Potravinářská inspekce objevila doplněk stravy Golden Erect se zakázanou bylinou. Zlikvidovala jej.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila nebezpečný doplněk stravy určený na podporu erekce.

V tomto případě se jednalo o výrobek Golden Erect původem z Nizozemí, který do České republiky expedovala společnost VaV trading company spol. s r.o., příčemž jejím jediným odběratelem byla firma ODK Magnum s.r.o., provozující internetové obchody s doplňky stravy.

Golden Erect, zákaz prodeje

 

Výrobek obsahoval mimo jiné bylinu Tongkat Ali neboli Eurycoma longifolia (česky Malajský ženšen). Jedná se o rostlinu, která patří mezi takzvané potraviny nového typu a její použití v potravinách dosud nebylo schváleno Evropskou komisí.

Ministerstvo zdravotnictví říká, že doplněk Golden Erect obsahující výtažek z rostliny Eurycoma longifolia ohrožuje zdraví člověka, který ji požije.

Do České republiky bylo dovezeno celkem 500 kusů tohoto výrobku s šarží, jež nese označení LOT:C860712 a s datem použitelnosti 10-2012. Doplněk byl v balení po osmi kapslích.

Dovozce od svého odběratele stáhl 120 kusů balení, které na vlastní náklady nechal zlikvidovat. Zbytek se ovšem rozhodl prodat spotřebitelům. Spotřebitelům však potravinářská inspekce nedoporučuje tento přípravek na podporu erekce dále užívat.

Potravinami nového typu se rozumí potraviny získané z exotických rostlin nebo živočichů, se kterými nemá česká společnost zkušenost ve smyslu, že by je někdy jedla.

Patří sem i suroviny, které byly vyrobeny za použití netradičních výrobních technologií, které významně ovlivňují jejich strukturu a složení.

Jakákoliv potravina která odpovídá tomuto popisu, musí být nejprve schválena Evropskou komisí. Během schvalovacího procesu se posuzuje, zda je uvedená potravina bezpečná, případně jaký vliv by mohla mít na výživu člověka.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Potravinářská inspekce našla výrobek Intim-x na podporu erekce se zakázanými látkami, kterých účinky nejsou dosud známy.

Intim-X zákaz prodeje

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply