Pokuta stanicím Sport1 a Sport2 za vysílání reklam na doplňky stravy pro podporu erekce

Pokutu ve výši 250 tisíc korun od vysílací rady si vysloužil provozovatel stanic Sport1 a Sport2. Reklamu na Clavin a ArginMax totiž vysílal v odpoledních sportovních programech.

Zákonem je však zakázáno vysílat během dne nabídky erotických služeb, erotických výrobků a přípravků na podporu erekce, jako je tomu v tomto případě.

pokuta za reklamu na doplňky stravy Clavin a ArginMax

 

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se zabývala reklamními spoty, které byly odvysílané v červenci a srpnu loňského roku.

Konkrétně na stanici Sport2 byla 23. července odpoledne před třetí hodinou vysílána reklama na Clavin Platinum. To se opakovalo 29. července krátce před jednou hodinou odpolední.

Na programu Sport1 zase běžely reklamy na Arginmax 23. a 29. srpna, přičemž jedna z nich se objevila už před devátou hodinou ranní. Takové reklamy se však smí vysílat až po desáté hodině večerní.

V reklamě na Clavin vystupuje dobře známý rudý ďábel. V jedné verzi je s policistkou, v další jako plavčík na koupališti. RRTV upozorňuje především na to, že na balení je nepřehlédnutelný nápis “Pevná a rychlá erekce”. 

 

Dlouholetou tváří reklamy Arginmaxu je známý sexuolog Radim Uzel. V reklamě, která rovněž dostala pokutu zní věta: “Arginmax dlouhodobě zlepšuje erekci a sexuální výkonnost”.

Provozovatelem obou televizních programů je AMC Networks Central Europe. Provozovatel má ještě možnost se proti udělení pokuty hájit u Městského soudu v Praze.

Arginmax vlasy spot15

 

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Potravinové doplňky mohou ohrozit zdraví, varují inspektoři SZPI.

potravinové doplňky ohrožující zdraví

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

potravinové doplňky ohrožující zdraví

Leave a Reply