Alkohol před sexem. Kdy se jedná o dobrý nápad a kdy jej naopak vynechat?

Spousta z nás se ráda posilňuje alkoholem, jelikož nám přidává na sebevědomí a boří  zábrany. Je to ale vždy dobrý nápad? Zeptali jsme se sexuoložky.

Psychologové i sexuolové se shodnou, že opilý sex je špatný sex. Laura Berman z Chicaga dokonce před ním varuje. Když nevíte, kde máte svůj strop, můžete dopadnout dost tragicky.

alkohol před sexem

 

Bezpečná míra alkoholu před sexem

Většinou se doporučuje dát si před milováním jeden drink. To nás dokáže dobře nabudit a uvolnit.

Přesto existují studie, které i před tak malým množstvím varují. Podle jedné publikované v časopisu Time je nejbezpečnější se alkoholu zcela zříct. Dle ní i občasné popíjení zvyšuje riziko kardiovaskulární mortality. V sexu by ale jedna sklenička měla přece jen pomoci.

Pokud však vypijete mnohem více než jen skleničku, dochází k útlumu, únavě i zkreslení úsudku. Za své předvádění se se dokonce můžete druhý den stydět.

Bohužel ženy mají ještě tu nevýhodu, že jejich tělo snáší alkohol hůře, jelikož mají méně krve ke zředění alkoholu. 

S ALKOHOLEM OPATRNĚ: Erekce a alkohol – pivko a panáček denně a s erekcí se můžete rozloučit.

alkohol a erekce

 

Opilost a sex

Milování v opilosti představuje převážně snížený sexuální zážitek. Proto by milenci vždy měli být naprosto bdělí, vždyť jinak ohrožují i svůj milostný výkon,“ tvrdí Laura Berman.

Alkohol brání přívodu krve a tím se podílí i na erektilní dysfunkci a nedostatečnou lubrikaci u žen.

Alkohol také znecitlivuje vnímání, někdy se po vystřízlivění dostavuje i deprese a pocity viny.  Berman doporučuje se naplno oddat přítomnému sexu. 

 

Tady jsem, zlato

Zbavte se přehnaných očekávání a neklaďte na sebe ani na milence abnormální požadavky. Skutečný sex má celulitidu. Skutečný sex má genitálie různých tvarů a velikostí. Skutečný sex má také povislá prsa a velký zadek. A přesto je tahle realita tak úžasná, ačkoli není zkreslena třemi, čtyřmi skleničkami vína,“ dodává Berman.

 

Žijte přítomností

Pokud jste přítomni – duševně i fyzicky, můžou se dít úžasné věci během milování. Ke skutečnému, tedy střízlivému sexu, patří i trapné momenty – např. omylem partnera bouchnete.

Laura Berman dodává, že k sexu byste měli přistupovat stylem “jsem tu v plné kráse a bez předstírání.” Ukážete tak partnerce, že vám na ní záleží, a také svoji zranitelnost a ukážete, že jste zralý partner, který se nestydí a nic nepředstírá.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Když ve vztahu vše klape kromě sexu a vám to vadí. Jak to muži citlivě říct?

špatný sex ve vztahu

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply