Kardiologové doporučují milovat se alespoň dvakrát týdně

Mnoho lidí se stále domnívá, že sex v kontextu srdečních příhod jim neprospívá. Představa, že jeden ze starších partnerů při styku s mladším partnerem zkolabuje, bývá častým předsudkem. To je však omyl.

milování dvakrát týdně

 

Kardiologové tvrdí, že muži provozující sex pravidelně dvakrát do týdne, mají výrazně nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění, než ti, kteří souloží méně často.

Tímto tématem se již v minulosti mnohokrát zabývali odborníci, avšak až novější studie publikovaná v odborném časopise American Journal of Cardiology přišla na to, že pravidelný sex lidem ve skutečnosti velmi svědčí.

Studie se zúčastnilo 1 165 mužů středního věku (průměrný věk byl padesát let), kteří před výzkumem nikdy neprodělali žádné z kardiovaskulárních onemocnění.

Mezi ně se řadí srdeční choroby, cévní mozkové příhody, ale i onemocnění periferního žilního a tepenného systému.

Každý účastník pak byl sledován v průměru šestnáct let, během kterých byla hodnocena aktivita intimního života i vznik kardiovaskulárních obtíží. Výsledky byly nad očekávání překvapivé.

U mužů dochází ke zvýšení rizika kardiovaskulárních onemocnění s klesající frekvencí sexuální aktivity. V porovnání s muži, kteří si sex dopřávali 2–3krát týdně, měli muži milující se maximálně jednou za měsíc téměř o 50 % vyšší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Vědci přitom samozřejmě vzali v potaz i věk pacienta a to, zda trpí či netrpí poruchou erekce,“ souhlasí s výsledky průzkumu lékaři z webu Kardiochirurgie.cz.

 

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Byliny, které pomáhají k sexuální vášni a vzrušení.

byliny na libido

erekce_cz na facebooku

 

/ZDROJ/

Leave a Reply