Jak se zbavit cucfleku co nejrychleji? Co nedělat? Co zpomaluje hojení?

Jak se zbavit cucfleku se ptají muži i ženy, často mladí kluci a holky, když to trochu „přepískli“ s náklonností a povedlo se jim nevzhledný cucflek někomu vytvořit nebo jim jej někdo udělal.

Cucflek není nic, za co by se měl člověk stydět. Je ale jasné, že většině lidí není tento typický „důkaz“ lásky příjemný a cucfleku se snaží zbavit co nejrychleji, ideálně již do druhého dne.

Speciální skupinou lidí jsou ti, kteří byli svým partnerům nevěrní s někým jiným. Zde se může cucflek stát dokonce důvodem k rozchodu nebo rozvodu. Nevěru v žádném případě neschvaluji, ale v rámci nezištné ochrany vašeho vztahu před zánikem vás naučím, jak se zbavit cucfleku co nejrychleji.

jak se zbavit cucfleku

CO JE VLASTNĚ CUCFLEK? Cucflek je zdravotně neškodná krevní podlitina, tmavá skvrna sražené krve pod kůží, resp. modřina, která vznikne působením podtlaku úst jiného člověka. Podtlak poškodí drobné cévy v kůži a pod ní. Krev z nich vyteče a vytvoří charakteristický hnědý, fialový, červený, nazelenalý nebo tmavě žlutý flek.

Typicky se cucfleky dělají na krk, ale vzniknout mohou kdekoliv jinde po těle, když se vzrušený člověk „utrhne z řetězu“ a ocucává všechno kolem sebe.

Češi rádi používají i lidový výraz cucák. Lékaři cucflek odborně označují jako ekchymóza. Anglicky se cucfleku říká hickey.

 

Upozornění na začátek

Ty, co doufali, že se zbaví cucfleku již za jeden den, musím zklamat. Žádný tajný trik ani kosmetický produkt, který by vás zbavil cucfleku za noc, neexistuje. Pro rychlé zakrytí cucfleku mohu doporučit pouze pudr nebo nějaký make-up. Zde ale upozorňuji, že pokud vás žárlivý partner prokoukne, vaše snaha o skrytí cucfleku může být ještě závažnějším důkazem nevěry.

Platí také to, že cucflek se může snadno podráždit a nevhodnou kosmetikou jej můžete dokonce rozšířit a ještě více zvýraznit. Vždy přemýšlejte, zda nejste na některou složku kosmetiky alergičtí.

Úplně nejlepší způsob, jak se cucáku zbavit, je nechat jej prostě přirozeně zahojit a zmizet. Sice si to vyžádá několik dnů, ale nezůstanou vám po něm žádné jizvy ani jiné stopy. Pokud je právě chladnější období, noste šálu nebo rolák.

 

Za jak dlouho mi zmizí cucflek sám od sebe?

za jak dlouho zmizí cucflek?

Cucflek se zahojí a zmizí nejdříve po prvním týdnu, tvrdí kožní lékař

Rány a podráždění kůže se hojí u každého člověka jinak dlouho. Podle slov dermatologa ale počítejte s tím, že se neztratí dříve než za týden. Zcela bez pomoci se může cucflek hojit někdy až 2 týdny.

 

Jak se zbavit cucfleku?

Způsob, jak se zbavit cucfleku přes noc, bohužel neexistuje a cucák lze maximálně skrýt pod make-upem nebo kusem oblečení. Zde je několik tipů, jak hojení cucfleku co možná nejvíce urychlit.

 

Cucflek zchlaďte pod studeným obkladem

Utěrku nebo obvaz namočte do vody a vložte do mrazáku. Nechte ji půlhodinku zamrznout a textilii přikládejte na postižené místo 5 nebo víckrát za den na aspoň 10 minut.

Použít můžete cokoliv chladivého, třeba pytlík s mraženým hráškem nebo kelímek se zmrzkou. Pomůže i studená lžíce či jiný vychlazený kov.

Cucflek začněte chladit hned, jak si jej všimnete, takže klidně hned jak se vrátíte z rande nebo od své lásky. Díky chladu se cévy zužují, takže chlazení cucfleku minimalizuje prosakování krve z cév do pokožky a podlitina se rychleji vstřebá.

 

Cucfleku prospěje i teplý obklad

teplý obklad proti cucflekům

Teplý obklad cucflek prokrví a urychlí hojení

Ano, studený obklad pomáhá cucflek uklidnit, ale vhodný je i teplý obklad. Teplo postižené místo prohřeje a pomůže čerstvé krvi lépe prokrvit poškozenou tkáň. Více krve znamená rychlejší hojení.

Namočte hadřík či houbičku do teplé vody a 3x denně přikládejte na cucflek, dokud nevystydne. Pozor na horkou až vroucí vodu, která by vás spálila a hojení cucfleku ještě více prodloužila.

 

Na cucflek zkuste použít oční kapky

Oční kapky fungují na principu zužování cév a právě díky tomu vás dovedou zbavit zarudnutí očí, ve kterých jsou cévy dočasně rozšířené.

Pokud oční kapky máte, 3 až 4x za den naneste na cucflek několik kapek tak, aby byla podlitina celá zakrytá. Kapky do oka sice cucflek nevyléčí, ale díky nim nebude tak výrazný a nápadný. Dávejte vždy pozor, aby se kapky nedostaly do otevřené rány, třeba do kousanců či škrábanců po holení, rozškrábaných vyrážek a podobně.

 

Cucflek zklidní i arnikový krém

Arnika je rostlinka s květy, ze kterých se vyrábějí krémy, mastičky nebo gely. Hlavním účinkem je ten protizánětlivý, který zklidňuje podráždění pokožky, záněty i otoky. Cucflek potírejte arnikovým krémem jednou denně nebo jej použijte dle doporučení na obalu výrobku.

NÁKUPNÍ TIP: Arnikový gel pro rychlejší hojení cucfleků seženete v on-line lékárně Pilulka.cz.

arnikový krém proti cucflekům

Klikněte na tlačítko níže a dostanete se přímo do e-shopu. Případný balíček dostanete diskrétně do 2 pracovních dnů. Ihned tak můžete podpořit hojení cucfleku a za pár dnů o něm ani nevědět.

 

Cucflek skryjte pod make-upem

Pokud jste muž, make-up doma nemáte, pokud ale máte sestru, mámu nebo žijete s přítelkyní, nějaký si od nich půjčte. Pro ocucané dámy by tohle neměl být problém 🙂 Každá doma nějaký má. Použijte korektor nebo podkladovou bázi. Tento způsob cucflek samozřejmě nezahojí a hojení ani neurychlí.

Make-up nanášejte na čistý a suchý cucflek vlhkou houbičkou. Konkrétní značky make-upů nejmenuji, protože každá máte ten svůj oblíbený. Ocucaným pánům bude značka pravděpodobně ukradená, pokud díky ní zakryjí cucfleky. Poraďte se s prodavačkou v drogérii.

 

Cucfleku dopřejte jemnou masáž kartáčkem

I zde jde o lepší prokrvení cucfleku, díky kterému zmizí rychleji. Použijte měkký zubní kartáček nebo jemnější kartáč na boty. Tvrdé štětiny by vás mohly podráždit nebo i zranit.

Cucflek masírujte asi 10 minut denně jemnými krouživými pohyby. Sražená krev se rychleji rozpustí a vstřebá zpátky do těla.

 

Používejte Aloe vera nebo výrobky s ním

aloe vera na cucfleky

Aloe vera uklidňuje pokožku a urychluje hojení cucfleku

Aloe vera je co se týče kondice pokožky zázračná rostlina. Má protizánětlivé a tlumivé účinky. Kromě cucfleků vám pomůže i při spálení od sluníčka. Aloe vera obsahuje významný podíl antioxidantů s protizánětlivými vlastnostmi. Po jeho použití nebude cucflek dále otékat a rychleji se zahojí.

Pokud máte čerstvý odřezek listu aloe, cucflek potírejte několikrát za den (pozor na možnou alergickou reakci). Pleťovou kosmetiku s obsahem aloe používejte vždy dle doporučení na obalu.

 

Nadopujte se ananasem pro rychlejší hojení cucfleků

ananas s bromelínem proti cucflekům

Ananas hojí pokožku díky bromelínu

Čerstvý ananas seženete v každém supermarketu, takže si dnes jeden kupte. Účinnou látkou, která tlumí podráždění a hojí poranění pokožky je enzym bromelín (také bromelain).

Cucflek nemusíte potírat kousky ananasu. Postačí, pokud jej sníte nebo z něj vymačkáte šťávu. Obsah bromelínu v ananasovém kompotu nebo sušeném ananasu je nejasný, proto pohledejte primárně čerstvý ananas.

 

Cucflek jemně masírujte banánovou slupkou

banánová slupka na zahojení cucfleků

Banánovou slupkou potírejte cucflek 3x denně

I obyčejný banán je skvělá pomoc pro rychlejší hojení cucáků. Slupka obsahuje antioxidanty a vitamíny, které kůži zklidňují a tlumí podráždění.

Banán oloupejte a plod snězte. Prospěšné látky tak dostanete do těla. Slupku ovšem nevyhazujte a vnitřní částí potřete cucflek asi 3x za den. Slupka vás jej sice nezbaví, ale urychlí hojení. Sledujte si, zda se po prvním nátěru neobjeví alergická reakce. Pro tento účel vybírejte raději BIO banány, kterých slupka nebyla ošetřena škodlivými chemikáliemi.

 

Jezte potraviny s vitamínem C

vitamín C a kolagen proti cucflekům

V jídelníčku mějte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny

Vitamínu C má většina lidí dostatek, protože se nachází v mnoha potravinách, samozřejmě také v kosmetických přípravcích.

Vitamín C stimuluje produkci kolagenu v pokožce. Kolagen je to, co dělá pokožku jemnou a hebkou. Přesně tento efekt potřebujete, aby se kůže rychleji hojila a dosáhla původního vzhledu.

Jezte exotické ovoce a citrusy, čerstvou i kvašenou zeleninu, bylinky a tak dále. Kosmetiku s Céčkem vždy používejte podle návodu, stejně tak vitamínové doplňky stravy.

 

Jezte potraviny s vitamínem K

Vitamín K pomáhá rychleji vstřebávat krevní sraženiny zpátky do těla a kromě cucfleků vám pomůže i s klasickými modřinami. Z potravin obsahují nejvíce vitamínu K zelené druhy zeleniny a listová zelenina (zelí, květák, kapusta, brokolice, špenát, saláty a bylinky), dále pak luštěniny, ořechy a semínka, obiloviny, rostlinné oleje, mléko a mléčné výrobky vejce, játra a další vnitřnosti.

Káčko najdete i v různých krémech, mastičkách a gelech na pokožku, takže se na ně zeptejte v drogérii.

 

Co na cucfleky raději nepoužívat?

Chápu, že vás ve snaze zbavit se cucfleku co nejrychleji může napadnout natírat jej čímkoliv, ale ne vše, co lze natírat je taky vhodné a bezpečné. Těmto přípravkům se vyhněte.

 

Esenciální oleje mohou cucflek podráždit

Esenciální oleje jsou silně koncentrované, a jelikož jde převážně o rostlinné složky, mohou vyvolat alergickou reakci. Ta by cucflek ještě více podráždila, zvýraznila a prodloužila jeho hojení.

Dávejte pozor, pokud máte velmi citlivou pokožku. Na té by bylo vidět podráždění ještě výrazněji.

Tento stav se lékařsky nazývá dermatitida a označuje jakýkoliv zánět pokožky včetně toho alergického. Příliš citlivá pokožka může dostat dermatitický ekzém, který zůstane i po zahojení cucfleku.

 

Cucfleky a často kladené otázky FAQ

Jak se zbavím cucfleku přes noc nebo již do 6 hodin?
Tak rychlá možnost zbavení se cucfleku neexistuje. Pokud je to akutní, cucflek zamaskujte pudrem, make-upem, rolákem nebo šálou.
Za jak dlouho se cucflek sám ztratí?
Podle kožního lékaře cucflek sám zmizí nejrychleji za 3 dny. Obvykle však vydrží jeden celý týden nebo dokonce dva.
Jaký je nejrychlejší způsob, jak se zbavit cucfleku?
Přikládejte na něj studené a teplé obklady. Pomohou prokrvit postiženou oblast a urychlí vstřebávání sražené krve zpátky do organismu.
Pomůže led odstranit cucflek?
Ano, led má stejný účinek jako studený obklad. Prokrvuje postižené místo a tlumí záněty.
Mohu si cucák potřít i zubní pastou?
Zubní pastu na cucfleky nedoporučuji. Každá pasta má jiné složení, přičemž některá může být příliš silná a cucflek i okolní pokožku podráždit. Využijte ostatní tipy z článku.
Má cucflek nějaké fáze?
Ano, cucflek zraje a pomalu se ztrácí. Čerstvý cucflek je plný krve, takže může být červený, fialový, bordový nebo tmavě hnědý. Čím je starší, tím je obvykle tmavější. Čím déle tělo odbourává zbytky sražené krve, cucák začíná pomalu slábnout a mizet.
Může být cucflek nebezpečný? Má nějaká rizika?
Ne. Cucfleky obvykle nejsou nebezpečné a jde pouze o nepříjemnost. Z cucfleku nedostanete ani rakovinu ani jinou nemoc.

Cucflek ale může být citlivý a bolestivý. Pokud se do něj dostane nějaká bakterie či virus, může se dále rozšiřovat a napadat i další okolní části. Pokud cucflek nezmizí do 2 týdnů, doporučuji navštívit kožního lékaře.

Proč někteří lidé dělají partnerům cucfleky?
Obvykle je to pouze náhoda kvůli vysokému erotickému libidu, nadrženosti a vášni. Pro většinu lidí jde o projev lásky a náklonnosti nebo o pochvalu za dobrý sex a podobně. Pamatujte ale, že dospělí lidé se takhle nechovají a intimnosti si nechávají pro sebe. Nepotřebují je ukazovat veřejně.

Pozor, protože někteří lidé si vás mohou chtít označkovat a dát ostatním najevo, že jim patříte. Takoví lidé ale nejsou bezpeční. Nikdo vám nemůže vědomě ubližovat ani si na vás nárokovat.

Jak udělat cucflek?
Tuto otázku googlu klade až 800 lidí měsíčně, já vám ale odpovídat nebudu. Nikdo nemá rád cucfleky, proto se je ani nesnažte nikomu udělat. Nadělali byste mu jenom problémy s tím, jak se cucfleku rychle zbavit a jak ho zakrýt. Chovejte se dospěleji.
Jak se řekne cucfleku anglicky?
Cucflek anglicky je hickey. U lékaře se můžete setkat s termínem ekchymóza.
Mohu udělat cucflek vysavačem?
Ano, je to možné. Všechno, co dovede vytvořit podtlak, dovede také vyrobit cucflek.

 

Co jsme o cucflecích zjistili?

Cucflek je přirozenou reakcí pokožky na působení podtlaku, který na ní při cucání a líbání působí.

Cucflek není zdraví nebezpečný a obvykle se nebude nijak zhoršovat.

Podle kožních lékařů se cucflek ztratí do jednoho týdne.

Hojení a zbavování se cucfleku lze urychlit studenými nebo teplými obklady, masáží, prokrvením pokožky a zařazením některých živin do stravy nebo do kosmetické péče o pokožku. Než zmizí, zakryjte jej make-upem, šálou nebo rolákem.

Rizikem cucfleku od cizího člověka je to, že vám může aktuální partner velmi lehce přijít na nevěru a kvůli ní se s vámi rozejít. Doporučuji být věrný a nenechat si udělat cucfleky od cizích lidí.

Máte zkušenosti se zbavováním se cucfleku? Co vám pomohlo? A co vám hojení naopak prodloužilo?

Na vaše nápady jsme společně se čtenáři zvědaví v redakci Erekce.cz. Svoje zkušenosti nám napište anonymně do komentáře pod článkem. Děkujeme 🙂

 

DÁLE ČTĚTE: Ženská nevěra: 7 důvodů proč a 6 projevů jak.

ženská nevěra

Leave a Reply