Od hodného ňoumy k neodolatelnému muži – 17. DÍL – 10 gentlemanských návyků, které ženu okouzlí

UPOZORNĚNÍ: Tyto TIPY jsou velmi silné a mohou způsobit fyzickou závislost ženy na vás! Nezneužívejte je!

Kdo tvrdí, že kavalírství je mrtvé a passé? Být správný gentleman, to chce pořádnou dávku praxe a zkoušení. Jakmile se vám to ovšem povede, připravte se na to, že budete chodit po bulváru a z každé strany bude do vašeho rámě zaklesnuta jedna atraktivní žena. Cestou vám budou ostatní pánové vzdávat hold a smekat klobouky.

V tomto díle blíže odhalíte způsoby, jak znovuoživit v sobě správného kavalíra a vybudovat si pověst gentlemana a frajera se stylem. Získáte respekt u mužů i žen.

Od ňoumy k alfasamci 17

 

10 gentlemanských způsobů, díky kterým vyniknete v očích žen

Způsob #10 – Otevřte a podržte dveře své dámě

Byly časy, kdy podržet dveře dámě bylo mužům tak přirozené, jako zívat nudou po pěti minutách nákupu v supermarketu. Určitě jsou v moderní době ženy, kterým je tento skutek proti srsti. Obecně je však kvitován velkou částí dámské populace.

Nejste si jistí, kdy takto jednat? Zde jsou příklady z praxe:

 • Pokud je vaše dáma u dveří první a začíná je otevírat, pomožte jí. Nesrážejte její ruku ani situaci nekomentuje slovy: “Já to udělám”. Udělejte to zdvořile a nenápadně. Vaše snaha by měla vypadat nenuceně a dobrovolně.
 • Když dorazíte k dveřím současně, ustupte stranou a dveře ji otevřete.
 • Při průchodu dvojitými dveřmi se zaměřte pouze na jedny.
 • Pokud procházíte křídlovými dveřmi, jděte první a podržte je. Nedržte dveře zády. Hrozí pak, že se dáma natáhne přes vaše nohy, případně dveřmi neprojde.
 • U otočných dveřích, pokud nejsou automatické, zpomalte jejich otáčení, aby mohla vstoupit.
 • Když nastupujete do vozu, otevřete jí dveře a nabídněte ruku při nástupu i výstupu. Před zavřením se ujistěte, že jakékoliv části oděvu jsou uvnitř vozu. Při výstupu ji dejte čas, aby si sama otevřela dveře vozu.

Pamatujte, že gentleman nedělá šaškárny a spíše než vtipný se snaží být pro ženu užitečný a nápomocný

Způsob #9 – Podávejte ruku správně

Asi si nebudete potřásat rukou se svou dámou na rande, ale určitě se spolu dostanete do situací, kdy to bude třeba. Chcete mít jistotu, že vaše podání ruky bude správné. Tak ukážete, že jste sebevědomí a dobře vychovaní.

Zde je pár tipů ke správnému podání ruky:

 • Dívejte se osobě do očí a usmívejte se.
 • Držte se v zorném poli osoby.
 • Použijte pevný stisk. Nechcete aby vaše podání působilo jako leklá ryba. Zároveň nechcete druhé osobě rozdrtit ruku 🙂
 • Máte li zpocené ruce, utřete si je před podáním nonšalantně do kalhot.

Pokud jste na nějaké veřejné akci, je zdvořilé podat si s novými lidmi ruku. S hostitelem se ruka podává při příchodu i odchodu z akce.

Podání, styl a sílu vždy přizpůsobte tomu, komu ruku podáváte

 

Způsob #8 – Udržujte firstclass styl správným oblekem, hodinkami a doplňky

Správný kavalír dbá o svůj vzhled a udržuje si prvotřídní vzhled. Často nosí oblek, hodinky a správné příslušenství. Noste šaty na které můžete být pyšní. Tím demonstrujete okolí, že vám na sobě záleží.

Žádný muž ani žena vás nebudou brát vážně, pokud se oblékáte jako vandrák a koupete se jednou za měsíc. Gentleman je vždy dobře oblečen, ostříhán a oholen. Jeho oblek ukazuje, že je profík a má sebevědomí. Hodinky značí, že chodi vždy na čas. Doplňky volí módní a praktické.

Samozřejmě nemůžete nosit jakýkoliv oblek a očekávat, že budete vypadat jako gentleman. Musí vám dobře sedět, aby udělal dojem. Zde je několik tipů na pořízení toho pravého.

 1. Ramena by měla perfektně sedět. Jinými slovy řečeno, vaše klíční kost a ramenní část obleku by měly být stejně dlouhé. Ramenní část a rukávy by se měly potkávat ve stejné části, jako se potkává anatomicky vaše rameno a ruka. Ramena jsou jednou z nejvíce důležitých částí obleku a těžko se dodatečně upravují. Při nákupu se zaměřte na to, aby vám seděla.
 2. Oblek by měl lehce zakrývat zadní sedací část kalhot.
 3. Kalhoty mají být mírně delší vzadu, než vpředu. Přední část kalhot by měla spočívat na špičce boty.
 4. Délka rukávu košile by měla vyčnívat zhruba 1,5cm přes rukáv saka.
 5. Délka rukávu saka by měla dosahovat přibližně do poloviny ruky.

Způsob #7 – Hovořte inteligentně a vyhněte se nadávkám

Gentleman si je plně vědom toho co a jak říká. Speciálně v přítomnosti dam. Vyhněte se proto klení a nadávání na veřejnosti. Místo toho buďte na úrovni a používejte vybranější slovník. Můžete mít sice hubu prořízlou jako námořník, ale schovejte si to na doma. Na veřejnosti nechte projevit svou lepší stránku.

Pokud byste nemluvili podobně před svou mámou, nemluvte tak ani na veřejnosti. Rouhání bere většina lidí jako urážku. Především ve chvíli, kdy se setkáváte poprvé. Nezahambujte se a raději vybrušte svůj slovník.

Jestliže má někdo odlišný názor v tématu, můžete zdvořile projevit protinázor. Rozhodně se nenechte strhnout emocemi a nepouštějte se do hádek. Budete vypadat nedospěle a působit jako horká hlava.

 

Způsob #6 – Mějte ve svém portfoliu několik skvělých jídel

Ženy milují muže, kteří umí vařit. Nemusíte být rovnou mistr šéfkuchař, ale umět uvařit pár skvělých jídel ji ohromí. Navíc budete umět životně důležitou věc. Žádná žena nechce doma ňoumu, který neumí uvařit ani vajíčka a spálí i vodu.

Jde o základní životní dovednost, o které byste v dnešní době měli alespoň trochu vědět. Naučte se upravit maso, udělat steak a vytvořit excelentní marinádu. Nemusí to být nic složitého. Jednoduchá jídla jsou někdy ta vůbec nejvíce chutná.

Pokud ženě ulahodíte, dokážete jí tak, že nejste odkázaný na pomoc cizích, máte vkus a vytříbenou chuť. A jak se říká: „Neexistuje strašnější příšera, než hladová ženská“

 

Způsob #5- Pomozte ji s kabátem a židlí

Dnešní ženy jsou velmi nezávislé. Stále ovšem ocení, když muž jde a udělá pro ni nějakou drobnost navíc. Navzdory ženským názorům je v jejich přirozenosti vybrat si muže, který je bude chránit, pečovat o ně a zajistí jim pocit bezpečí.

V menším měřítku ji pomoc s kabátem a židlí značí, že vám na ní záleží a bude si myslet, že je speciální. Jde o tradiční gesto respektu k ženě. Takové, které by mělo i nadále ve společnosti přetrvat. Nezáleží zda jste na formálním či neformálním večírku. Vždy ji pomožte s kabátem na začátku i konci večera.

Před usazením ke stolu ji odsuňte židli a pomozte ji i se zasunutím. Netlačte příliš prudce, aby její obličej neskončil zabořený v boloňských špagetách. Gesto má působit nenuceně a hladce.

 

Způsob #4 – Kavalír vždy nabídne své místo k sezení

Správný gentleman vždy nabídne své místo ženě. Je to zdvořilá záležitost. Je jedno, zda jste na formální akci, nebo pouštíte babičku v tramvaji. Nabídněte místo a vystupte z řady.

Nebuďte jako ostatní, kteří jen koukají, jak se stará paní vlačí v MHD s taškami a nemá si kam sednout. Stejně tak je na úrovni nabídnout místo staršímu muži a lidem tělesně postiženým. Třeba si vás u toho všimne hezká holka a máte bod k plusu. 

 

Způsob #3 – Vždy udržujte sebekázeň a sebekontrolu

Gentleman je vždy klidný a jistý sám sebou. Nedává najevo svůj vztek a vždy ze sebe dává to nejlepší. Zvládne konfrontace inteligentním a nenásilným způsobem. Nedovolí svým emocím, aby převzaly vedení nad jeho jednáním. Je sebevědomý a ví, že jednání ostatních jakýmkoliv způsobem ho nijak zásadně neovlivňuje.

Sebekontrola je srdcem kavalírství. Takovýto muž následuje kodex cti. Kontroluje svoje touhy a není tomu naopak. Každý pracuje na své disciplíně a nedovolí pýše a EGU, aby mu zabránili udělat správnou věc.

Vězte, že každé nestandardní chování snižuje vaši autoritu a přitažlivost

 

Způsob #2 – Ohromte ji nečekanou květinou

Tradice dávání květiny ženě je stará jako romantika sama. Většina mužů však stále přehlíží, jak moc je toto malé gesto důležité. Dát květinu jen tak. To je velmi silný motiv.

Nečekané překvapení ukáže, že se o ni zajímáte natolik, že jdete a seženete ji něco krásného. Nepodceňujte kouzlo nečekaně darované květiny!

 

Způsob #1 – Zaplaťte za večeři

Ženy mohou být v současnosti více nezávislé, než v minulosti. Zaplatit za večeři je však stále rytířský akt. Dříve muži platili za večeře, protože ženy nepracovaly. Dnes jde spíše o gesto respektu a zdvořilosti.

Pamatujte: Vždy byste měli nabídnout zaplacení účtu. Nevynucujte si to ovšem, pokud trvá na zaplacení své části. V tomto případě si rozdělte účet a nabídněte se, že zaplatíte příště.

erekce_cz na facebooku

 

Nestyďte se být gentleman

Dnešní doba spíše nahrává surovému prosazení sebe sama. Jen ti největší borci zůstavají s tradicí a nadále ctí ženu a chovají se jako opravdoví gentlemani. Jsou tak speciální a jedineční.

Spousta žen tento přístup opravdu velmi ocení. Pokud budete mít zpočátku strach z posměchu, řekněte si moje oblíbené heslo: “Smáli se mi, že jsem jiný. Já se na oplátku smál jim, že jsou stejný.” Přeji vám hodně štěstí v přerodu v gentlemana. Provázej vás síla!

Leave a Reply