Ve většině článků najdete takto podtržené věty, části vět nebo slova, které proklikem odkazují na zdroje. Ty vedou na články na stránce Erekce.cz a na odborné zdroje, ze kterých jsme odborné informace získali.

Při tvorbě obsahu důrazně dbáme na to, aby byl vždy aktuální, pravdivý a shrnoval téma co nejpodrobněji. Proto musíme pozorně posuzovat kvalitu zdrojů, ze kterých informace čerpáme. Podrobně studujeme autoritativní a odborné publikace, výsledky lékařských a vědeckých studií, lékařské články, a pokud máme další dotazy, ptáme se přímo lékařů a odborníků na dané téma.

Zde je základní přehled stránek a zdrojů, ze kterých informace čerpáme nejčastěji. Pro účely stránky Erekce.cz nás zajímá hlavně obsah týkající se mužského a ženského pohlavního zdraví, sexuální výkonnosti a šťastných vztahů. Na zdrojových stránkách ale najdete obsah týkající se fyzického a duševního zdraví komplexně.

Kvalitní zahraniční zdroje jsou známé celosvětově a informace z nich čerpají běžní čtenáři i přímo lékaři a specialisté. Pokud budete na internetu hledat zdravotní témata v angličtině, určitě se na tyto zdroje rovněž dostanete. To samé platí pro české stránky od českých odborníků, kteří působí jako autority na českém internetu.

Odkud tedy nejčastěji čerpáme informace?

 

MedicalNewsToday.com

Ze stránky čerpáme informace o příčinách, projevech a léčbě nemocí a zdravotních problémů. Dále o tom, jaký mají vliv na kondici a sexuální výkonnost, a celkovou kvalitu života postiženého.

Redakci MedicalNewsToday tvoří přes 120 autorů, kterých články kontroluje přes 100 lékařů, zdravotních odborníků, výzkumníků a dalších specialistů. Web je sesterskou stránkou HealthLine.com, ze které rovněž čerpáme.

Vedení redakce MNT pravidelně prověřuje odbornost, relevantní zkušenosti a praxi tvůrců obsahu. Články jsou pravidelně aktualizovány podle nejnovějších vědeckých zjištění. Stránka nabízí vždy aktuální dostupné poznatky, protože ty se díky soustavnému výzkumu rychle mění.

MedicalNewsToday.com každý měsíc navštíví přes 85 milionů čtenářů. Srozumitelně zpracované informace nemíří pouze na širokou veřejnost, ale také na lékaře. Články odkazují na výsledky relevantních lékařských a vědeckých studií.

Na stránce se setkáte i s reklamou, přičemž redakce přísně hodnotí a zkoumá prodejné praktiky všech doporučených značek a výrobků. Podle dostupných důkazů zároveň zkoumá jejich zdravotní a výživová tvrzení. Do výběru se dostanou pouze výrobky, které mohou čtenářům reálně pomoct.

Máte tak jistotu, že na MNT najdete pouze užitečné, věcné a vědecky ověřené informace bez zbytečné reklamy a vnucování produktů. Nejvyšší prioritu má zde vždy čtenář. Primárním cílem stránky je informovat čtenáře a odborníky vzájemně mezi sebou.

Na této i ostatních uvedených stránkách najdete články prakticky o všech nemocech a nejen o sexuálním zdraví, takže je určitě pohledejte ve vyhledávání.

 

HealthLine

Ze stránky nejčastěji čerpáme informace o příčinách, projevech a léčbě nemocí a zdravotních problémů, o vlivu na celkovou kondici, sexuálí výkonnost a život postiženého.

HealthLine poskytuje dostupné a dobře srozumitelné informace o zdraví. Obsah vytváří lékaři, kvalifikovaní autoři a další odborní přispěvatelé. Obsah je lékařsky pečlivě kontrolován podle přísných pokynů.

Stránka odkazuje na akademické výzkumné instituce a lékaři kontrolované studie. Stránka si dává za cíl stát se nedůvěryhodnějším spojencem mezi uživateli a autoritativním lékařským obsahem.

 

WebMD

Ze stránky nejčastěji čerpáme výsledky odborných studií, které zkoumají souvislost mezi nemocemi a jejich příčinami.

Na webu najdete důvěryhodné a podrobné zprávy z výsledků vědeckých a lékařských studií. Stránka na ně přímo odkazuje, takže vždy dohledáte informace přímo ze zdroje výzkumu. Redakce čerpá z nejnovějších poznatků zveřejněných v lékařských časopisech.

Redakční tým spolupracuje s více než 100 lékaři a odborníky na všechny aspekty zdraví po celém světě. I zde je obsah vždy aktuální, přesný a nápomocný při snaze o zdravější život a pomoc se svými zdravotními problémy.

WebMD.com je vydavatel on-line zpráv a obsahu ze zdravotnictví. Stránka působí od roku 1998 a kromě obsahu o nemocech šíří osvětu o lécích. Stránka je aktuálně považována za jeden z nejlepších zdravotnických webů.

 

MayoClinic

Mayo Clinic je nezisková organizace, která se zavazuje ke klinické praxi, vzdělávání a výzkumu. Poskytuje odbornou péči o komplexní zdraví každého člověka. Stránka patří mezi nejčtenější a vysoce citované vědecké zdroje pro lékaře i řadové čtenáře.

 

Ncbi

Ncbi je vládní stránka Národního centra pro biotechnologické informace a součást Národní lékařské knihovny USA. Stránka ukládá a zpracovává vědecká data z oblasti biologie, medicíny, biochemie a genetiky. V roce 2020 stránka obsahovala více než 3 miliardy příspěvků. Každý den stránku navštíví 4 miliony lidí.

 

VeryWellHealth

VeryWellHealth je stránka zveřejňující zdravotnické a wellness informace od zdravotníků, lékařů, trenérů, dietologů a dalších odborníků. Podporuje principy etické žurnalistiky Společnosti pro profesionální novináře.

Obsah připravuje 120 zdravotníků a další atestovaní lékaři jej pravidelně kontrolují a aktualizují. Stránka funguje od roku 2016 a měsíčně ji pouze v USA navštíví kolem 20 milionů čtenářů. Další miliony návštěvníků jsou po celém světě. Stránka se v roce 2017, čili rok po spuštění umístila mezi 10 nejlepšími weby se zdravotnickými informacemi.

 

PubMed

PubMed je vládní vyhledávač biomedicínské literatury a literatury o biologických vědách. Stránka je uznávána jako rozsáhlý, spolehlivý a vysoce autoritativní zdroj. Databáze obsahuje přes 34 milionů citací biomedicínské literatury.

 

Google Scholar

Google Scholar je volně dostupný vyhledávač textů z odborné literatury fungující od roku 2004. Obsahuje stovky milionů dokumentů z akademických časopisů a knih, diplomové a disertační práce, příspěvky z vědeckých konferencí či dokonce patenty. Všechen materiál je odborný a důvěryhodný. Většina je v angličtině, ale díky silné vědecké obci v Česku najdete spoustu obsahu i v češtině.

 

Wikipedie

Wikipedie je on-line encyklopedie a funguje od roku 2001. Stránku spravuje nezisková organizace Wikimedia Foundation.

Nabízí svobodný a otevřený obsah, který vytvářejí dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Všechen obsah je bezplatný a zcela bez reklam. Podle hodnocení jde o úplně nejoblíbenější webovou stránku.

Na Wikipedii sice může přispívat obsahem téměř každý člověk s internetem, ale články musí být vždy nezaujaté a řádně zdrojované. Všechny články podléhají kontrole, takže riziko, že by informace nebyly pravdivé, je minimální.

 

SZPI, SÚKL, oLécích

Na těchto českých stránkách získáváme informace o doplňcích stravy a lécích.

Významnou část obsahu Erekce.cz tvoří články o doplňcích stravy pro mužské i ženské intimní zdraví. Doplňky výživy patří mezi potraviny, takže je zkoumá Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Na stránce zjišťujeme povolená zdravotní a výživová tvrzení. Zároveň sledujeme, zda na některý nebezpečný či jinak rizikový doplněk neupozorňuje.

Píšeme také o lécích, nejčastěji na erektilní dysfunkci. Informace proto hledáme na stránkách Státního ústav pro kontrolu léčiv. Podobný obsah zveřejňuje stránka Olécích.cz, která je informačním portálem SÚKL.

 

uLékaře

uLékaře.cz je největší česká medicínská on-line poradna. Na dotazy nepřetržitě odpovídá přes 350 praktických lékařů a specialistů, kteří obslouží přes 2500 uživatelů měsíčně.

Tyto informace jsou pro obsah naší stránky velmi nápomocné, protože vidíme, na co se lidé nejčastěji ptají. To je pro nás skvělým přehledem vyhledávaných témat, kterému můžeme přizpůsobit nový obsah na blogu.

Za položený dotaz se sice platí, ale odpovědi lékařů lze číst zdarma. Stránku tak lze vnímat jako velmi dobré poradenství, pokud ve vyhledávání najdete problém podobný vašemu. Přes stránku si lze rovněž domluvit vyšetření.

 

České zdravotní pojišťovny

V článcích o nemocích, jejich léčbě a dalších terapiích obvykle vysvětlujeme, zda a v jaké míře je pojišťovny proplácí nebo na ně přispívají.

Tyto informace čerpáme ze stránek pojišťoven nebo do nich přímo voláme nebo píšeme. Informace o součinnosti pojišťoven jsou tak vždy aktuální a z první ruky.

 

Vlastní praxe lékařů

Když nás něco zajímá, neváháme se zeptat přímo. Rozhovory s lékaři jsou pro čtenáře často přehlednější a srozumitelnější, než podrobné články o nemocích a problémech. Praxe a zkušenosti mnohdy nabídnou lepší přehled, než sumář z výsledků studií.

V kategorií rozhovorů jsme vyzpovídali známé české lékaře a odborníky, namátkově Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., DSc., MUDr. Ondřej Trojan, Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., MUDr. Radim Uzel, CSc., MUDr. Josef Stolz, MBA, MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D., MUDr. Monika Purmová, MUDr. Tomáš Hradec, MUDr. Lukáš Bittner. Další pořád přibývají.

Zveřejňujeme i podcasty, a tedy záznamy rozhovorů s lékaři a odborníky z rozhlasových stránek nebo videa z YouTube.

 

Zpravodajské weby

Aktivně sledujeme aktuální dění, aby nám neunikli žádné novinky z oblasti intimního zdraví. Za nejzajímavější zdroje zpráv považujeme iDnes, Aktuálně, Deník, ČT24, TN, Echo24, iRozhlas, České Noviny, Lidovky, ale také mnohé další, protože zajímavé a aktuální informace lze najít na různých zpravodajských webech.

 

E-shopy a nezávislé recenze produktů na internetu

Testovali jsme desítky doplňků stravy. Základní informace o produktech čerpáme vždy z oficiálních prodejných stránek. Výroky prodejce a účinnost produktů poté kontrolujeme podle Vodítek k problematice výživových a zdravotních tvrzení SZPI.

Zajímají nás také reálné zkušenosti spotřebitelů a to, jaký účinek na ně doplňky mají. Tyto reklamou nezkreslené hodnocení hledáme přes portál Heuréka.cz a různé diskusní stránky, kde lze běžně dohledat i negativní názory.

Jako největší a dostatečně prověřený vnímáme český on-line sex-shop RůžovýSlon.cz. Dále pak Intimity.cz, Sexshop.cz a Sexíčekshop.cz.

Stejné nebo podobné pomůcky a hračky najdete ve většině sexshopů, ale s těmito máme jako zákazníci a hodnotitelé nejlepší zkušenosti.

 

Vy, naši čtenáři a vaše komentáře

Od vás, našich vážených čtenářů, si necháváme poradit, která témata zpracovat. Ptáte se nás v mailu, v komentářích pod články, na našem YouTube kanálu a FaceBooku. Díky vám víme, co přesně vás zajímá a podle toho vymýšlíme nový obsah, který připravujeme pomocí autoritativních zdrojů.

Proto se vám chci pěkně poděkovat, že čtete naši stránku a obohacujete nás cennou zpětnou vazbou a připomínkami k obsahu 🙂 Pokud máte jakékoliv dotazy nebo připomínky, ozvěte se nám přes mail pomoc@erekce.cz. Děkujeme.

Tým redakce Erekce.cz

erekce_cz na facebooku