BDSM – 1. část seznamu SEXUÁLNÍCH ÚCHYLEK

Hodně se o něm mluví a ještě více píše. Mnozí touží jeho kouzlo zakusit. I když to může bolet. Zkratka BDSM vychází ze spojení slov Bandáž (svazování), Disciplína, Sadismus a Masochismus.

Lidé praktikující BDSM se na něj dívají různě. Od nevinné sexuální praktiky zpestřující sexuální život, přes sexuální orientaci až po životní styl.

bdsm sado maso

 

Co je to BDSM?

Základem BDSM jsou aktéři. Sadista je ten, který bolest působí. Masochista naopak bolest přijímá. Bez těchto dvou protipólů by celé BDSM postrádalo smysl. Účelem je dosáhnout sexuálního vzrušení skrze fyzické nebo psychické ponížení.

VÍTE, ŽE slovo sadismus je odvozeno od jména spisovatele Markíza de Sadea? Masochismus získal pojmenování podle spisovatele Leopolda von Sacher-Masocha. Oba se v životě věnovali různým sexuálním aktivitám. 

 

Bandáž

Svazování je s lidstvem spojeno od dávných dob. Sloužilo k různým účelům, zejména násilným. Nezřídka končilo likvidací svázané osoby.

Za dveřmi ložnice má ale zcela jiný rozměr. Aktéři na sebe berou role. První je dominant, tedy ten který svazuje druhého, submisivního jedince. Je to právě omezená svoboda, co přináší erotický náboj.

V začátcích je doporučeno používat lehčí bandáže. Těmi jsou různé šátky, pásky nebo pouta. Později po určitém tréninku lze pokročit k vychytanějším svazovacím technikám. Ty zahrnují svazování končetin i genitálií. Nejdále jsou v těchto technikách jednoznačně Japonci.  

BEZPEČNOSTNÍ TIP: Při svazování penisu se v něm blokuje krev. Proto nemůže být svázán příliš dlouho. Maximum je 15 až 20 minut. Jinak hrozí odumření penisu. Citlivost a průtok krve penisem dosáhnete i kanadskými tabletami Vimax. Čtěte i Honzovu kompletní recenzi tablet Vimax. 

sexuální bandáž

Při bandáži je vždy jeden věznitel a jeden vězeň

 

TIP: I během perverzních hrátek potřebujete jistotu pevné erekce. 

Doporučujeme první nápoj svého druhu – tekutý Proerecta SHOT.

Proerecta SHOT

Mučeníčko s pevnou erekcí může začít už za 2 dny. Za tuto dobu vám doručí nápoj Proerecta SHOT pro skálopevnou erekci.

 

Disciplína

Je další důležitou součástí BDSM. Neliší se tolik od bandáže. Podstatou je opět omezení nebo zákaz. Dominant nastaví určitá pravidla, která musí submisivní jedinec dodržovat během každodenních situací.

Představte si, že k jídlu si musíte dát přesný počet kousků zeleniny. Třeba hrášku. Pravidla mohou být opravdu rozmanitá. Vše závisí na fantazii. V případě porušení přichází trest. Ten může mít formu fyzickou, nebo psychickou. Tento proces pravidel, trestů a působení bolesti přináší extrémní dávku slasti oběma stranám.

sado maso

Strach, bolest, utrpení, vyčerpání, šikana…. BDSM komunita jásá!

 

Sadismus a masochismus

Tyto dva pojmy jsou alfou a omegou celého BDSM. V zásadě vyjadřují to, o čem to celé je. Tedy působení a přijímání bolesti.

Temná pohnutka sadismu spočívá v působení bolesti svém partnerovi. Fyzická forma spočívá v plácání, bičování a podobně. Ti zkušenější pak využívají ještě temnější formy. Těmi jsou třeba elektrické stimulace nebo přidušování. Psychická forma má podobu slovních urážek a ponižování.

Submisivní masochista naopak přijímá bolest a užívá si každý její aspekt. Vzrušuje ho vědomí ponížení a nemožnosti kontrolovat situaci. Samozřejmě je vždy důležité určit hranice, za které se nesmí jít. Je dobré mít dopředu dohodnutý signál, nebo slovo, které jasné řekne druhému STOP!

elektrostimulace penisu

Elektrostimulační sonda, kterou si BDSM gurmáni zavádějí přímo do penisu

 

BDSM videa a povídky

Videa a povídky s BDSM tématikou jsou zajímavá možnost, kde se inspirovat. Rozhodně je ale dobré začínat postupně a nepouštět se hned do větších akcí. Na prvním místě jsou vždy pravidla a bezpečnost.

 

BDSM seznamka

Pokud sháníte protějšek na BDSM hrátky, je možno si najít dominanta, nebo submisivního partnera na seznamce. Dobrou pověst má portál BDSMlife.cz, kde lze najít i amatérské vyznavače BDSM. Na začátek, je možná ještě lepší najmout si profesionální službu, zde máte lepší šanci, že vaše zasvěcení do tajů proběhne bez problémů.

 

VIDEO: Reportáž z BDSM kutlochu. Zajdete se podívat?

 

Proč lidi vzrušuje utrpení, ponížení a bolest při sexu?

Proč nás bolest při sexu vzrušuje? Toto je hodně zajímavá otázka na kterou se vědci snaží přijít. Během testů odhalili několik zajímavých zjištění. Například, že během praktik BDSM je jedno zda bolest dáváte, nebo přijímáte.

Tak či tak se dostáváte do změněného stavu vědomí. Stavu podobnému hluboké meditaci. A v tomto stavu změněného vědomí tělo reaguje na bolest příznivěji. Stejně jako při sexu bolí škrábance a kousance méně. Dvojnásobně to platí i u BDSM praktik.

masochismus

Vědci zkoumali část mozku zodpovědnou za bolest. Je shodná s centrem pro slast

 

Rizika a nevýhody BDSM

Nutné mít kontrakt

Pokud se chcete pustit do BDSM mějte vždy uzavřenou písemnou dohodu. Chráníte tím sebe i svůj protějšek. Možná si říkáte, proč cokoliv sepisovat? Důvodem je, že v těchto hrátkách jde ne vždy vše podle plánu.

To i v případě, kdy člověka milujete a poslední věc co vás napadá je ublížit. Nehody se stávají každý den na různých místech a stávají se i v BDSM. Chraňte sebe i ostatní!

 

Nejrizikovější oblasti

Zde vám přinášíme krátký seznam oblastí, kde se situace může vymknout z ruky. Rozhodně vás tím nechceme odradit. Většina nehod v BDSM se stává kvůli porušení základních zásad a lidské nevědomosti. Při dodržování pravidel a disciplíně se zraněním vyhnete.

  • přidušení
  • špatně předem nastavené limity
  • hygiena a sdílení sexuálních hraček
  • krevní hrátky
  • anální hrátky
  • bičování, šlehání
  • genitální mučení

 

Psychologický dopad BDSM

Psychologický dopad je většinou kladný. Výjimečně dochází k situacím, kdy je zasažena psychika jednoho z aktérů. A to i při dokonalém průběhu hry.

UPOZORNĚNÍ: Přeci jen jde stále o vliv moci a kontroly nad druhým. Mohou tak vyjít najevo různá traumata z minulosti. Například pokud byla submisivní partnerka v minulosti znásilněna, může hra simulující znásilnění toto trauma obnovit.

Lidé jsou často překvapeni spektrem emocí, které je poprvé zasáhnou. Dominantní jedinec může být překvapen agresivitou a prudkostí vůči svému protějšku. A to i v případě, že to druhá strana nepozná. Následují pak výčitky svědomí a znechucení nad svým jednáním.

Submisivní jedinci mohou zažít pocity zneužití a znásilnění. Přestože dopředu vědí, do čeho jdou. Nejsou schopni v danou chvíli situaci přijmout a hází vinu na svého dominanta.

 

VIDEO: Ponížení, ublížení a sexuální otroctví. Zvládl byste takovou aktivitku? 

 

Výhody a pozitivní efekt BDSM

Lepší komunikace

Páry věnující se BDSM jsou lepší v komunikaci. Už jen tím, že používají bezpečná slova během hrátek a mají stanovená pravidla. Musí být mezi nimi jasné, kdy jde o hru a kdy jde o situaci běžného života. Liší se tak od běžných párů, které komunikují více jen někdy. Například při konfliktu, nebo hádce.

 

Zvýšená intimita

Věci, které se dějí mezi párem, jsou více mimo standard. Důležitá je vzájemná větší důvěra, protože mnohé praktiky jsou potencionálně nebezpečné.

 

Podpora věrnosti

Udržet si BDSM vztah vyžaduje ještě o něco větší úsilí, než standardní vztah. Oba partneři dávají tomuto závazku mnohem více emocionální energie a sdílí větší intimitu. Bariéry jsou větší a je mnohem těžší odejít.

 

Lepší mentální zdraví

Donedávna bylo BDSM spojováno se znásilněním, agresí a špatným pohnutím mysli. Nové výzkumy vědců hovoří opačně. Lidé věnující se těmto hrátkám vyšli z testu jako více empatičtí, citlivější, otevřenější druhým a více vnímaví.

Vědci dokázali, že během BDSM se hladina stresového hormonu výrazně snižuje. To samé platí pro úzkost.

Nezapomeňte erekci pojistit, abyste si užil ničím nerušené mučeníčko.

Proerecta SHOT

 

Zkusíte večer špetku hříšna i vy?

Nesporným plusem BDSM je prostor, který otevírá lidskou fantazii. Najednou jsou skrytá přání možná. A lidská mysl touží po mnohém.

Se správným partnerem a dobře nastavenými mantinely člověk realizuje své nejtajnější fantazie a je tak za zavřenými dveřmi ložnice svobodný. Může se pak vrátit do běžného života klidnější a mnohem vyrovnanější.

 

BDSM Sado Maso – často kladené otázky FAQ

Vše, na co jste se chtěli zeptat, ale jaksi nebylo koho

Co všechno spadá pod BDSM?
Řada erotických praktik zahrnujících dokazování a přijímání síly, hraní erotických rolí na dominantního (pán) a submisivního (otrok), jemné i těžké ubližování, mučení a týrání za účelem sexuálního uspokojení.

Rozsah BDSM se pohybuje od jednorázového experimentu až po životní styl. Tehdy jde o BDSM identitu nebo BDSM orientaci.

Na co bych měl myslet na úplném začátku?
Pro nováčky mohou být taje BDSM obtížné až zastrašující. Mnohé věci napoprvé nemusíte pochopit nebo strávit.

Nejlepší bude, pokud se svěříte do rukou zkušeného příznivce, který vás dovede na setkání BDSM komunity.

Co je to SM scéna?
Sado maso má mnoho společného s hraním a divadlem. To, že jste při hrátkách submisivní neznamená, že takový musíte být i v reálném životě.

Pokud jste při hraní dominantní, neznamená to, že jste v běžném životě namyšlený egoista. Sado maso a BDSM je spíše o hraní rolí.

Název spoileru
Je možné, že během praktik se vám něco přestane líbit nebo bude bolest či rozkoš až příliš silná. Záchranné slovo je předem definované heslo. Pokud jej použijete, váš tyran musí okamžitě přestat se vším. Stejně tak vy sám, pokud vám někdo toto heslo řekne.
Jak někoho může vzrušovat bolest?
Je to intenzivní náhlý, nebo naopak dlouhodobě a pomalu budovaný intenzivní fyzický vjem. Při bolesti tělo zvyšuje produkci různých hormonů,, které člověka „omámí až pohltí“. Jde tedy o přirozenou lidskou choutku a zesílení prožitků ze sexu a příbuzných aktivit.
Jak se určuje, kdo bude dominantní a kdo submisivní?
Pokud nevíte, ze začátku si můžete vybrat, jak budete ve své roli vystupovat. Později ale zjistíte, která role vám vyhovuje více a budete se jí držet.
Název spoileru
Záleží pouze na konkrétních lidech. Někdo si chce prostě jenom dobře zasouložit a trošku si to ozvláštnit, někoho více láká hraní své role, někdo si „léčí“ různé komplexy. Opět záleží na konkrétních lidech a jejich choutkách.
Co je zajímavého na otroctví?
Pro mnohé je vědomost, že jsou bezmocní a někdo jiný s nimi může dělat prakticky co chce, mocným erotickým stimulantem.

Zároveň pocit ovládnutí a moci nad někým je také velice přitažlivý.

Co je zábavného na bičování?
To samé. Pocit absolutní nadvlády a trestání někoho, nebo naopak přijímání fiktivního trestu a bezmocnosti.
Proč se v BDSM používá tolik kůže a latexu?
Tyto materiály přesně kopírují křivky těla, ale uchovávají jakési tajemství neúplné nahoty.
Má BDSM nějakou historii?
Termín BDSM se začal používat kolem roku 1969. Praktiky, které pod BDSM spadají, lze ale najít již v 3 000 let starých záznamech.

ČTĚTE TAKÉ: Druhý díl, kde podrobně rozebírám jednotivé praktiky BDSM.

erekce_cz na facebooku

2 Comments

  1. Jan 2.1.2023
    • Redakce Erekce.cz 2.1.2023

Leave a Reply