Masáž varlat – příjemná a preventivní aktivita, navíc zdarma. Jak na to?

Varlata jsou dva oválné orgány, uschované ve vašem šourku. Od počátku puberty tato varlata produkují spermie, které mohou oplodnit ženské vajíčko. Rovněž jsou odpovědná za produkci testotsteronu. Jaké jsou vlastní výhody masáže varlat?

masáž varlat

 

Proč masírovat varlata anebo není to jenom o potěšení

Včasná detekce rakoviny varlete

Rakovina varlete je nemoc, která nebolí. U včasně zachycených případů je šance na vyléčení cca 90%. Proto je včasná detekce problému tak důležitá. Zdravé varle je hladké. Bulka na jeho povrchu může značit problém. Při pravidelné masáži varlat je šance na objevení neobvyklého útvaru mnohem vyšší. Pomoci může samozřejmě i vaše partnerka, nebo partner.

 

Zlepšení průtoku krve

Poměrně hodně mužů trpí variokélou. Jde o žilní městnání, kdy odkysličená krev ve varleti špatně odtéká zpět do oběhu. Městnáním krve se varle otepluje. Hrozí neplodnost a pomalejší tvorba testosteronu.

Masáž varlat zlepšuje jejich prokrvení. Tím pádem jsou v lepší kondici, krev se neměstná a jejich funkce je mnohem lepší.

 

Lepší hladina testosteronu

Toto tvrzení je nepotvrzené. Každopádně mnoho sexuálních guru tvrdí, že masáž varlat zvyšuje tvorbu testosteronu přirozenou cestou. Nejde tedy o tak násilné metody, jakými jsou injekce, prášky a gely.

Samozřejmě nebudete ihned trhat rekordy na bench press, ale dle jejich tvrzení je nárůst po čase znát v nárůstu energie a vitality. Navíc zde nehrozí vedlejší efekty léků, jakými jsou třeba problémy s játry, srdcem, krevními sraženinami, nebo se zhoršením existujícího nádoru varlete a zvětšené prostaty.

 

Jak masírovat varlata krok za krokem?

Je několik cest, jak provádět masáž varlat. Není to jen o tom je pouze chytit a promnout. Také je dobré připomenout, že masáž nemusíte provádět sólo. Přizvěte si na pomoc svou vlastní masérku, nebo maséra. Jen se ujistěte, že je to člověk, kterému důvěřujete. Velmi pěkně popisují tantrickou masáž varlat na webu kamasutra.cz.

Tak jako u všeho nového je zde možnost, že zpočátku masáž nebude příjemná. To neznamená, že je něco špatně s vaším rozkrokem. Mírný nekomfort je zpočátku přirozený. Nesmíte ovšem pociťovat ostrou bolest. Tehdy je na místě konzultace s odborníkem.

Před začátkem masáže chcete mít připraveny 3 věci:

  • čistá osuška
  • teplá voda
  • masážní olej

Jojobový, kokosový nebo mandlový olej jsou velmi dobrá a osvědčená volba. Dětský olejíček poslouží také velmi dobře. Když máte přípravu hotovou, následujte tyto kroky:

  • Namočte osušku do teplé vody a použijte ji na zakrytí varlat po dobu zhruba 5 minut. Tento proces změkčí kůži a zajistí větší poddajnost varlat pro následující kroky. Během čekání doporučuji odpočívat a pustit si vaší oblíbenou hudbu, při které se dokážete zrelaxovat.
  • Naneste olej na dlaně a naneste jej na veškerý povrch vašeho šourku. Nevynechejte žádné místo.
  • Masáž začněte nepřímo okolo varlat. Ještě se jich nedotýkejte.
  • Následně zařaďte pohyby podobné pumpování. Obemkněte jedno varle palcem spolu s ostatními prsty a nechte varle proklouzávat mezi nimi. Nahoru a dolů. Po 3 minutách opakujte to samé s druhým varletem. Při tomto kroku buďte opatrní. Zejména pokud děláte masáž poprvé. Při tomto masírování zároveň stáhněte druhou rukou šourek, aby masáž varlat byla ještě účinnější.
  • Jednotlivé masážní techniky střídejte. Každá technika má trvat asi 3 minuty.
  • V další fázi chytněte spodek varlat a oddělte je prsty od sebe. Stahujte je dolů a vytahujte zpět nahoru.
  • Finálním krokem masáže je aplikování jemného tlaku na varlata. Uvolňujte a přidávejte stisk po dobu 3 minut.

TIP: Lépe se na varlata dostanete, když je v šourku zaženete jakoby do kouta. Lépe se k nim dostanete a snadněji je promasírujete. 

Sexual Health: Testicle Massage | Ramel Rones

 

Masáž Qi – Gong

Ještě jinou formou masáže varlat je technika qi gong. Ta pochází původně z Číny. Její tvůrci věřili, že životní síla pochází muže začíná v šourku. Zvýšením proudění krve v této oblasti tak lze prý dosáhnout vyšší duchovní energie, která pak proudí celým tělem.

Principy masáže jdou ruku v ruce s tvrzením novodobých sexuálních guru. Zvýšení vaší hladiny testosteronu má za následek více energie a vitality.

Jedno ze cvičení qigong zahrnuje poklepávání a rolování varlat. Tím dochází k jejich prokrvení a nárůstu vnitřní energie.

Cvičení qigong podporuje enerigi jang a funkci ledvin, jak potvrzuje i studie z roku 1990. Ta byla provedena na atletech, kteří podstoupili metodu qigong a následně u nich stoupla hladina testosteronu a fyzická síla.

 

Další výhody masáže varlat

Dalšími efekty mohou být větší produkce spermatu a vyšší obsah semene. Váš urolog může sáhnout po této metodě coby alternativě, pokud jsou u vás zjištěny problémy s neplodností. Muži, kteří nedokážou oplodnit partnerku, mohou zvolit masáž coby doplněk své léčby. 

TIP PRO VAŠI VÝBORNOU PLODNOST: Zdravé a silné spermie potřebují i vhodnou výživu. Tu jim dodáte pomocí bylinných kanadských tablet Vimax s obsahe Tribulusu, Ženšenu, Ginkga a vitamínu E

vimax_recenze

 

Masáž funguje i na problémovou erekci

Pokud máte problém s dosažením a udržením erekce, masáž vám může rovněž pomoci. Lepší prokrvení v oblasti penisu a vyšší testosteron jsou ty ingredience, které zdravé ztopoření penisu vyžaduje.

Masáž podporuje lepší a silnější erekci. Nepředpokládejte naivně, že váš penis bude větší. Toto je přirozená procedura. Neočekávejte proto nepřirozené výsledky.

Závěr

Benefity masáže varlat jsou dány zkušeností generací a před námi. Vyšší množství mužského hormonu vám pomůže k lepšímu fyzickému výkonu, nemluvě o lepším sexuálním životě.

Každopádně život není jen o sexu a výhody masáže mohou mít tedy přesah i do dalších oblastí vašeho života. Prvním krokem k tomu, abyste ze sebe vydali 100%? Jednoduché. Musíte nejprve cítit na 100%. K tomu vám pomůže právě masáž.

U nás jsou masáže a péče o tělo stále podceňovanou disciplínou, která má ovšem obrovský potenciál. Stále se můžeme učit od našich sousedů na východě, kteří znají benefity pravidelného masírování více, než kdokoliv jiný. Čas od času si tedy masáž určitě dopřejte. Můžete jen získat.

DÁLE ČTĚTE: O masáži prostaty a jejich benefitech. Na otázky odpověděla MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

Leave a Reply