SZPI zakázala doplněk ErMax Plus, který měl zlepšit sexuální potenci. Obsahoval nebezpečný tadalafil.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala prodej doplňku stravy, který sliboval zlepšení potence s názvem ErMax Plus. Důvod zákazu byl fakt, že obsahoval potravinám zakázanou látku tadalafil.

ErMax Plus zákaz prodeje

 

Tadalafil bývá obsažen v lécích, jež jsou určeny pro léčbu erektilní dysfunkce. Tyto léky však musí projít náročným klinickým testováním a jsou k dostání pouze na lékařský předpis.

Přestože doplněk stravy ErMax Plus na obale deklaroval, že jde o přírodní produkt, bylo v něm tadalafilu mnohem více než ve schválených lécích. Výrobek byl přitom volně k dostání bez lékařského předpisu zejména na internetu. Na tento přípravek inspekci upozornil Státní ústav pro kontrolu léčiv

Doplněk pocházející z Číny se prodával v balení po čtyřech tabletách. Do České republiky jej dovezla firma Zdravý životní styl s.r.o. z Uherského Hradiště v množství 11 tisíc balení. Inspekce nařídila zákaz prodeje produktu a také jeho okamžité stažení z oběhu. 

SZPI o případu informovala ostatní členské státy Evroské unie a to pomocí Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Inspekce zakázala zdraví nebezpečný doplněk stravy Man Power s aildenafilem.

Man Power zákaz prodeje

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply