Inspekce zakázala zdraví nebezpečný doplněk stravy Man Power s aildenafilem

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SPZI) se dlouhodobě pečlivě věnuje kontrole doplňků stravy. Zvláště z pohledu bezpečnosti jim přikládá velkou pozornost.

Man Power zákaz prodeje

 

Nedávné laboratorní rozbory odhalily přítomnost látky aildenafil u doplňku stravy s názvem Man Power. Doplněk slibující podporu mužské potence byl do Česka dovezen z Estonska. Podle  Ministerstva zdravotnictví ČR je potravina obsahující tuto látku zdraví nebezpečná.

Aildenafil se svou strukturou i účinky podobá sildenafilu. Sildenafil je látka, která se používá pro výrobu léků, ale pouze takových, které může vzhledem k nežádoucím vedlejším účinkům předepsat pouze lékař, a to na základě posouzení zdravotního stavu člověka.

Přítomnost sildenafilu či podobných látek včetně aildenafilu ve volně prodejných potravinách je tedy naprosto nepřípustná. 

Potravinářská inspekce tak na základě laboratorních výsledků zakázala prodej doplňku stravy Man Power. Přestože bylo do ČR dovezeno jen 24 balení, inspekci se tento přípravek podařilo odhalit. Ostatní dovezená  balení tohoto doplňku budou moci být uvedeny do oběhu až poté, co jejich dovozce laboratorními analýzami prokáže jejich bezpečnost. Výrobcem doplňku je společnost NordMax Europe OÜ z Estonska.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce je také zaangažovaná v komunikační kampani, která se  zaměřuje proti padělkům léčiv a nelegálním přípravkům. Více informací o kampani najdete na stránkách nebezpecneleky.cz.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Potravinářská inspekce zakázala nebezpečný doplněk stravy Sagirra s nor-acetildenafilem.

Zákaz prodeje Sagirra

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply