Transplantace penisu – drahá a výjímečná operace

Ano, i na toto téma nakonec došlo. Transplantace penisu. Pro někoho naprosto nepřijatelný a nepochopitelný zákrok, pro jiného jediná možnost, jak se cítit zase dobře. Možná jste nad tím nikdy nepřemýšlel. Možná vás to nikdy nenapadlo. Možná je toto pro vás zcela neprobádané území.

Ať tak či onak, v tomto krátkém článku vám popíšu, proč lidé vlastně transplantaci penisu podstupují, kde a jak se provádí, jaké jsou její výhody a nevýhody a samozřejmě nezapomenu ani na zdravotní rizika. Pohodlně se usaďte, začínáme.

transplantace penisu

 

Transplantace penisu – proč ji muži podstupují?

Muži jsou různí. Prožívají různé životy. A setkávají se s různými nástrahami. Od vážné dopravní nehody přes zranění v boji až po rakovinu penisu, z těchto všech důvodů si lidé nechávají transplantovat penis. Mnozí díky tomu získají zpátky svou sebedůvěru, mužnost nebo konečně najdou sebe sama.

Například by vás mohlo vyděsit, kolik se ročně stane dopravních nehod, při kterých dojde k poškození nebo úplné ztrátě penisu. Jsou jich desítky. Po takových nehodách jsou muži často handicapovaní na zbytek života. O tom, že už pak nemohou mít děti, ani nemluvě.

Obrovskou roli hraje psychika. Někdo se se svým „novým já” sžije, někdo na to neustále myslí, sžírá se depresivními myšlenkami a zažívá doslova vnitřní muka. To je tedy první nejčastější důvod, proč pánové míří pod skalpel.

transplantace penisu kvůli autonehodě

Nejběžnější důvodem pro transplantaci je úraz nebo důsledky těžkých nemocí

 

Dalším častým důvodem je nemoc. Již dříve lékaři transplantovali penis muži, který o něj přišel kvůli rakovině.

A v neposlední řadě může být důvodem pro transplantaci penisu vážné zranění ve válce. I dnes totiž probíhají na řadě míst na světě boje, kde každý den dochází k nejrůznějším zraněním. A jedním z nich je i poranění či úplná ztráta penisu.

 

Kde k transplantaci penisu dochází?

Transplantace penisu rozhodně není běžným zákrokem. Nedělá jej kdejaké nemocniční zařízení. Naopak existuje pouze pár klinik, kde se doposud povedla komplexní transplantace penisu.

Jedná se o univerzitní nemocnici Johnse Hopkinse ve městě Baltimore v americkém státě Maryland, o fakultní nemocnici ve městě Stellenbosch nedaleko Kapského Města v Jihoafrické republice, nebo o nemocnici v americkém Massachusetts. Nemocnic, kde by vám provedli transplantaci penisu, tedy není mnoho a pokud úraz neohrožuje život, bude i pořádně drahá.

 

Jak se transplantace penisu provádí?

Celý proces transplantace je velmi komplikovaný. Provádí jej pouze skuteční odborníci ve svém oboru. Lékaři se na takový zákrok připravují klidně i 5 let. Tak náročný a složitý je.

Nejprve je nutné najít vhodného dárce, to znamená i čerstvou mrtvolu, který poskytne svůj penis. Dále se připraví tkáně, nervová zakončení a cévy k propojení. Skutečně se jedná o velmi náročný proces, takže vám jej zde nebudu celý popisovat. Celkový zákrok trvá od jedenácti do dvaceti hodin.

Výsledkem je plně funkční penis, který muž může používat nejen k močení, ale také k sexu. Ano, čtete správně, s transplantovaným penisem je možné dosáhnout erekce. Samozřejmě je diskutabilní, nakolik je tato erekce kvalitní, ale podle lékařů je sex s transplantovaným penisem možný.

TIP. Klikněte na video zjednodušené transplantace penisu. 

 

Jak vypadá transplantovaný penis?

Jak nakonec takový penis vypadá? Nebudeme si nic nalhávat, soutěž krásy by asi nevyhrál, ale důležité je, že je funkční. Jelikož však zatím proběhlo pouze pár úspěšných transplantací, nejsou takové fotografie k dohledání. Můžeme se tedy pouze domnívat, jak takový penis asi vypadá.

Každému je ale jasné, že už to nikdy nebude jako dřív. Například existuje případ, kdy muž dokonce požádal po dvou týdnech o odstranění transplantovaného penisu, neboť se s ním nedokázal psychicky vyrovnat.

Transplantovaný penis má jinou barvu, jinou velikost, jiný tvar a třeba i jiné zahnutí. Je to zkrátka něco úplně jiného.

facebook erekce.cz

 

Výhody a nevýhody transplantace penisu

Jako každá operace a každý zákrok, má i tento řadu výhod a nevýhod. Možná jich je v tomto případu více, než u běžných zákroků.

VÝHODY:

 • Můžete získat zpátky funkční penis.
 • Nemusíte se vzdát sexuálního života.
 • Vrátí se vám zpátky sebevědomí.
 • Jste opět kompletním mužem.
 • Nemusíte čůrat jako žena, ale opět jako muž.
 • Získáte psychickou pohodu.
NEVÝHODY:

 • Během operace může nastat řada komplikací.
 • Nemusíte se nikdy s penisem psychicky sžít.
 • Mohou u vás nastat pooperační komplikace a penis nebude tělem přijat, dojde k zánětu a dalším komplikacím.
 • Penis nebude tak funkční, jak jste si sliboval a budete zklamaný.
 • Nemusíte nakonec dosáhnout erekce.

 

Zdravotní rizika transplantace penisu

Transplantace penisu je skutečně jedním z nejnáročnějších zákroků. Zdravotních komplikací je celá řada. Možná ani samotní lékaři ještě nezmapovali všechny, které mohou nastat.

Mezi ty nejpravděpodobnější patří:

 • Komplikace během zákroku – zástava srdce, zástava dýchání, apod.
 • Zánět.
 • Nepřijetí penisu a jeho následné vynucené odstranění.
 • Otrava krve.
 • Porušení nervů.
 • Porušení močové trubice.
 • Porušení močového měchýře.
 • Komplikace po zákroku.

Zdravotních rizik je mnoho. A toto jsou skutečně jen ty nejběžnější. Nastat může celá řada jiných.

 

Transplantace zachrání penis a pokud vám hrozí, podstupte ji

Transplantace penisu má před sebou ještě dlouhou cestu. Lékaři jsou stále na počátku hledání. Teprve letos na jaře 2018 proběhla první úspěšná transplantace penisu a šourku i s nervovými zakončeními a močovou trubicí.

Přesto, že zdravotnictví ušlo během posledních několika let ohromnou cestu, v tomto odvětví jsme ještě na počátku a stále se toho máme hodně co učit. Jednou ale určitě nastane doba, kdy bude transplantace penisu naprosto běžným zákrokem, nebo alespoň ne tak rizikovým.

DÁLE ČTĚTE: Nejčastější sexuální úrazy, které mohou postihnout vás i partnerku

sexuální úrazy u mužů a žen

Transplantace penisu – drahá a výjímečná operace
5 (100%) 1 vote