Potravinářská inspekce zakázala nebezpečný doplněk stravy Sagirra s nor-acetildenafilem

Nové Laboratorní analýzy prokázaly přítomnost nebezpečné látky u doplňku stravy na podporu erekce. Výrobek byl z Číny. Jednalo se o doplněk stravy jménem Sagirra prodávaný v plastových lahvičkách po čtyřech tabletách. 

Zákaz prodeje Sagirra

 

U produktu byl laboratorně potvrzen výskyt látky zvané nor-acetildenafil, což je látka s podobnou strukturou a účinky jako sildenafil. Avšak oproti sildenafilu není dostatečně prozkoumána a zatím se nepoužívá ani jako přísada do léčiv.

V žádném případě tak nesmí být ve volně prodejných doplňcích stravy. Inspekce zakázala další prodej uvedeného výrobku. Dovozcem je společnost Zdravý životní styl s.r.o. z Uherského Hradiště, kterému nařídila jeho stažení z obchodní sítě. Doplněk Sagirra se prodával převážně na internetu.

Z Číny dovezla společnost Zdravý životní styl s r.o. celkem 5 000 balení. Dohromady 20 tisíc tablet. Část byla dovezena také na Slovensko. Inspekce doporučuje těm spotřebitelům, kteří mají doplněk Sagirra stále doma, aby jej přestali užívat.

Mimo tento případ inspekce již v minulosti také zakázala poněkud kuriózní čínské žvýkačky, které kromě zlepšení potence slibovaly i zvětšení poprsí či povzbuzení chodu ledvin. 

Informace ohledně doplňku stravy Sagirra byly také odeslány ostatním členským státům Evropské unie, prostřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF).

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Státní zemědělská a potravinářská inspekce se podílí na kampani proti nelegálním lékům a padělkům.

kampaň proti padělkům léků na erekci

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply