Mužské stárnutí, sexualita a 5 nejčastějších otázek. Je načase přestat věřit dezinformacím.

Jak muž stárne, erekce přirozeně slábne. Toto oslabení má různé příčiny od zdravotních (zúžené cévy, vysoký tlak, diabetes) přes ty psychologické (nechuť k sexu, nedostatek energie a zájmu, stresy, obavy, úzkosti a deprese).

Starší muži proto mohu být vystrašení, co že se to s jejich sexualitou děje. Muž, který se bojí, má tendenci věřit různým mýtům a účelovým dezinformacím. Zde je 5 z nich.

mužské stárnutí a sexualita

 

Jsem divný, pokud si moji vrstevníci nestěžují na problémy erekcí?

Erekce slábne věkem a to u každého muže, i těch zdravých. Věkem se ale zvyšuje riziko vzniku a rozvoje běžných nemocí – cukrovka, hypertenze, ateroskleróza a další, které mají negativní dopad na kvalitu erekce a dlouhodobě vedou ke vzniku erektilní dysfunkce.

Takže ne, nejste divný, pouze můžete trpět nemocí, kterou muži ve vašem věku zatím trpět nemusí. Erekce je navíc intimní a ošemetné téma, takže nelze čekat, ze si na ni budou muži stěžovat jen tak mezi řečí. Pokud jste zvědavý a potřebujete si o problematické erekci promluvit, zeptejte se.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Úhel erekce věkem klesá

 

Je pravda, že kratší penis není moc dobrý pro uspokojivý sex?

Muži si obecně myslí, že malý penis rovná se neuspokojená žena, ale pravda to není. Žena k uspokojení potřebuje penis o délce cca. 8 cm v erekci. Každá vagína je samozřejmé jiná. U některé to bude 7, u jiné třeba 9 cm.

Pokud máte průměrný penis kolem 12 – 15 cm v erekci, vaše žena bude šťastná a spokojená. Problémem je mikropenis, což je penis dlouhý pár cm (kolem 2 až 4 cm v erekci). Mikropenisem trpí 0,6 procenta mužů, takže šance, že ženu svým penisem nedovedete uspokojit, je mizivá. 

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Jaký je průměrný český penis a co se počítá jako velký penis?

 

Je to problém, pokud nemám více erekcí po sobě?

Muži si myslí i to, že po vyvrcholení vysloveně musí dosáhnout další a další erekce, aby ženu uspokojili. Není to pravda a je zcela normální, že penis ochabne hned po prvním vyvrcholení. Opakované erekce dosahují obvykle mladí, nevybouření kluci, ale pánové po 30 v dlouhodobých vztazích vícenásobné erekce nedosahují.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Jak prodloužit erekci a vydržet souložit co nejdéle?

 

Je pravda, že léky na erekci zvýší moje libido?

Ne, není to pravda. Libido je od účinků léků na erekci (resp. léků na erektilní dysfunkci) nezávislé. Léky pomohou erekci pouze pokud jste sexuálně vzrušený a na sex naladěný. Pokud na sex nemyslíte, máte rušivé myšlenky a nic vás eroticky nestimuluje, tyto léky vaše libido nijak nenakopnou.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Jak zvýšit mužské i ženské libido?

 

Mohu po žití léku na erekci umřít?

Ano, je to pravda. Riziko je vysoké, pokud léky na erekci nakupujete bez předpisu na internetu, nevyšetřil vás žádný lékař a dávkujete si je od oka. Takové užívání je velice nebezpečné. Smrt je sice ojedinělá, ale bez řádného vyšetření a doporučené dávky riziko existuje.

Lék je bezpečný pouze pokud je předepsán muži, který jej skutečné potřebuje a po vyšetření, které zjistí, jaké přesné dávky zvládne.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Negativní účinky Viagry aneb proč je tak nebezpečná a nedostane ji každý?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply