Pokud nemáme dostatek spánku, máme častěji nechráněný sex, smutně hlásí statistika

Nedostatek spánku je spjatý se zhoršenými funkcemi mozku. Těžce nevyspaný člověk se projevuje podobně jako opilý člověk. Z čehož plyne, že jak nevyspaní i opilí lidé mají špatné reakce a úsudek.

Z výzkumu vědců z Pensylvánie vyplývá, že neodpočatý mozek dospívajících náctiletých zvyšuje rizikové chování během sexuálních aktivit.

Mladí lidé, kteří dostatečně nespí, tak mnohem častěji mají rizikový sex.

únava a nechráněný sex

 

Nevyspaný mozek jim totiž brání dělat rozumné volby s jasnou myslí. Jsou to právě teenegaři, kteří svůj spánek nejvíce okrádají o odpočinek než kterékoliv jiné věkové skupiny dospělých. V důsledku toho se pak ovšem chovají podobně jako zdrogovaní nebo opilí. 

Sexuologové v Pensylvánii monitorovali 1850 náctiletých po dobu čtyř let, tedy od patnácti do jejich devatenácti let. Sledovali spánkový režim a sexuální aktivity těchto mladých lidí.

Jen asi 25 procent ze všech teenagerů spalo každou noc dostatečně. Mezi těmi, kteří spali dostatečně a nedostatečně nebyl rozdíl v jejich sexuálních aktivitách, ani jak často se s někým milují.

Rozdíl byl v tom, jestli používají kondom při náhodném sexu. Dostatečně vyspaní teenageři používali kondom dvakrát častěji než ti nevyspaní. 

 

Nevyspaní máme horší sex

Nedostatek spánku ovšem i neblaze ovlivňuje kvalitu sexu. Vědci z Floridy přišli s objevem, že lidé, kteří spí alespoň osm hodin denně, mají nejvíce kvalitní sexuální život, a také dosahují nejvíce orgasmů.

Důvod je ten, že spánek podporuje tvorbu testosteronu a tím nám přidává na chuti se milovat i schopnost vzrušení se a samotného dosažení orgasmu.

Profesorka z University of Florida Laurie Mintz zjistila, že lidé, kteří spí alespoň osm hodin denně, mají kvalitnější pohlavní život. Ženy jsou odpočaté a mají větší chuť se milovat, muži mají vyšší hladinu testosteronu v krvi a nižší hladinu kortizolu (stresový hormon), tím pádem mají kvalitnější erekci a i více energie souložit.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: „Svět zasáhla vlna sexuálne přenosných nemocí, je třeba okamžitý zásah,“ varuje organizace WHO.

světová epidemie pohlavních nemocí

 

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply