Chcete nový penis? Ale jistě, pro vědce a lékaře žádný problém

Poruchy erekce včetně dopadů rakoviny penisu by měly mít nyní nové řešení – transplantaci penisu. Vůbec první transplantace se po několika neúspěšných letech podařila v Jihoafrické republice.

Úspěšnost se následně zjišťuje jako dosažení erekce a její udržení, schopnost proniknout do pochvy a vykonávat soulož. Velice důležitá je schopnost ejakulace.

nový penis

 

Jeho penis měřil jeden centimetr

Jednomu muži se po třech letech doslova změnil život. Celou dobu žil totiž bez penisu, respektive měřil jen jeden centimetr. Téměř o celý penis přišel při nepovedené rituální obřízce.

Nyní už svůj nový pohlavní orgán otestoval ve všech ohledech. Jednadvacetiletý muž, jenž zůstal v anonymitě vede dle svých slov “normální sexuální život”. Dokonce bude moct mít i děti.

Je to poprvé, kdy se transplantace povedla a doktoři s jejím zveřejněním raději počkali.

Kupříkladu podobný zákrok v Číně skončil sám pacient. Po dvou týdnech s novým penisem požádal, aby mu jej opět odstranili, jelikož mu a jeho partnerce způsoboval vážné psychické potíže. Během dalších pokusů mu jeho tělo nový orgán zkrátka nepřijalo.

 

Největší výzva jsou cévy a nervy

Jak je možné, že se prst dá transplantovat tak jednoduše a penis ne? Je to tím, že penis je extrémně křehký a složitý orgán.

Tvoří jej speciální houbovité tkáně – topořivá tělesa, která se na pokyn mozku plní krví. Centrum v mozku vydá signál, a cévy se roztáhnout a naplní krví. Proto je nejvíce obtížné napojit nervy a zejména cévní systém.

Dokázali jsme, že to lze provést – můžeme darovat něčí orgán, který je stejně tak dobrý, jako ten původní. Je čest být součástí této první úspěšné transplantace penisu na světě,” řekl profesor Frank Graewe, hlavní plastický chirurg univerzitní nemocnice Stellenbosch poblíž Kapského Města, kde k transplantaci došlo.

Mimo jiné v ní využili zkušenosti od týmu lékařů světoznámého chirurga českého původu Bohdana Pomahače.

 

Penis i z laboratoře? 

Nové možnosti léčby mnoha vrozených genitálních poruch, amputací po úrazech nebo v důsledku rakoviny penisu, ale i poruch erekce slibuje i nedávný úspěch vědců.

Bioinženýrům z Wake Forest University v Severní Karolíně se podařilo vypěstovat v laboratoři první penis. Ten údajně budou schopni transplantovat s plnou funkčností.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Jaké jsou nejčastější výmluvy mužů, kteří nechtějí mít sex?

výmluvy mužů, kteří nechtějí sex

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply