Mohu mít oslabenou erekci po dávnějším úrazu pánve?

Nejnovější dotaz do intimní poradny: Mohu mít oslabenou erekci kvůli dávnějšímu úrazu pánve?

slabá erekce po úrazu pánve

 

Dobrý den. Před 1,5 rokem jsem po pádu ze střechy utrpěl zlomeninu pánevní kosti.

Je už zahojená a naštěstí nebolí, ale asi půl roku po doléčení jsem si začal všímat, že mi slábne erekce.

Chuť na sex sice mám a penis se pořád dovede ztopořit, ale erekce není nikdy úplně pevná jako před 2 lety a celkově cítím jakousi „slabost“ v penisu.

Nechtěl jsem s tím otravovat lékaře, pokud by byla příčina jinde. Můžete mi poradit, zda taková souvislost existuje a pokud ano, kam bych s tím měl zajít? Děkuji

Denis, 28 let
Denis, 28 let

 

Dobrý den, děkujeme Vám za Vaši zprávu i za dotaz.
Natálie Markovská, redaktor
Natálie Markovská, redaktor

Ve vašem případě není určení diagnózy zcela jednoduché. Souvislost mezi poraněním pánve totiž může, ale nemusí být.

Pokud se na váš problém podívám čistě z lékařského hlediska, pak skutečně existují případy, kdy po poranění pánve došlo ke zhoršení kvality erekce.

Je tomu tak zejména tehdy, kdy dojde během zranění k porušení nervů a cév v oblasti pánve.

To ve svém důsledku skutečně může vést k poruchám erekce, ke zhoršení pevnosti erekce, či dokonce k erektilní dysfunkci.

Sexuální problémy jsou běžným důsledkem úrazů pánve či páteře,uvádí sexuoložka – androložka, specialistka na léčbu erektilní dysfunkce a předčasné ejakulace MUDr. Taťána Šrámková, CSc.

Muži po tomto úrazu nejčastěji vyhledávají odborníka kvůli otázce, jak zlepšit kvalitu erekce. Takže to rozhodně není nic neobvyklého.

Na vině může být jak porušení cév a nervových zakončení v oblasti pánve, tak i snížená hladina testosteronu v těle, psychické potíže či nějaké skryté onemocnění.

Přesnou příčinu může určit pouze váš lékař.

Muže po úrazu pánve nejvíce trápí porucha erekce, ztráta schopnosti výronu semene spojená s neplodností, snížená sexuální touha, změna erotogenních zón a změna kvality orgasmu,vyjmenovává nejčastější sexuální poruchy u mužů MUDr. Taťána Šrámková, CSc.

Ale jestli se to týká i konkrétně vašeho případu, to nemohu s jistotou říct. To může určit pouze váš lékař.

Každý případ je totiž unikátní stejně jako každé zranění nebo každý jednotlivý člověk. Je proto potřeba se na váš případ podívat z odborného hlediska, a to může udělat pouze váš lékař.

MUDr. Taťána Šrámková, CSc. doplňuje:

Erekce je nervově-cévní děj, který vyžaduje neporušený cévní a nervový systém od mozku, míchy až po periferní nervy, dobré hormonální zásobení a psychickou kondici.

U mužů po poranění pánve je dobrou známkou, pokud má muž tzv. reflexní erekci (tzn. při masturbaci, v noci nebo ráno při plném močovém měchýři pozoruje ztopoření).

V takovém případě je funkce neporušena. Ztopoření však může být nedostatečné nebo brzy odeznívá ještě před zavedením pohlavního údu do pochvy.

Pak hovoříme o erektilní dysfunkci a je tedy doporučená léčba.

 

Řešení vašich problémů

Jak tedy vyřešit vaše potíže? Jak zajistit, abyste měl pokaždé kvalitní a pevnou erekci?

V prvé řadě se nechejte vyřešit odborníkem, a to buď svým praktickým lékařem či sexuologem. Je nutné vyloučit, že vaše nervy a cévy nejsou nijak porušeny. Jinak by totiž bylo nutné vyřešit váš problém nejprve na cévní a nervové úrovni.

Jakmile vám lékař potvrdí, že je u vás všechno po cévní a nervové stránce v pořádku, můžete se poohlédnout po léčbě erektilní dysfunkce.

Léčbu erektilní dysfunkce popisuje MUDr. Taťána Šrámková, CSc.:

První linie léčby erektilní dysfunkce je léčba tabletami nebo krémem alprostadilu, druhá linie je injekční léčba erektilní dysfunkce, třetí linie představuje zavedení penilní protézy.

Tablety jsou ze skupiny inhibitorů fosfodiesterázy 5 (sildenafil, tadalafil, vardenafil, avanafil) a mohou být předepsány pouze lékařem.

Po jejich užití dojde ke zlepšení kvality (tuhosti) ztopoření a prodloužení délky jeho trvání.

 

SLOVO AUTORKY:

Natálie Markovská

Kromě léků na lékařský předpis, mezi které se řadí například světově známá Viagra, můžete vyzkoušet také doplňky stravy pro podporu erekce.

I ty vám mohou pomoci zlepšit kvalitu vaší erekce.

Nejprve se ale raději poraďte se svým lékařem. Jen tak budete přesně vědět, v čem je u vás zakopaný pes, a na čem byste proto měl zapracovat.

Pokud máte jakýkoliv intimní problém, neváhejte nám anonymně napsat do poradny. 

Posnažíme se vám ihned poradit tak, abyste se svého trápení rychle zbavil. 

Poradna je zcela anonymní a bezplatná. 

 

 

PŘEDEŠLÝ DOTAZ DO PORADNY: 

Může deprese a syndrom vyhoření za oslabení mé erekce?

deprese a erekce

Leave a Reply