Potravinářská inspekce zakázala doplněk Libidfit Original na podporu sexuální výkonnosti

O stažení potravinového doplňku s názvem Libidfit Originál z trhu rozhodla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Společnost z Olomouce Big DREAM jej tak musí okamžitě přestat prodávat.

LibidFit, zákaz prodeje

 

Firma Big Dream dovezla tento doplněk, který slibuje zlepšení potence do České republiky. SZPI však provedla laboratorní rozbory v laboratoři SZPI, na základě jejichž výsledků obsahuje tento doplněk stravy vysoký obsah acetildenafilu, který může mít vzhledem ke své povaze negativní vliv na zdraví člověka.

Olomoucká firma dodala přibližně tři tisíce balení Libidfitu třem společnostem v Olomouci a ve Frýdku-Místku. Tyto společnosti dále zboží nabízely lékárnám i dalším odběratelům, mimo jiné i sexshopům a i na internetu.

V minulosti rozhodla SPZI o stažení z trhu velice podobného potravinového doplňku s názvem SENSIMAXX Originál. Do Česka jej dovezla společnost SENSIMAXX Praha. Preparát obsahoval stejnou látku acetildenafil a prodával se hlavně v sexshopech.

Acetildenafil je látka, kterou řadíme k tzv. analogům sildenafilu, jenže na rozdíl od této mateřské látky a obdobných léků, které jsou pouze na lékařský předpis, acetildenafil neprošel klinickými zkouškami.

Není tedy registrován jako povolené léčivo. Vzhledem k jeho složení a to jak se projevuje, lze očekávat, že by mohl mít neblahý vliv na zdraví zejména kardiaků.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Potravinářská inspekce zakázala žvýkačky Super Lover, které měly podporovat potenci.

žvýkačky super lover, zákaz prodeje

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply