Kvůli lepší erekci riskují muži své zdraví a objednávají falešnou viagru z čínského e-shopu

Černý trh s léky roste po celém světě a nejinak je tomu i u nás. Celní správa v tomto roce odhalila už 22 mezinárodních zásilek, ve kterých byly padělky různých léků.

Mezi nejčastější padělky, které si Češi objednávají, jsou léky na erekci nebo hormonální léky.

falešné léky na erekci z Číny

 

Kopie léků se do Česka dostávají mezinárodní poštou, a to různými způsoby dopravy. Platíčka s léky jsou však dobře viditelná pod poštovních skenerem.

Podle Martina Floriána referenta celního řízení bývají zásilky s léky v menším balení, obvykle okolo sta kusů. Lidé si je totiž objednávají jen pro vlastní spotřebu.

Takto zkontrolované zásilky jsou pak zabaveny celním úřadem. Jen v loňském roce způsobily padělky škodu farmaceutickým firmám přes dva miliony korun. Zabavené padělky léků jsou pak zničeny a k lidem se nedostanou.

DŮLEŽITÁ POMŮCKA: Jak rozeznat falešnou Viagru? Podívali jsme se na nejčastější rozdíly

jak poznat falešnou Viagru?

 

Ohrožení zdraví, v horším případě až smrt

Podle prezidenta České lékárnické komory Lubomíra Chudoby je nákup léků ze zahraničí obrovským rizikem.

V lepším případě se vám nic nestane, jelikož léky můžou být kradené a obsahují léčivou látku. V horším případě vás to ovšem může zabít,” dodal Chudoba.

Podobný nemalý problém tvoří přeshraniční dovoz prášků z Polska. Zejména ty z pseudoefedrinem ze kterých se vaří v Česku pervitin.

I zde čísla rostou. V roce 2017 bylo celníky odhaleno 55 000 kusů tablet s pseudoefedrinem. Loni to bylo už 400 000. Uvedla tak mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Muži si raději připlatí za nenápadné balení léků na erekci, obal od léků ale stojí víc než lék.

muži platí nesmysl za léky na erekci

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply