Mám doma malé děti. Se ženou skoro nemáme sex a pokulhává taky moje erekce

Nejnovější dotaz do intimní poradny: Luděk má doma mladou rodinku, ale kvůli dětem nyní nemají čas na sex, a zároveň jej trápí oslabená erekce.

děti a erekce

 

Dobrý den, prosím poraďte. Se ženou máme 2letá dvojčata a dá se říci, že kvůli nim absolutně ztroskotal náš sexuální život.

Žena se o ně pořád stará, což by nebyl problém, ale jelikož jsou děti velice živá, pořád někde běhají, křičí, pláčou a pořád jsou na nás doslova „nalepené“. Nejenom, že nás se ženou vyrušují dnem i nocí, kvůli čemu si spolu nemůžeme užít sex, ale je zde i další, novější problém – absolutně mi selhává erekce.

Jsem zdravý mladý muž /byl jsem na prohlídce/, ale vždy, když si najdeme několik málo společných, a hlavně osamělých minut, mám velký problém s erekcí a myslím, že ten problém je v hlavě právě kvůli dětem.

Pořád přemýšlím, ze kterého koutu vyběhnou nebo kdy se zase rozbrečí, že něco potřebují a žena mi z postele uteče. Mám problém se vzrušit a už vůbec ne udržet erekci.

Takto jsem si rodičovství skutečně nepředstavoval, a prakticky jsem druhým rokem bez uspokojivého sexu.

Máte nějaké tipy, jak toto napravit v domácích podmínkách? Věřím, že pokud bysme si někam sami zajeli na pár dní, mně by to pomohlo, ale děti bohužel nemáme kam „odklidit“ a jsou s námi pořád. Moc děkuji za radu.

Luděk, 29 let
Luděk, 29 let
Dobrý den, vážený pane Luďku. Vaše situace není vůbec jednoduchá.

Naprosto vás chápu a je mi jasné, že ve vaší situaci není sex snadným úkolem. V podobné situaci ale nejste sám. To, co zažíváte vy, čeká i na dalších zhruba 45 % párů po narození miminka.

Natálie Markovská, redaktor
Natálie Markovská, redaktor

 

Změna sexuálního života po dítěti

Ztráta chuti na sex v průběhu těhotenství i po porodu je relativně běžná. Jednak jde o hormonální záležitost a jednak se přidává psychický stres,uvedla psycholožka Marcela Vojířová.

Většině párů se změní po narození dětí sexuální život. Ať už kvůli ztrátě libida jednoho z partnerů, nebo právě, jak tomu je i ve vašem případě, ztráty soukromí.

Na druhou stranu to není neřešitelný problém a jak se říká „když se chce, všechno jde”.

 

Musíte na to jít kreativně

Rozhodně v této situaci, za současných podmínek nemůžete pokračovat dále. Pokud chcete, aby váš vztah vydržel a pokud v něm chcete být šťastný, musíte najít nějaké řešení ztráty vašeho soukromí a naučit se souložit s partnerkou v nejrůznějších chvílích.

A jelikož jste sám uvedl, že děti bohužel nemáte kam „odklidit”, jako ostatní páry například k babičkám, musíte jít na to trochu více kreativně:

 • Děti můžete například na pár hodin svěřit nějaké své kamarádce, známé, sousedce nebo kolegyni z práce.
  Určitě se ve vašem okolí najde nějaká žena, která vám ráda prcky pohlídá a vy tak získáte alespoň chvilku o samotě. Nemusí to být hned celý den nebo celý víkend, vždyť vám na sex stačí pár desítek minut. Děti proto může vzít daná paní třeba jen na delší procházku.
 • Seznamte se s podobným párem ve vašem okolí. Věřte mi, že nejste jediní rodiče dvou malých nezbedníků na světě, ani v České republice.
  Určitě se ve vašem městě, nebo dokonce ve vašem nejbližším okolí najde mladý pár, který si právě teď prochází úplně stejnou situací. Zkuste se proto s někým takovým seznámit a na střídačku si navzájem svá dítka hlídejte. Jednou budete hlídat vy, jednou oni. Vypomůžete si tak navzájem.
 • Vyzkoušejte si pronajmout chůvu. Ano, vaše dětičky jsou ještě hodně malé, takže je nebude daná slečna nebo paní hlídat celý den, ale opět vám stačí pár hodin.
  Buď jí s dětmi můžete nechat u vás doma, aby byly děti ve známém prostředí, a sami se můžete „zaklidit” do hodinového hotelu, anebo je všechny můžete opět vypravit ven.
  Chůvu si takto můžete domluvit třeba jen jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Nebudete mít sice sex každý den, ale určitě už i jednou týdně je pokrok, oproti současné situaci.
 • Další možností jsou dětské jesle. Do jeslí můžete umístit děti až do věku tří let. Od tří let potom děti můžete dávat už do školky.
  Opět se vám tak uvolní pole působnosti a i vaše paní si určitě ráda od těch malých raubířů odpočine.

 

Řešení vašeho problému

Co se týče problémů, které máte s erekcí, ty jednoznačně, i podle vašeho popisu, souvisí s vaší psychikou a nastalou situací. Zkrátka potřebujete na sex klid. Ale to je naprosto přirozené.

Přece jen jste až do svých 27 let byl zvyklý souložit v soukromí a neměl jste k tomu dva malé diváky, kteří vás mohli kdykoliv navštívit a přerušit.

Proto se nesnažte souložit za každou cenu na sílu a už vůbec ne v přítomnosti dětí. Mohlo by to pouze prohloubit vaše psychické rozpoložení.

Raději se naopak snažte najít co nejvíce volných chvilek o samotě jen se svou partnerkou. Nejen, že se tak nebudete muset bát, kde ti dva malí nezbedníci zase vyběhnou, ale zároveň se pořádně uvolníte a konečně si to i užijete. A i to je pro uspokojivý sex velice důležité.

A nemusí to být hned několika denní pobyt. Stačí vám třeba jen pár hodin o samotě, kdy svá dítka svěříte třeba kamarádce, chůvě nebo jeslím.

SLOVO AUTORKY:

Natálie Markovská

 • Našli jste si skvělou paní na hlídání?
 • Získal jste díky tomu několik hodin každý týden v soukromí pouze se svou partnerkou?
 • Ale pořád se vám nechce postavit?
 • Už jste z toho tak psychicky vyčerpaný, že ani bez přítomnosti dětí nedokážete dosáhnout uspokojivé erekce?

Pak se obraťte na odborníka. Buď oslovte o pomoc psychologa, anebo sexuologa. Ten vám poradí, co vám ve vaší situaci pomůže.

Navštívit jej můžete buď sám, nebo společně se svou partnerkou.

 

Pokud máte jakýkoliv intimní problém, neváhejte nám anonymně napsat do poradny. 

Posnažíme se vám ihned poradit tak, abyste se svého trápení rychle zbavil. 

Poradna je zcela anonymní a bezplatná. 

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply