: Jaká je vaše hladina testosteronu?

test na testosteron

 

Postihy gerontofila ve jménu zákona

V zahraničí došlo k případu, kdy byl noční stalker obviněn ze znásilnění až stovek občanů v důchodovém věku. Dostal trest odnětí svobody  na 27 let. Samozřejmě je takovýto čin hodný odsuzení. Podobný trest by čekal gerontofila i u nás. Pokud by došlo k znásilnění, hrozí trest od 2 do 8 let. V případě smrti oběti pak 10 až 15 roků odnětí svobody.

V úvahu přichází také fakt, že při výskytu podobného případu, nemusí jít vždy o násilný akt. Gerontofil nemusí vždy volit takto přímočarý přístup. Bude třeba přitahován, ale ke znásilnění nikdy nedojde.

Také je otázkou, jak na se na to dívá druhá strana. Jsou totiž staří lidé, kteří udělali za svým sexuálním životem tlustou čáru. Na druhou stranu je mnoho těch, kteří žijí bohatým sexuálním životem a mladší sexuální partner jim bude nesmírně lichotit.

TIP: Jaká bude vaše erekce a libido po 50tce? Je se na co těšit

starší pár

 

Gerontofilie ve filmu

O deviaci je natočen dokonce film. Kanadští autoři uchopili téma po svém a natočili dramatickou komedii. V hlavní roli zde vystupuje 18-ti letý mladík. Ten dostane možnost pracovat brigádně v domově pro seniory.

Zde poznává trýznivé prostředí této instituce a nakonec pomůže jednomu z obyvatel uprchnout. Se staříkem pak utíkají a nakonec se ukáže, že jejich vztah je více než přátelský. Film tak provokativně a s humorem popisuje deviaci novým způsobem a nebojí se otevřít i složitější společenské tabu.

 

Gerontofilie není nebezpečná úchylka

Ve společnosti je tento typ úchylky poměrně vzácný. Ve většině případů jde o jednotlivce, kteří nejsou pro společnost hrozbou. Problém by byl pouze v případě, kdy je tato deviace v kombinaci s jinou, která má násilné parametry.

DÁLE ČTĚTE: O zoofilii, které se v Čechách daří více, než byste čekal

zoofilie

Gerontofilie – vzrušují vás vrásky a povislá kůže?
5 (100%) 2 vote[s]