Sexuolog Uzel: Stres jako silný zabiják sexu i účinné afodisiakum

Může se zdát, že sexuální aktivita nejde se stresem vůbec dohromady. Jsou však známy paradoxní situace, kdy ve vypjatých chvílích může dojít k vystupňování sexuální touhy.

A také k určitému vylepšení sexuálních funkcí.

stres jako afrodisiakum

 

Lidé byli kdysi schopni mít sex v zákopech uprostřed války, případně v napjatých situacích před náročným tělesným nebo duševním výkonem. 

Kvůli stresu je však obvykle vzrušení tlumeno, zejména co se týče erekce. Spousta mužů totiž považuje penis za automnomní oblast lidského těla – tedy že si tento orgán sám dělá, co chce.

Ale právě ona nutkavá potřeba erekce či její očekávání může fungovat zcela opačně.

 

Syndrom manažera

Mužům často stačí jen myšlenka na nějakou nepříjemnost z poslední doby. Ať už jsou to nesplněné pracovní povinnosti či vyčítavý pohled někoho z rodiny.

Určitou příčinou ale také bývá manažerský syndrom. Obvykle ho vyvolá psychický stres a přemíra úkolů, které brzdí sexuální touhu více než fyzické vyčerpání. 

Pokud si partnerka stěžuje na to, že vám to v posteli nejde, jistě vám to na sebevědomí také nepřidá.

NAUČTE SE: Jak zvládat stres pro zachování silné erekce a její podporu? Doslova se změníte.

jak zvládat stres?

 

Ženy na tom nejsou o moc lépe

Napětí má na ženskou sexualitu také velice nepříznivý vliv. Můžete si částečně vypomoct lubrikantem, ale ani ten není samospasitelný. Horší je, pokud se naruší složitý mechanismus ženského orgasmu.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: 4 luxusní lubrikační gely + pár dobrých rad, jak s nimi bezpečně zacházet.

luxusní lubrikační gely

Jsou známy případy, kdy žena mohla dosáhnout orgasmu pouze s manželem, nikoliv s milencem, jelikož během milování s ním cítila výčitky svědomí.

Pokud se s tím žena začne léčit, může situaci zcela obrátit – tedy nebude mít orgasmus s manželem, nýbrž s milencem.

Stres však není jen poruchou lidského těla. Stresová reakce může mít spoustu pozitiv. Mobilizuje tělesné rezervy k obraně nebo útoku, pomáhá řešit nebezpečné situace. Sexu však v drtivé většině případů spíše škodí.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: V USA byl schválen nový doplněk na podporu ženské sexuality.

doplněk na ženskou sexualitu

 

/ZDROJ/

Leave a Reply