Erekci neblaze ovlivňuje znečištěné ovzduší, ukázaly testy na krysách

Znečištění ovzduší může škodlivě působit na erekci u mužů. Vyšší míra erektilní dysfunkce je spojena s pravidelným vdechováním toxických výparů z aut.

Vdechování jedovatých částic je schopno v krevních cévách způsobit zánět a zapříčinit přístup kyslíku do genitálií, což má vliv na schopnost erekce.

Píše se tak v nové studii publikované v časopise Journal of Sexual Medicine. Informoval o tom server Daily Mail.

erekce a znečištěné ovzduší

 

Podle statistik anglické agentury pro veřejné zdraví (PHE) zemře ročně bezmála 40 tisíc lidé kvůli znečištění městského prostředí. Podle PHE smog ve městech způsobuje více případů různých srdečních onemocnění a rakoviny plic.

Nejnovější výzkum prováděl testy na krysách. U těch se prokázalo, že pravidelné vdechování výfukových plynů má negativní dopad na jejich sexuální chování.

Naše výsledky vzbuzují obavy z dlouhodobého vystavení emisím, které může zapříčinit rozvoj erektilní dysfunkce,“ píšou v závěru vědci Guangzhou Medical University v Číně.

Mimo jiné přišli na to, že čím déle jsou krysy vydány na pospas výparům, tím je menší pravděpodobnost toho, že budou reagovat na sexuální podněty.

Doktor Geoff Hackett, předseda British Society of Sexual Medicine není těmito zjištěními překvapen. Podle něj znečištění ovzduší neovlivňuje pouze krevní cévy, ale také hladinu kyslíku.

Pokud je v genitáliích muže snížena hladina kyslíku v důsledku dýchání výfukových plynů, tak je mnohem pravděpodobnější, že bude trpět erektilní dysfunkcí. Tato studie byla sice provedena na krysách, ale u mužů by Hackett očekával stejné výsledky.

Hackettovu domněnku, že stejný negativní dopad budou mít výpary i na člověka kromě krys, potvrdili už v roce 2017 v USA. Tehdy testovali přes 400 mužů.

Přišli na to, že ti muži, kteří byli pravidelně vystaveni nejvyšším hodnotám znečištěného ovzduší, měli o celých 15 procent větší pravděpodobnost selhání při penetraci.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Pokuta stanicím Sport1 a Sport2 za vysílání reklam na doplňky stravy pro podporu erekce.

pokuta za reklamu na doplňky stravy Clavin a ArginMax

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

potravinové doplňky ohrožující zdraví

Leave a Reply