SZPI varuje před doplňkem Urotrin. Vzbuzuje dojem léčivého přípravku, ale lék to není. Jde o klamavou reklamu.

V nedávné zprávě jsme vás upozornili na klamavou reklamu na výrobek Urotrin, který ke své propagaci zneužívá známé osobnosti, třeba Jaromíra Jágra a Jiřího Lábuse. Ti výrobek neznají a nikdy jej nepropagovali. Jde o podvod.

Před výrobkem nyní varuje i Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI, která doplňky stravy monitoruje, sleduje jejich bezpečnost i to, zda se v mediích a na prodejných stránkách propagují v mezích zákona. Urotrin na slovenském a českém internetu vyhledává dohromady přes 3600 lidí měsíčně, takže jde o poměrně známý výrobek. O důvod víc upozornit na jeho klamavou reklamu a nekalé marketingové praktiky.

Dalších bezmála 1000 lidí vyhledává výraz „Urotrin Dr Max„. Lidé tedy mylně předpokládají, že výrobek prodávají i známé lékárny, ale z logických důvodů žádná v nabídce Urotrin nemá.

Prodejné stránky jsou sice v češtině, ale plné chyb. Působí dojmem, že texty překládal internetový překladač. Na stránku záměrně neodkazujeme, protože je nezabezpečená. Odkaz najdete na stránce SZPI. Urotrin lze nakupovat v českých korunách.

Stránky nemají uvedeného jasného provozovatele. Pro státní úřad je tedy problematické dohledat, kdo stránky provozuje. Zároveň chybí obchodní podmínky, takže v případě nákupu zákazník netuší, od koho Urotrin objednává a za jakých podmínek ho může reklamovat či vrátit. Pro zákazníka by byl prodejce nedohledatelný. Prodejná stránka je registrovaná na Bahamách, a tedy mimo ČR.

E-shop uvádí, že Urotrin má léčivé schopnosti. Jelikož nejde o lék, léčivý účinek mít nemůže. Jde o doplněk stravy a doplňky stravy léčivé účinky nemají. Doplňky patří do speciální skupiny potravin. Urotrin tedy uvádí zákazníky do omylu a slibuje jim třeba zbavení se bolesti v oblasti hráze, konečníku a varlat, upravení problematického močení, zbavení se zánětu prostaty a podporu celkového sexuálního zdraví.

Léčebná a zdravotní tvrzení na stránce nejsou schválená a jsou tak v rozporu s právními předpisy. Jde o nekalé prodejní metody.

Objednávka funguje na vyplnění kontaktních údajů na stránce, následně volá operátor, který objednávku dokončí telefonicky.

Důrazně upozorňujeme před Urotrinem i před jinými podobnými výrobky s nedohledatelným prodejcem či provozovatelem webu. Při nákupu doplňků stravy vždy sledujte, zda má prodejce jasné sídlo, srozumitelné obchodní podmínky a zda jej evidují státní orgány.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Ne, Lábus ani Jágr nepropagují léky na erektilní dysfunkci. Výrobek Urotrin je nebezpečný a varuje před ním i SÚKL.

urotrin

Leave a Reply