Ve studentských vztazích nehraje sex až takovou roli, důležitější je důvěra a společné zájmy

Vysokoškoláci aktuálně preferují dlouhodobé vztahy a seznamují se nejraději osobně. Ve vztahu vyžadují důvěru a nejméně podstatným je pro ně věk. Statisticky se neradi seznamují přes sítě a seznamovací aplikace používá pouhých 6% studentů. Výzkumu se zúčastnilo 2674 vysokoškoláků z celé ČR.

  • Přes 2/3 vysokoškoláků má zkušenost s minimálně ročním vztahem.
  • Během průzkumu bylo zadaných 60% z nich a 3/4 měli vztah delší než půl roku.
  • Až 4/5 vysokoškoláků věří na lásku na celý život.
  • Pouze 5% na celoživotní lásku nevěří.

3/4 studentů preferují seznamování osobně. 69% vůbec nepoužívá on-line seznamování a přibližně třetina je považuje za riskantní a rizikové.

Zajímavé je, že sex v mladých vztazích nehraje až takovou roli, jak by se mohlo zdát. Pro účastníky průzkumu je důležitější vzájemná důvěra a porozumění, respekt ke druhému, možnost spolehnout se na partnera, společné zájmy a smysl pro humor, pocit bezpečí a schopnosti zabezpečit se do budoucna. Až za tyto hodnoty dotázaní zařadili sex. 

Studenty již příliš neláká ani sex na jednu noc a rychlovky a to i přes to, že během studia na VŠ je k tomu spousta možností. Přes 50% respondentů sex na jednu noc nikdy nezažilo. Historicky podobná sexuální zdrželivost byla naposledy ve 20. letech 20. století v období Velké hospodářské krize (tato data pocházejí z americké statistiky).

  • 10% vysokoškoláků zatím nemělo žádný sexuální vztah.
  • 15% aktuálně vůbec nesouloží, protože nemá s kým.
  • 23% dotázaných souloží pouze občasně a většinou náhodně.

Studenti se dnes nezajímají ani o sexuální minulost svých partnerů a 64% vůbec nezajímá, kolik partnerů jich měli v minulosti.

A jak to máte vy, milí čtenáři? Souložíte nebo jste souložili na VŠ dostatečně, vůbec nebo jenom někdy? Zavzpomínejte v komentářích 🙂

DÁLE ČTĚTE: 10 příčin problematické erekce u mladých mužů.

 

Leave a Reply