V USA byl schválen nový doplněk na podporu ženské sexuality

Nový přípravek na posílení ženské sexuální touhy schválili ve Spojených státech. Zájemkyně si budou moci aplikovat injekci do stehna nebo břicha a lék bude působit několik hodin. Informovala tak agentura AP.

doplněk na ženskou sexualitu

 

Lék byl vyvinut pracovníky společností Amag Pharmaceuticals. Ta však zatím nesdělila, za jakou částku ho hodlá prodávat.

Podle expertů ovšem může mít tento doplněk, podobně jako již schválená pilulka, určená pro ženy v období před menopauzou (perimenopauza), vedlejší účinky.

Nový doplněk Vyleesi si může žena vzít jen tehdy, pokud ho potřebuje. To považuje za jeho největší klad doktorka Julia Johnsonová z lékařského centra UMass Memorial Medical Center

Minusem je skutečnost, že jde o injekci – někteří lidé se jich bojí,” řekla Johnsonová agentuře AP.

Odborníci také upozorňují na fakt, že lék může vyvolat pocity nevolnosti, návaly, bolesti hlavy a reakce v místech vpichu. Není také jasné, jak moc ho budou zdravotní pojišťovny proplácet.

 

Lékařka: Ženy touží po kvalitnějším sexu

Tento přípravek schválil Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako léčbu pro ženy před menopauzou, kterým byl diagnostikován dlouhodobý nezájem o sex a který jim způsoboval stresové stavy.

Po požití přípravku potvrdily ženy nárůst zájmu o sex a nižší hladinu stresu spojenou s pohlavním stykem. Neřekly však, že by měly sex častěji, což byl původní záměr léku.

Ženy nechtějí více sexu. Chtějí lepší sex,” řekla agentuře AP lékařka Julie Kropová z kliniky Amag Pharmaceuticals.

Růžovou pilulku pro ženy, tedy obdobu modré pilulky Viagra, schválila FDA v roce 2015. První přípravek na podporu ženského libida Addyi měl však původně sloužit jako antidepresivum a je nutné ho užívat denně. FDA doporučila jeho užívání s upozorněním na zákaz kombinování s alkoholem.

Podle agentury AP však lék Addyi většina pojišťoven neproplácí. Výrobce Sprout Pharmaceuticals snížil jeho cenu z původních 800 dolarů (asi 18 tisíc korun) za měsíční balení na polovinu.

Podle zdrojů, na které se odvolává agentura AP, byl loni předepsán jen v pár tisících případech.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: V polovině případů v problémech s početím dítěte je chyba u mužů.

problémy s početím u mužů

 

/ZDROJ/

Leave a Reply