Šedesátnice, zbystřete! Podle studie si právě vy užíváte nejlepší sex.

2/3 žen, které i po šedesátých narozeninách zůstávají sexuálně aktivní, dosahují orgasmus u každé nebo téměř každé soulože. Snížené libido kvůli věku pocítila každá druhá žena, ale sexuálně spokojená je většina dotázaných dam. Studii provedla Kalifornská univerzita

Vědci již 40 let sledují skupinu 806 žen bydlících nedaleko San Diega. Nyní se zaměřili na jejich sexuální život. Výsledky zveřejnil magazín American Journal of Medicine. Vědci tvrdí, že předpoklad slabého zájmu o sex kvůli věku je nesprávný.

Průměrný věk žen, které se výzkumu zúčastnily, byl 67 let. Většina z nich byla sexuálně pořád aktivní a každá druhá souložila i během posledního měsíce. 67% žen uvedlo, že dosahuje orgasmus při každé nebo téměř každé soulož a se svým milostným životem jsou mnohem spokojenější, než kdy předtím.

VÍTE, ŽE žena dovede dosáhnout až 11 druhů orgasmu? Klikněte a poznejte je všechny.

druhy orgasmu u žen

 

Podle vedoucí studie Elizabeth Barrett-Connorové je dobrý sex pro ženy znakem kvality a soudržnosti dobrého vztahu. Spokojenost se sexem neklesá ani kvůli vyššímu věku.

Každá druhá sexuálně aktivní žena po 80 uvádí, že nemá problém dosáhnout sexuální vzrušení ani orgasmus. Touha po sexu se u nich ale objevuje méně často nebo zřídka.

Autorka studie upřesňuje, že sexuální aktivita není vždy spojena „pouze“ s pohlavním stykem. Sexuální uspokojení může plynout i z mazlení, líbání a vzájemného dotýkání. Tyto projevy k dlouhotrvajícímu a spokojenému vztahu patří také.

Pro ženy je kromě samotného orgasmu často mnohem důležitější emocionální blízkost a spojení. Pro ženy i pro páry by tedy mělo být důležitější snažit se o oboustrannou sexuální spokojenost, než jenom o dosažení orgasmu.

A jak je to u vás , milí čtenáři? Máte pocit, že se věk podepsal na vaší sexuální kondici nebo zvládáte soulložit jako zamlada? Podělte se s námi v komentářích 🙂

TIP NA DOPLNĚK PRO PODPORU LIBIDA:

České rostlinné tobolky Proerecta WOMEN zvyšují libido, srovnávají hormonální hladinu a navozují menopauzální i menstruační komfort.

Pokud máte pocit oslabeného zájmu o sex, nechte si pomoct a posilněte jej přirozeně. 

Proerecta WOMEN

Klikněte na tlačítko a dostanete se na detail produktu na stránce Proerecta.cz. Případná objednávku dostanete do 48 hodin, a ihned můžete začít se stimulací libida.

 

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply