Ženská nevěra – 7 důvodů PROČ a 6 projevů JAK

Většina studií uvádí, že ženská a mužská nevěra se pohybuje v manželství a monogamních vztazích v rozmezí mezi 10 až 20%.

Kulturní stereotypy nás zásobují informacemi, že jsou to většinou muži, kdo podvádí své ženy a dívky. Výzkumy však odhalují, že mnoho žen dokáže podvádět stejně dobře, jako muži. Nešíří tyhle statistiky právě ženy, které si tak chtějí vytvořit alibi a „omluvu“ pro vlasní nevěru?

Poučím vás o tom, jak se nevěře bránit a předcházet jí.

ženská nevěra

 

Ženská nevěra jako úder blesku – nikdy nevíte, kdy přijde

Z jakého důvodu si lidé myslí, že jsou to hlavně muži, kdo podvádí?

  • Západní kulturní stereotypy mnohem více odpouštějí mužům. Nevěra je brána spíše jako oddychový sex, zatímco žena je označena za couru.
  • Mužské více zranitelné ego má tendence nepřipouštět si možnost nevěry ze strany své partnerky.
  • Muži veřejně vystupují více sexuálně ofensivně – útočně.
  • Ženy umějí nevěru lépe zamaskovat a třeba nevinný flirt ani jako nevěru nevnímají (samozřejmě pouze jednostranně).
  • Muži se nechají při nevěře snadněji chytit.

 

Co říkají o nevěře výzkumy?

Kulturní předsudky stranou. Skutečné důvody ženské nevěry  jsou často zcela odlišné od mužských motivů. Možná není žádné překvapení, že motivace žen podvádět jde v ruku v ruce s psychologickými a fyziologickými podněty, které stimulují sexuální vzrušení u obou pohlaví.

Muži se lépe cítí ve vztahu založeném čistě na sexuální zkušenosti. Bez dalších emočních závazků. To vyjadřuje například jejich kladný vztah k pornografii, návštěvám strip klubů, nebo pronájmu prostitutky.

Ženy naopak vzrušuje sexualita, která zahrnuje emocionální propojení s romantickým nádechem. Není náhoda, že filmy 50 odstínů šedi a Twilight mají převážně ženské publikum.

V jednom průzkumu seznamovací agentury Undercover Lovers bylo vyzpovídáno 4000 členů – zhruba 2000 mužů a 2000 žen. Otázky byly kladeny na jejich zvyklosti v podvádění. Z čísel vyplynulo že 57% žen se zamilovalo do muže, s kterým měly aférku.

Na druhou stranu se zamilovalo pouze 27% mužů. Ženy v probíhajícím záletu mnohem více prahnou po emocionálním poutu. Muži mají na věc poněkud jiný pohled.

 

Co je dnes podvádění?

V mnoha směrech se nevěra stala fenoménem moderní doby. Tomu odpovídá i velké množství “nevěrných” stránek a aplikací. Takovými jsou třeba u nás známý Tinder a Badoo. V zahraničí jsou to pak Blendr, Undercover Lovers a další.

Pokud aplikaci máte, zpousta holek má na fotkách i svého partnera a v profilu status „adaná“. Vědí ale tihle nešťastní muži o tom, že žena aplikace užívá, píše si a možná i randí s jinými muži? Jsem si jistý, že ne.

Nejde o nic velkého, žádné velké románky. Pouze sex. Prominentní seznamka s podobným zaměřením má nyní zhruba 16 milionů členů. To ji činí jednou z nejvíce populárních a profitujících aplikací. Podobné seznamky dobře využívají současný trend ke zpeněžení nevěry a dokonce vás v reklamách přesvědčí, že o nic nejde.

 

VIDEO: Odbornice vysvětluje, jak nevěra vzniká a jak jí čelit.

Nevěra - jak nevěra vzniká a jak jí čelit - Hana Wolf (Škola pro Ženy.cz)

 

Důvody ženské nevěry

Ženy se dopouštějí nevěry z několika důvodů. Vybírám 6 nejběžnějších.

 

#1 Cítí se nedoceněná, odmítaná a ignorovaná

Žena, která se cítí více jako uklízečka, finanční poskytovatel, nebo chůva je více náchylná k tomu hledat si externí náhradu. Bude hledat někoho, kdo více ocení její osobnost, než jen její funkce a benefity.

Pokud se vám žena odcizuje, je načase zahrnout jí pozorností, dárečky a zážitky. Vždy si ale rozmyslete, zda vám za to stojí a zda si tuhle péči vůbec zaslouží. Snažit se získávat zpět nevěrnou ženu je riskantní. Po čase si na péči zvykne a nevěra se bude opakovat.

 

#2 Postrádá intimitu

Ženy potřebují cítit intimní propojení se svým partnerem mnohem více, než muži. Toto pouto nemusí být vůbec sexuální. Spíše více zaměřené na doteky, líbání, mazlení, dávání dárků, péči a hlavně komunikaci.

Ženy, které nedostávají svou dávku intimity u svého primárního partnera se mohou porozhlížet jinde. Některé ženy mohou také sklouznout k drogové závislosti, neúměrnému utrácení či k přílišnému přejídání. To vše podstupují, aby kompenzovaly vnitřní prázdnotu.

TIP: Velice intimní je společná dlouhá předehra. Naučte se takovou, jaká vaší ženu dokonale uspokojí. 

 

#3 Je osamělá a nudí se

Typ ženy, která je dlouhou dobu sama doma. Stará se třeba o malé dítě, nebo už jsou děti odrostlé a ona se doma nudí. Má pocit, že její život postrádá smysl. Hlubší milostné aférky tak mohou dočasně vyplnit prázdnotu. Ženy, které mají partnery dlouhodobě mimo domov, se cítí dlouhodobě osamělé a mohou vyhledávat náruč cizího muže.

osamělá žena

Žádný člověk nevydrží sám dlouhodobě a vždy si bude hledat kamarády nebo známost. Věnujte se jí!

 

#4 Necítí se milovaná a doceněna

Některé ženy mají nerealistická očekávání od dlouhodobých vztahů. Nevědí, co by jim měl snoubenec nebo partner nabídnout. Vyžadují mnoho, samy dávají málo a nic jim není dost dobré.

Více narcisticky zaměřené a nedospělé osoby mohou očekávat, že vše bude podřízeno jejich potřebám a že partner jim bude číst myšlenky a splní každé přání. Když je jejich lidský a “nedokonalý” partner zklame, cítí se oprávněny hledat pozornost jinde.

 

#5 Má problémy s intimitou

Brzké trauma v dětství nebo sexuální zneužití vede ženy často k problémům v dospělosti. Například k závislosti na sexu a opakovanému podvádění. Taková žena neustále vyhledává emocionálně vyhrocené situace. Prostě se potřebuje furt hádat. 

Intimita vztahu ji nic neříká. Ženy s nevyřešeným traumatem z dětství, ženy emocionálně nestabilní. Taková najdou pocit důležitosti poouze skrze vyhrocené románky a sexuální aktivity.

ČTĚTE TAKÉ: Opak podvádění – psychický sexuální blok. Jaké jsou nejčastější příčiny? 

 

#6 Nezhojená zranění z minulosti

Některé ženy takto léčí své minulé rány. Pocit kontroly nad někým, kdo ji chce a miluje (sexuálně/romanticky) pomáhá takové ženě cítit se důležitě a emocionálně v bezpečí.

Vztah pak může být založen na sexuální rovině, která pomáhá vyplnit potřebu emocionálního vztahu, a také umožňuje vyhnout se pocitu závislosti a odhalení jádra osobnosti. Jedině tak nemůže dojít k opětovnému zranění duše, jak tomu bylo v minulosti.

Bohužel si některé ženy neuvědomují, jak hluboce jejich tajné romantické chování dokáže ovlivnit dlouhodobý emocionálně založený vztah s věrným partnerem. Nevěra bolí. Zrazený muž náhle ztrácí své pevné zázemí a pocit bezpečí. Udržování tajemství a zatloukání ruinuje důvěru ve vztahu a zrada způsobuje bolest nehledě na pohlaví a motivy.

Pokud se pár rozhodne krizi řešit společně, může to být šance jak vztah zachránit a dokonce posílit. Lze využít konzultaci u odborníka. Ten může pomoci ženě zbavit se závislosti na sexu a milostných aférkách.

Někdy může terapie skončit úspěchem, ale v jiných případech už není možné obnovit vzájemnou důvěru. Pak je na páru a terapeutovi, aby všichni našli společné řešení na co nejméně bolestivý přechod do vzájemného odloučení.

 

#7 Je závislá na sexu

Ženy mají rády sex a mnohé z nich jsou doslova závislé. Nezáleží s kým a kde, jde pouze o soulož. Porucha je ale spíše případem pro psychologa, protože tahle žena si neuvědomuje, kolika lidem vlastně ubližuje a obvykle neposlouchá výčitky a prosby. Vlastní výčitky nemá žádné.

ČTĚTE TAKÉ: Závislost na sexu nevadí, pokud s ní neotravujete své okolí a neškodíte mu. 

 

Jak poznat nevěru?

Zde jsem shrnul několik bodů, které v zásadě upozorňují na možnou partnerskou nevěru a muž by měl těmto signálům věnovat zvýšenou pozornost. Ženy jsou totiž v maskování nevěry mnohem lepší, než muži.

Myslí si ale, že muži jsou pouze ňoumové, kteří na nic nepřijdou. Já ale vím, že i mužské „radary“ pracují naplno a často víme více, než by nevěrnice kdy čekala. 

ČTĚTE TAKÉ: Žena může trpět také některou ze sexuálních deviací, které ji k nevěře přímo vybízejí. 

 

#1 Žádná vize společné budoucnosti

Plánovali jste vždy vše spolu a najednou vše přestalo? Možná něco není zcela v pořádku. Žena, která vidí společnou cestu životem s mužem svých snů plánuje i společnou budoucnost. Zájem jít společnou cestou je jedním ze znaků lásky ženy k muži.

 

#2 Extrémní změny nálad – protivná/milá

Ženy jsou od přírody náladové. Pokud má žena až příliš veliké výkyvy nálad, měli byste být ve střehu. V případě protivné nálady dává žena najevo svoji nespokojenost a vnitřní neklid. Nechce trávit čas se svým stálým partnerem a má tendence ho od sebe odehnat. Naopak až příliš milá poloha je také podezřelá. Roli zde hrají výčitky svědomí z nevěry.

 

#3 Schovávání telefonu a veškeré komunikace

Náhle muž nevidí telefon partnerky, který vždy ležel na konferenčním stolku. Ženě cinkají zprávy a SMSky pozdě v noci. Pokud vejdete do místnosti, když něco píše, zběsile mačká escpae a telefon vypíná.

Na sítích vidíte její nová přátelství s cizími muži. Změnilo se náhle heslo do společných účtů. Možná žena nechce, aby muž viděl její komunikaci s potenciálním třetím mužem milostného trojúhelníku.

 

#4 Časté služební cesty/nepřítomnost doma

Pokud je partnerka až příliš často mimo domov, nebo má časté služební cesty, pak by měl muž zbystřit. Může to být znamení, že partnerka chce trávit co nejvíce času se svým milencem.

Vymlouvá se na nové lekce tance? Zůstává v práci déle „s kolegy“? Začala se jí podezřele často ozývat „bývalá spolužačka“? Zbystřete pozornost a klidně zavolejte lidem, se kterými se údajně schází. 

 

#5 Náhlá změna image (k lepšímu)

Partnerka bez racionálního důvodu náhle změní svůj vzhled. Pokud je změna opravdu výrazná, je dost možné, že tak učinila kvůli svému novému objevu.

VÍTE, ŽE žena dokáže zlepšit vaši erekci? Čtěte, jakou roli v téhle pomoci hraje.

 

#6 Změna hobby

Změna koníčku, který k partnerce na první pohled nesedí? Zde by měl muž zbystřit. Žena se možná snaží naučit novému koníčku, aby mohla více času trávit s cizím mužem. Jděte se na sportoviště nebo na novou aktivitu podívat také. 

 

Co udělat proti nevěře?

Pokud jste muž s uměním odpouštět, zřejmě chcete vztah zachránit a nevěrnici jenom tak neopustíte. Zkuste tyhle poslední tipy. Já vám přeji, aby konečně dostala rozum a začala si více vážit, co má doma.

Zdravá a pevná erekce

Velmi důležitá je pevná erekce, protože právě ta z veliké části prokazuje vaši mužnost a schopnost být kvalitním otcem. Patří ke vztahu a partnerskému sexu stejně jako k vínu kvalitní sýr. Muž by měl o kondici svého penisu a pevnost erekce dbát správnou životosprávou.

 

TIP: Pokud se snažíte, ale erekce pořád selhává, nechte si poradit v řebříčku TOP 10 doplňků pro podporu erekce.  

prášky na erekci

 

 

Správná hladina testosteronu

Také správná hladina testosteronu hraje svou roli. Žena touží mít doma pravého muže a ne jen ušlápnutého ňoumu. Dostatek sportu, zdravá strava a hladina testosteronu z vás udělá neodolatelného alfasamce, který už se nemusí spoléhat na věrnost jedné prolhané ženy. 

 

Přeji vám v životě pouze věrné ženy

Tolik tedy k ženské nevěře. Vztah je vždy záležitost dvou jedinců. Jestliže došlo k nevěře, nikdy není vina jen na jedné straně. Následky nesou oba dva. Nevérnici si u sebe moc nedržte. Staré mosty palte a navazujte nové známosti. Ta pravá tam někde je, musíte pouze zkoušet a nezatrpknout. 

Pro muže, kteří si chtějí zachovat zdravý vztah se svou partnerkou je důležité si uvědomit, že budování vztahu není o jednorázových velkých gestech. Daleko více jde o každodenní drobné maličkosti. Muž, který se stará o svou ženu a miluje ji se nemá ve většině případů čeho bát.

DÁLE ČTĚTE: 33+5 sexuálních her, které z ložnice vyženou stereotyp a žena zapomene pokukovat po jiných.

Leave a Reply