V instantní kávě byla nepovolená látka sildenafil na podporu erekce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dala zákaz uvádět do prodeje instantní kávu. Výrobek nese název INSTANT COFFEE MIXED v balení 160 g od výrobce COFFEE FARMER Co., Ltd., země původu: Thajsko.

sildenafil v kávě a zákaz prodeje

 

Inspektoři v laboratorní analýze zjistili přítomnost účinné látky sildenafil v množství 39,4 mg na 1 dávku (jeden sáček) a laktózy v koncentraci 886 mg na kilogram.

Sildenafil je látka, která není příslušnou legislativou v potravinářství povolena a využívá se zejména v léčivech na podporu mužské erekce.

Pokud se tato látka použije nevědomě, může způsobit závažné zdravotní potíže a komplikace kardiakům a lidem s vysokým krevním tlakem.

Mimo jiné na obalu také chyběla informace o tom, že káva obsahuje laktózu. Laktóza je silný alergen a distributor je vždy povinen na produktu vyznačit jeho přítomnost.

Ze všech uvedených důvodů tak nelze tuto kávu považovat za bezpečnou. Nevyhověla tak nařízení (ES) 178/2002 a inspekce tak kvůli tomu neprodleně nařídila její stažení z prodeje.

Distributor v České republice, kterým byla společnost SIAM Centrum s.r.o.,  výrobek uváděla do oběhu prostřednictvím e-shopu na adrese siamcentrum.cz a v provozovně SIAM Centrum, Pražská 141, 261 01 Příbram.

Kvůli uvedeným pochybením zahájí inspekce s distributorem správní řízení o uložení pokuty. Inspekce zároveň vložila do evropského systému rychlého varování (RASFF) upozornění o této závadné a nebezpečné potravině.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Potravinářská inspekce našla v doplňku na erekci VigRX Plus nepovolenou látku.

VigRX Plus, zákaz prodeje

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply