Výrobce viagry zval doktory na golf, musí zaplatit rekordní pokutu

Firma se díky zaplacení pokuty vyhne trestnímu stíhání.

Největší výrobní společnost léků na světě Pfizer, trhnul nový rekord u pokut pro farmaceutické firmy. Firma musí zaplatit obří pokutu ve výši 2,3 miliardy dolarů (41,6 miliardy korun).

Pfizer podplácel lékaře

 

Jedná se o pokutu, která byla firmě udělena jako urovnání sporu souvisejícího s nezákonnou propagací léků. Pfizer tak zaplatí absolutně nejvyšší částku, kterou kdy některá z farmaceutických společností musela zaplatit jako kompenzaci obvinění z porušení federálních pravidel pro léky.

Částka podle ministerstva zahrnuje kriminální pokutu 1,2 miliardy dolarů, což je nejvíce v historii Spojených států, napsala agentura AP.

Čím se společnost Pfizer provinila? Podle americké vlády propagovala čtyři léky pro jiné lékařské účely, než které jsou schváleny americkými regulačními úřady.

Pfizer mimo jiné nezákonně podporoval anti-psychotické léky Geodon, antibiotikum Zyvoxid i lék na epilepsii Lyrica.

Podle úřadů měla společnost v rámci podpory prodeje svých léků včetně Viagry, zvát lékaře na poradenská setkání v letoviscích. Tam jim platila náklady a nabízela golf či masáže.

Lékaři mohli využívat různé požitky,” řekl prokurátor Mike Loucks.

Podle úřadů tak firma nastolila situaci, kdy mohlo dojít k ohrožení veřejného zdraví.

 

Ohrožení pacientů

Jde o reálné ohrožení pacientů, kteří nemají k dispozici přesné a úplné údaje o lécích. Boj s podvody ve zdravotní péči je jednou z hlavních priorit této vlády,” uvedl pro CNN Thomas Perelli z úřadu prokurátora.

Podle ministerstva spravedlnosti by vyšetřování nebylo možné bez informací které přinesli lidé, jež pro firmu pracovali.

Firma Pfizer také musí dle dohody provádět každoroční audit, musí vytvořit systém, do kterého bude možné nahlásit problematické chování prodejců léčiv. Pfizer by také měl uvádět na svých stránkách informace ohledně plateb a darů lékařům.

Firma poté vydala prohlášení, že svého počínání v minulosti lituje.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Jak dlouho trvá sex? Odborníci měřili čistou dobu penetrace.

jak dlouho trvá sex?

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply