Ne, Lábus ani Jágr nepropagují léky na erektilní dysfunkci. Výrobek Urotrin je nebezpečný a varuje před ním i SÚKL.

Urotrin je podle reklam lék na erektilní dysfunkci. Jde o lež a před nákupem vás chceme varovat. Na Google.cz hledá výraz Urotrin až 1400 lidí měsíčně, takže je jasné, že nekalé reklamy fungují. Pravděpodobně i kvůli tomu, že se v reklamě objevují známé osoby jako Jaromír Jágr a Jiří Lábus. Ti ale o ničem nevědí a s výrobkem ve skutečnosti nikdy nespolupracovali a celkem určitě ho nikdy neužívali.

Urotrin na svých stránkách zmiňuje i Státní úřad pro kontrolu léčiv, který výrobek nikdy neschválil a označuje jej za nebezpečný. Podvodná stránka zobrazuje vymyšleného lékaře, který údajně denně dostává stovky e-mailů. Muži se jej mají ptát na to, jak získat ztracenou erekci a jak vyléčit erektilní dysfunkci. Stránka tvrdí, že tento lékař spolupracuje s televizními celebritami.

Urotrin slibuje „rychlou a bezpečnou léčbu erektilní dysfunkce“. Má pomáhat s „uspokojením manželek i milenek a to bez jakékoliv chemie“. Jak ale víme, všechny léky na erektilní dysfunkci musí řádně evidovat a odsouhlasit právě SÚKL a lékař je může vydat pouze na lékařský předpis. Volně lze nakupovat pouze doplňky stravy, které ale nemají žádné léčivé účinky. Výrobek Urotin tedy lže, a zároveň porušuje zákon.

Na stránce jsou fotografie Jiřího Lábuse, který čte text scénáře a na stolku má po ruce balení Urotrinu. Jde ale o fotomontáž, kterou si mnozí muži nemusí všimnout a klamavé reklamě uvěří. Stránka je navíc tak amatérská, že pod fotografii Lábuse je v popisku uvedeno jméno hokejisty Jaromíra Jágra.

Herec Jiří Lábus vůbec netušil, že nějaký produkt zneužívá jeho jméno a fotografie. Na dotaz redakce iDNES.cz odpověděl, že pátrá po zdroji dezinformace a plánuje trestní oznámení. Jaromír Jágr své stanovisko k věci zatím nevyjádřil.

Opakujeme, že Státní ústav pro kontrolu léčiv Urotin neschválil. Důrazně tedy varujeme před Urotrinem i podobnými výrobky. Před nákupem jakéhokoliv zboží proto doporučujeme kontaktovat prodejce a zeptat se na všechny zákonem stanovené podmínky a povinné dokumenty.

BUĎTE VE STŘEHU A MĚJTE PODROBNÝ PŘEHLED: Šmejdi jsou všude, klamavé reklamě může podlehnout každý,“ rozhovor o doplňcích na erekci s MUDR. Ondřejem Trojanem.

pravda o doplňcích na podporu erekce

Leave a Reply