Žena má zapáchající výtok z pochvy, neumím jí to říct, souložit nelze

Nejnovější dotaz do intimní poradny: Ženě z pochvy vytéká zapáchající výtok. Nemohu s ní vydržet a už tuplem ne souložit. Jak jí to říct?

zapáchající výtok z pochvy

 

Dobrý den. S přítelkyní jsme spolu přes 2 roky, ale poslední týdny začala silně zapáchat a na pochvě je vidět slizký zapáchající výtok, něco jako „lepkavé kapičky“.

Mám problém vydržet s ní v jedné místnosti a už vůbec ne souložit.

Můžete mi vysvětlit, jak ten zápach může vznikat a jak to mám nějak citlivě a neurážlivě vysvětlit přítelkyni? Omlouvám se, že neuvádím jméno. Děkuji.

Anonym, 40 let
Anonym, 40 let

 

Dobrý den, děkujeme Vám za Vaši zprávu i za dotaz.
Natálie Markovská, redaktor
Natálie Markovská, redaktor

Předpokládám, že vám vaše partnerka předtím intimně voněla, proto váš popis s největší pravděpodobností naznačuje infekci v oblasti pochvy a zevního genitálu.

Příčinami tohoto problému může být přílišná agresivní intimní hygiena s pomocí nevhodných mýdel či intimních gelů, přemnožení kvasinkových a plísňových mikroorganismů v intimních partiích, časté střídání partnerů, nebo v nejhorším případě pohlavně přenosná choroba.

MUDr. Veronika Horáková vysvětluje:

Vaginální infekce se obvykle vyznačují neobvyklým výtokem, svěděním nebo pálením, zarudnutím a někdy i bolestivou souloží.

Dvě jasně nejčastější jsou bakteriální vaginóza (vyniká „rybím“ zápachem) a kvasinková mykóza (vyniká silným svěděním a tvarohovitým výtokem).

GYNIMUN napomáhá obnově vaginálního ekosystému vpravením „přátelských“ vaginálních bakterií. U tohoto přípravku nejsou nežádoucí příznaky téměř vůbec popsány.

Pokud potíže přetrvávají, zkuste zavést Canesten vaginální tabletu a mažte zevní genitál Canesten krémem, pokud to nezabere vyhledejte gynekologa.

 

Léčba poševní infekce

Tak či tak by měla vaše partnerka navštívit svého gynekologa, který upřesní pravé příčiny tohoto problému a určí vhodnou terapii.

Do té doby může vaše přítelkyně zkusit kromě pečlivé hygieny, ideálně jenom čistou vodou bez mýdel a intimních gelů, výplachy Rosalginem či vaginální probiotika, a Canesten vaginální tabletu k přeléčení eventuální kvasinkové infekce.

Důležitá jsou také režimová opatření – nosit pouze bavlněné spodní prádlo, prát bez aviváže, přechodně žehlit, nenosit žádná tanga, a nosit spíše volnější kalhoty.

Nemusíte se ale ničeho bát. Pokud se jedná skutečně jen o zánět, pak je léčba poměrně jednoduchá a vysoce účinná. Už za pár dní bude po problému.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Zápach z pochvy a penisu – rybina, cibule, kov, hniloba – jak pach odstranit?

 

Jak citlivě informovat svou partnerku, že vám nevoní?

Jako citlivější a složitější problém u vás vnímám to, jak to vaší partnerce vlastně říct.

Pokud už vám „nevoní” několik týdnů, je potřeba to partnerce říct co nejdříve. Čím více to v sobě totiž budete dusit a vyhýbat se sexu, tím horší následky to na váš vztah bude mít. Proto s tím již neotálejte.

Co se týče způsobu, jak jí to říct, nebuďte přehnaně metaforický ani emotivní.

Zkrátka si s ní sedněte, na chvíli všechno vypněte, aby vás nic nerozptylovalo, a zcela bez příkras a zbytečných emocí jí vysvětlete, že vám v poslední době nějak „nevoní”, že jste si všiml onoho výtoku a že by s tím měla zajít k lékaři.

Nejen, že vám to vadí, ale zároveň o ní máte strach. Zbytečně to nerozmazávejte, nezacházejte do zbytečných detailů, zbytečně se v tom nešťourejte.

Pokud je vaše partnerka zralá, sebevědomá a inteligentní žena, což předpokládám, že je, pak to pochopí a vyhledá lékařskou pomoc.

Bohužel vy toho pro ni více udělat nemůžete. Návštěva lékaře a následná léčba je pouze na vaší partnerce.

 

SLOVO AUTORKY:

Natálie Markovská

Rozhodně ale není páchnoucí poševní výtok nic normálního. Vaše partnerka by měla jednoznačně navštívit svého ošetřujícího gynekologa a svůj problém co nejrychleji vyřešit.

S největší pravděpodobností se jedlá totiž o zánět způsobený kvasinkovými a plísňovými mikroorganismy.

Ten navíc může být doprovázený ještě i svěděním, pálením, bolestí při sexu nebo krvácením. Proto ať vaše partnerka na nic nečeká a vyhledá odbornou pomoc.

Pokud máte jakýkoliv intimní problém, neváhejte nám anonymně napsat do poradny. 

Posnažíme se vám ihned poradit tak, abyste se svého trápení rychle zbavil. 

Poradna je zcela anonymní a bezplatná. 

 

 

PŘEDEŠLÝ DOTAZ DO PORADNY: 

Mám necitlivý penis, slábne mi tak erekce a nedosáhnu orgasmu. Co mi pomůže?

necitlivost penisu

erekce_cz na facebooku

 

Použité zdroje

 

Leave a Reply