Nepovolené látky se objevily v doplňku POWERtabs na podporu erekce, informuje SZPI

powertabs nebezpečná šarže

Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI zjistila, že na českém trhu se vyskytuje doplněk stravy s nepovolenými farmakologicky účinnými látkami sildenafil a thiosildenafil.

Jedná se o látky, které mají využití zejména v léčivech na podporu mužské erekce. Navíc na obalu nejsou deklarované. Pokud by někdo takovéto léčiva použil nevědomky, mohl by trpět závažnými zdravotními komplikacemi. Zejména kardiaci a lidé s vysokým krevním tlakem by se těmto látkám měli vyhýbat. 

powertabs_recenze

 

Jedná se o doplněk stravy nesoucí název „POWERtabs – 100% natural“. Balení obsahuje 20 tablet, přičemž označení šarže je následující – datum spotřeby je uvedeno do prosince 2018, výrobcem je firma Herb Supply Logistics, Jana Cakstes bl. 9.12 Jelgava LV-3001.

Tato léčiva pocházejí z Lotyšska. V uvedené šarži laboratorní rozbor potvrdil přítomnost sildenafilu v množství 0,318 na jeden miligram v kapsli a přítomnost thiosildenafilu v množství 57,2 miligramů na jednu kapsli. Jsou-li obsaženy farmakologicky účinné látky v takovémto množství, potravina je poté považována za zdraví nebezpečnou.

Inspektoři ze zemědělské a potravinové inspekce nalezli závadnou šarži u prodejce Františka Knoflíčka. Ten je registrován v Lužické ulici v Hradci Králové. S kontrolovanou osobou zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty.

Zemědělská a potravinářská inspekce důrazně doporučuje všem, kteří mohou mít lék s touto obsaženou látkou dané šarže doma, aby jej nekonzumovali.

TIP PRO BEZPEČNÝ NÁKUP: Pokud hledáte bezpečný doplněk pro podporu erekce, který je schválený příslušnými orgány, doporučujeme kanadský Vimax. 

vimax se ženšenem

V objednávce zadejte kód VIMAX10X pro slevu 10 % na celou objednávku. 

 

 

 

(ZDROJ ZPRÁVY)

Leave a Reply