Sport je důležitý, aby vás udržoval fit. Vyplatí se mu věnovat hlavně když stárnete.

Ve studii britští vědci ukázali, že muži ve středním věku, kteří cvičí, zůstávají aktivní, i když stárnou. Oproti mužům středního věku, kteří dávají přednost méně namáhavým zábavám. 

Cvičení v posilovně povzbuzuje kardiovaskulární zdraví. Kromě tohoto přinášejí sporty ještě mnohem více benefitů.

sport jako prevence nemocí, včetně problémů s erekcí

 

Vzhledem k tomu, že vyžadují, abyste jednali a reagovali okamžitě, sportovní aktivity jako tenis, basketbal a fotbal vám mohou pomoci zlepšit koordinaci rukou/očí, jemné pohyby motoriky, přizpůsobení a změnu směru a rovnováhy, říká Michael Jonesco specialista na sportovní medicínu na Ohio State University Wexner Medical Center.

Podle Jonesca je třeba se věnovat takovému sportu, který nás bude bavit. “Cokoliv, co se vám líbí a co vaše tělo zvládne, je to, co ho činí udržitelným,” dodal.

Rovněž doporučuje, abyste vy a váš lékař zvážili vaše zdraví. Pokud máte špatná kolena, tak sporty u kterých běháte a skáčete, jako je basketbal, nemusí být pro vás to pravé. Také je třeba zvážit nadváhu nebo obezitu, anamnézu srdečních chorob vaší rodiny a cukrovku.

Jonesco také doporučuje doplnit sportovní cvičení jógou a dalšími cvičeními, které budují svalovou hmotu, základní sílu a pružnost. 20 až 30 minut jednou nebo dvakrát týdně postačí ke zlepšení vaší fyzičky, a navíc tak snížíte riziko zranění venku na hřišti. A konečně, sport může posílit vaše duševní a emocionální zdraví.

Skutečný přínos sportu pochází ze sociální interakce, snížení stresu, komunikace a konkurence, kterou sport poskytuje,“ dodává Jonesco.

 

Jak zmaximalizovat zdravotní účinky sportování? 

Jezte dobře. Intenzivní sporty vyžadují více jídla a lepšího k tomu, aby se zásobilo. Pokud chcete být opravdu striktní, poraďte se s odborníkem na sportovní výživu.

  • Pijte hodně vody. Začněte hydratovat 3 až 4 dny před očekávaným namáhavým výkonem.
  • Buďte s kamarády. Hrajte nějaký sport s přáteli a budete pravděpodobně hrát dál. Budete mít více zábavy a budete mít vždy s kým jít hrát.
  • Poznejte své limity. Když hrajete příliš tvrdě a příliš dlouho, riskujete zranění. Naplánujte si přestávky a v případě potřeby zkraťte svůj čas ve hře.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Zlepšuje pití vody erektilní dysfunkci?

dehydratace škodí erekci

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply