Edging (hranování): Zajímavá metoda oddálení ejakulace a prodloužení sexuální výdrže

Edging je sexuální praktika, během které se muž nebo žena stimuluje až na samou hranici vyvrcholení a orgasmu. Poté zastaví a až silné dráždění odezní, pokračuje se v sexu.

Slovo „edge“ znamená anglicky „hrana„, proto jsme tuto metodu oddálení ejakulace a prodloužení výdrže přeložili jako „hranovaní„. Podle některých mužů metoda zintenzivňuje zážitek z orgasmu. Můžete ji znát i pod názvem „start-stop metoda„.

Muži, kteří ejakulují předčasně a nejsou spokojení s délkou výdrže tak mohou své partnerky uspokojovat o něco déle. Článek přesně vysvětlí, jak edging provádět, jaké jsou jeho výhody a zda má i nějaká rizika.

edging, hranování

 

Co přesně je edging (hranování)?

Edging zahrnuje erotickou stimulaci těsně do bodu před orgasmem. Cílem je prodloužit sexuální potěšení muže a zintenzivnit orgasmus.

Hranování můžete provádět sám během masturbace i s partnerkou. Edging může provádět každý zdravý muž bez ohledu na sexuální orientaci.

Těsně před orgasmem si muž nebo partnerka, která jej stimuluje, udělá krátkou pauzu od stimulace. Hranovat se lze opakovaně a je pouze na muži, kolikrát mu to bude příjemné. Pokud by se vám po opakovaném edgingu zdál penis a žalud příliš citlivý a další hranování by vám nevyvolávalo příjemné pocity, doporučujeme soulož ukončit, ejakulovat a opakovat až během dalšího sexu. Každý muž na edging reaguje jinak, proto i vy sám najděte svou míru.

TIP NA DOPLNĚK: Česká Proerecta KLASIK udržuje krev v penisu déle, díky čemu lze souložit i po první ejakulaci.

Je pro plnoleté muže bez zdravotních problémů, kteří ale potřebují prodloužit výdrž a zpevnit erekci.

proerecta klasik

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny pozitivní účinky. V případě objednávky je do 48 hodin u vás.

 

Jak edging provádět? (manuál)

  1. erotická stimulace (masturbace, soulož) až do bodu těsně před orgasmem
  2. pozastavení stimulace nebo zmírnění intenzity dráždění
  3. krátká pauza na „rozdýchání“ a oslabení vzrušenosti
  4. pokračování v sexu nebo masturbaci
  5. opakování přestávek v případě potřeby nebo soulož až do vyvrcholení

Před orgasmem tedy nemusíte dělat přímo pauzu. Někdy postačí pouze zpomalit, snížit přirážení a prostě jenom chvilku vydržet. Hranovat lze s partnerkou i bez ní.

Někteří muži si kromě přestávky zmáčknou špičku penisu (žalud). Pomáhá jim to lépe zabránit orgasmu. Pokud máte novou přítelkyni, která zatím nechápe, o co přesně se snažíte, určitě jí svůj záměr vysvětlete.

ČTĚTE TAKÉ: Metodu edgingu jsme zařadili mezi tipy pro zlepšení a zesílení mužského orgasmu. Podívejte se, jak prožívat mnohem intenzivnější orgasmus, pokud se vám nyní zdá slabý.

 

Výhody edgingu

Zvýšení intenzity a příjemných pocitů s orgasmu během hranování potvrzuje i Mezinárodní společnost pro sexuální medicínu a zjištění je platné pro masturbaci i partnerský sex. Edging je vhodný dokonce i pro ženy.

Výhodou je také usnadnění dosažení orgasmu u žen. Studie dokládá, že pravidelně masturbující ženy mají vyšší pravděpodobnost dosažení orgasmu. Muži ocení hlavně možnost oddálení ejakulace, což je velice vhodné, pokud jejich partnerky mrzí, že nevydrží tak dlouho, jak by si představovaly.

Krátkou pauzu během hranování lze využít pro jinou stimulaci ženy (prsty, jazyk, hračky), ale také ke změně polohy, aby nebyl sex stereotypní. Edging může zlepšit intimní život párů a jejich vzájemné uspokojení během sexu.

Pokud vám ale hranování nebude vyhovovat, nenuťte se do něj. Existují i jiné metody, jak oddálit ejakulaci a prodloužit svůj sexuální výkon.

NAUČTE SE: Oddálení ejakulace a 14 tipů pro nejdelší sex + ROZHOVOR s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

 

Existují negativní účinky edgingu?

Je velice málo pravděpodobné, že by během edgingu došlo ke škodlivým vedlejším účinkům. Hranování také nezpůsobuje problémy s ejakulací.

Velice ojediněle může dojít k tzv: „modrým varletům – epididymální hypertenzi (EH)„. Je to hromadění krve ve varlatech, které způsobuje právě dlouhé vzrušení bez orgasmu. Tento stav způsobuje namodralý odstín varlat a jejich bolest. Rychle ale pomíjí a není nebezpečný.

Hranování není vhodné ani nijak příjemné lidem, kteří trpí anorgasmií, a tedy problémy s dosažením, či přímo neschopností dosáhnout orgasmus.

Edging nefunguje jako prevence přenosu pohlavních nemocí. Jako u každé nechráněné sexuální aktivity může i zde dojít k nákaze (chlamydie, syfilis nebo kapavka). Vždy se proto chraňte aspoň kondomem a nezapomeňte na pravidelná preventivní vyšetření.

 

Často kladené otázky

O kolik déle vydržím díky edgingu souložit?
Řádově jde o jednotky minut.
Kolikrát po sobě mohu hranování opakovat?
Přesné číslo neexistuje. Každý muž má jinak citlivý penis. Někomu může být příjemný pouze 1 edging během soulože, někdo vydrží třeba 5x po sobě. Nebojte se metodu otestovat sám na sobě. Je bezpečná.
Zvyšuje edging hladinu testosteronu?
Neexistují o tom žádné vědecké důkazy.

Proerecta Klasik koupit

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply