„Životnost výplní prsou je zhruba 30 až 40 let,“ rozhovor s Evou Urbančíkovou z kliniky AESTHEVITA

Koupit BreastExtra

Přemýšlíte nad plastickou operací prsou? Toužíte po krásnějším a plnějším dekoltu? Co vlastně takové operaci předchází? Jaký je současný trend? A po jak dlouhé době byste měla jít na výměnu implantátů? Na to jsem se zeptala Evy Urbančínkové, zdravotní sestřičky z kliniky plastické chirurgie AESTHEVITA v Praze.

rozhovor Eva Urbančíková

 

Obsah článku

Současný trend v plastické operaci prsou

JAKÝ JE SOUČASNÝ TREND ZVĚTŠOVÁNÍ A ÚPRAVY PRSOU? MAJÍ ŽENY STÁLE VĚTŠÍ ZÁJEM, NEBO JE TREND SPÍŠE NA ÚSTUPU?

Řekla bych, že v poslední době je to celkem stabilní. V minulosti byl tento trend hodně na vzestupu, ale dnes už je o plastickou operaci prsou v naší klinice poměrně stabilní zájem.

Nejvíce pozorujeme zájem ze zahraničí. Pro zahraniční klientelu jsou už plastické operace něčím zcela běžným. Pro Čechy je to stále něco nadstandartního. A čeho si také všímám, tak na operace prsou chodí stále mladší a mladší ženy. Zpravidla k nám chodí klientky na zvětšování prsou už od 18 let.

 

MOHOU PLASTICKOU OPERACI PRSOU PODSTOUPIT I MLADŠÍ DÍVKY?

To rozhodně ne. Pacientka musí být jednoznačně plnoletá. Ovšem není u nás výjimkou, že jakmile dovrší 18 let, okamžitě zamíří k nám na kliniku.

 

JAK SE ČASEM ZMĚNILA A ZLEPŠILA TECHNOLOGIE TĚCHTO OPERACÍ?

Technologie jde v poslední době neuvěřitelně rychle dopředu. Každý chirurg prakticky neustále nachází nové a nové postupy a ty pak předává svým kolegům z celého světa na mezinárodních konferencích.

Samozřejmě je každá taková novinka zlomovým bodem a zlepšuje celkovou službu plastických chirurgií. Je ale nutné si také uvědomit, že každá operace je jedinečná, neboť každá pacientka, i každý pacient, jsou jedineční, a proto je každá operace originální.

 

PROMĚNILY SE NĚJAK V ČASE I SAMOTNÉ SILIKONOVÉ VÝPLNĚ?

Ano, silikonové výplně, které se používají při zvětšování prsou, prodělaly v posledních letech obrovský vývoj. Dříve se uvádělo, že mají takové výplně zhruba desetiletou životnost a pak už je nutné je vyměnit.

Dnes mohou kliniky zaručit životnost takových výplní zhruba okolo 30 až 40 let. Zároveň firmy, které tyto silikonové výplně vyrábí, přichází neustále s nějakými zlepšeními. Některé implantáty jsou například odlehčené, jiné mají speciální tvar.

 

Výměna implantátů v prsou

JE VÝPLŇ DOŽIVOTNÍ NEBO SE MUSÍ PO ČASE MĚNIT?

V současnosti mohou výplně vydržet už i několik desítek let. Uvádí se doporučená doba výměny zhruba po 30 letech.

 

MŮŽE SE ŽENA PO TAKOVÉ DOBĚ ROZHODNOUT, ŽE UŽ VÝPLNĚ NECHCE?

Určitě, to není žádný problém. Lékař ženě v takovou chvíli výplně z prsů vyjme a prsa následně vymodeluje, aby nebyly vytahané a měly krásný tvar.

 

JENŽE V TAKOVOU CHVÍLI BUDOU PRSA MENŠÍ, NE?

Ano, prsa už bohužel nikdy nebudou mít stejný tvar ani velikost jako před operací. Během modelace totiž musí lékař odebrat jistý kus tkáně a zároveň je trochu pozmění, aby byly pěkné.

 

MOHOU SI ŽENY NECHAT VYMĚNIT IMPLANTÁTY NA JINÉ KLINICE, NEŽ KDE SI JE NECHÁVALY VKLÁDAT POPRVÉ?

Určitě ano. Každá pacientka totiž přesně ví, co v prsou má. Všechny klientky dostávají po operaci tzv. implant pasy, ve kterých je přesně uvedeno, jaký druh implantátu žena v prsu má, jak je velký, z jakého je materiálu, od jaké společnosti apod. A s tím pak samozřejmě může jít za jakýmkoliv lékařem.

 

MAJÍ O VÝMĚNY IMPLANTÁTŮ ZÁJEM I STARŠÍ ŽENY?

Překvapivě mají. Každý si myslí, že ženy v padesáti nebo v šedesáti letech jsou už staré, vetché babičky, kterým už na vzhledu nezáleží. Ale to už dneska vůbec neplatí. Dnes i šedesátiletá paní chce vypadat dobře a mít krásnou postavu. Doba se změnila a i taková paní v šedesáti chce být kočka.

 

Zvětšení prsou vs. jiné zákroky

JE NEJVĚTŠÍ ZÁJEM O ZVĚTŠENÍ PRSOU, NEBO ŽENY ŽÁDAJÍ I JINÉ ÚPRAVY? JAKÉ?

Prsa a liposukce dlouhé roky vedly. V současnosti ovšem vnímáme rostoucí trend lipotrasferů. To znamená, že se tuk z nějaké části těla odsaje a přenese se do jiné části, nejčastěji do prsou nebo do zadečku.

 

JAK JSOU NA TOM DNES ÚPRAVY ZADKŮ? JSOU TAKOVÉ ÚPRAVY BĚŽNÉ?

Tyto úpravy jsou v současnosti velice populární. Poprvé s tímto trendem přišly Kardashianky, které doslova vytvořily celosvětové šílenství po velkých zadcích. Dnes se proto tyto operace dostávají hodně do popředí. Ovšem naše klinika zatím nezvětšuje zadečky pomocí implantátů, ale stále jen pomocí vlastního tuku.

zadek Kim Kardashian

Věřte či ne, ale veliké zadky jsou dnes velice trendy a žádané (zdroj)

 

SETKÁVÁTE SE TAKÉ S PROSBOU O ÚPRAVU U ŽEN PO TĚHOTENSTVÍ? AŤ UŽ SE JEDNÁ O PRSA ČI O JINÉ ČÁSTI TĚLA?

Rozhodně ano. Často k nám chodívají ženy třeba po třech dětech, které chtějí spravit povislé poprsí. Zároveň se také běžně setkáváme s úpravou bříška. To se provádí buď pomocí liposukce nebo abdominoplastikou. Abdominoplastika je větší zákrok než liposukce, kdy se odstraní větší převis kůže. Tento zákrok se zároveň často dělá u lidí, kteří hodně zhubnou.

 

Na co se žena musí před plastikou připravit?

JAK SE ŽENA MUSÍ NA ZVĚTŠENÍ PRSOU PŘIPRAVIT?

Nejprve se pacientka domluví s plastickým chirurgem na schůzce. Na osobním pohovoru si pan doktor prsa přeměří, zkonzultuje představy dané klientky, zda jsou vůbec reálné, představí jí různé druhy implantátů a domluví si termín operace.

Den či dva dny před operací přichází žena na předoperační vyšetření, neboť pro operaci musí být naprosto zdravá. Pacientce se odebere krev, kompletně se vyšetří a zároveň proběhne předoperační vyšetření srdce.

Pokud jsou všechny výsledky z toho vyšetření v pořádku, může být klientka přijata na lůžkové oddělení a na samotnou operaci. Veškeré výsledky z těchto vyšetření posuzuje internista.

TIP: Klikněte a sledujte kliniku AESTHEVITA na Facebooku nebo na YouTube kanálu.

 

CO KDYŽ ALE VÝSLEDKY NEJSOU ZCELA V POŘÁDKU A ODHALÍ NĚJAKÉ SKRYTÉ ONEMOCNĚNÍ NEBO NĚJAKÝ PROBLÉM? CO SE DĚJE PAK?

V takovou chvíli samozřejmě k operaci nepřistupujeme. Ženu pošleme k jejímu ošetřujícímu lékaři a společně následně řeší ten daný problém. Tím pádem se operace posouvá.

 

Cena a placení plastické operace prsou

A JAK JE TO S PLACENÍM TAKOVÉHO ZÁKROKU?

Za operaci platí v naší klinice všichni předem. Neděláme operace na splátky ani nepřijímáme platby až po provedení zákroku.

 

CO KDYŽ JE ALE NA PŘEDOPERAČNÍM VYŠETŘENÍ OBJEVEN NĚJAKÝ PROBLÉM A OPERACE JE POSUNUTA? PENÍZE PAK VRACÍTE?

Taková situace naštěstí nemůže nastat, neboť pacienti platí až po úspěšném předoperačním vyšetření. Nejprve tedy proběhne předoperační vyšetření a pokud je vše v naprostém pořádku, pacient zaplatí za zákrok a dochází k samotné operaci. Klienti se tedy o své peníze bát nemusí.

erekce_cz na facebooku

 

Co se děje po operaci?

JAKMILE JE PO OPERACI, CO JE PODLE VÁS NAPROSTO STĚŽEJNÍ, CO BY PACIENTKA MĚLA DĚLAT A CO BY NEMĚLA PODCENIT?

Jednoznačně je to péče o správné zaléčení jizev. Každá žena samozřejmě chce mít krásná prsa, a tak je nutné se o ně po operaci řádně starat. Aby na prsou nezůstaly nevzhledné jizvy, je nutné je pravidelně a pořádně masírovat.

Ano, je to sice nepříjemné, ale je to naprosto klíčové. Pokud totiž pacientka masáž jizev podcení, nejen, že se správně nevstřebají, ale také zůstanou bolestivé a citlivé na dotek. Jejich následné spravení je velice komplikované. Musela by se vyříznout zjizvená tkáň a nahradit se novým řezem. Je to naprosto zbytečná komplikace.

 

JAKÉ CHYBY PACIENTKY S NOVÝMI PRSY NEJČASTĚJI DĚLAJÍ?

Velice brzy odkládají kompresní podprsenky. Každá žena po operaci je totiž natěšená až všem ukáže svůj krásný dekolt. Bohužel někdy příliš brzy odkládají kompresní podprsenku a tím vlastně znehodnocují celkový výsledek a zákrok plastického chirurga.

Kompresní podprsenka sice není nijak vzhledná, ale plní strašně důležitou funkci – drží prsa na správném místě. Prsa totiž po operaci ještě nemají výsledný tvar. Ten získají až několik týdnů po zákroku. A po tuto dobu je právě nutné nosit kompresní podprsenku přesně podle pokynů lékaře.

 

CO KDYŽ PACIENTKA PŘESTANE NOSIT KOMPRESNÍ PODPRSENKU, NEBO JÍ VYMĚNÍ ZA KLASICKOU PODPRSENKU?

V takovou chvíli může dojít ke změně tvaru prsou, nebo k nevhodnému posunutí implantátů. Nejhorší jsou v takovou chvíli klasické podprsenky s kosticemi, které mohou celou práci operatéra zcela znehodnotit. Ženy by tedy měly jednoznačně nosit kompresní prádlo po celou dobu, jakou jim doporučil jejich lékař.

 

Speciální režim po operaci prsou

MUSÍ PACIENTKA DRŽET PO ZÁKROKU DIETU?

Nemusí, ale stejně ani nic těžkého po operaci nesní. Po celkové anestezii se dodržuje standardní dietní opatření. Druhý den pak normální strava.

 

JAK DLOUHO MUSÍ PACIENTKA DRŽET KLID – NESMÍ SPORTOVAT, BĚHAT NEBO ZVEDAT TĚŽKÉ PŘEDMĚTY?

To je velice individuální a vždy to dané pacientce řekne její lékař. Všeobecně se ale nedoporučuje s implantáty zvedat příliš těžké věci a dávat ruce s těžkou zátěží nad hlavu.

 

JAKÁ JSOU RIZIKA PLASTIKY PRSOU?

Největší riziko představuje podceněná péče o jizvy po operaci. Je skutečně velice důležité, aby pacientky jizvy po operaci pravidelně masírovaly a nepodcenily jejich zaléčení. Pokud se jim toto povede, jsou rizika takové operace minimální.

 

DĚKUJI ZA VELICE CENNÉ INFORMACE, EVO. 

Koupit BreastExtra

 

DÁLE ČTĚTE: 7 domácích cviků pro pevná a krásná prsa

cviky na prsa

Leave a Reply