Mužské erotogenní zóny – 22 míst, které nesmí uniknout vašim dotekům, polibkům a lízání

Mužské erotogenní zóny (také erotogenní body nebo místa) jste již pravděpodobně našla. Za hlavní se bere samozřejmě penis s varlaty. Mužské tělo ale skýtá další citlivé body, které jste možná doposud přehlížela či ignorovala a to je veliká škoda.

Právě díky různým druhům erotické stimulace různých bodů na těle (a dokonce i v těle) může váš vztah odolávat stereotypu a nudě. Ta často trápí právě páry, které znají pouze klasický sex penis + vagína.

Článek pomůže jak mladým dívkám, které zatím netuší, jak a kde přesně partnera stimulovat, ale také ženám v dlouhodobých vztazích, kde se sex a společná intimita začíná vytrácet kvůli nedostatku inspirace a znalostí mužských erotogenních zón. Díky našemu článku je poznáte všechny a poradíme, co s nimi dělat.

mužské erotogenní zóny

 

Co odlišuje erotogenní zónu od „obyčejných“ míst na těle? 

Erotogenní zóna je podle Wikipediemísto na těle se zvýšenou citlivostí na erotickou stimulaci, která může končit orgasmem„. Míra citlivosti se liší vhledem ke koncentraci nervových zakončení dané zóny.

Erotogenní body jsou mnohem citlivější a plná nervových ukončení. Tato místa jsou obvykle bohatě prokrvená. Proto i letmé doteky nebo polibky dovedou muže silně eroticky stimulovat, díky čemu dojde k pevné erekci. Ta předchází uspokojivé souloži.

Stimulace erotogenních zón v těle spouští stejné mechanismy jako samotný sex a vyplavují se stejné hormony štěstí. Znamená to, že si užijete stejně dobře, pokud ne lépe jako u klasického sexu.

Ženy musí chápat, že mužova erekce může vzniknout pouze po erotické stimulaci, a tedy dráždění erotogenních zón. Až když je muž vzrušený, vysílá mozek signál, aby se krev nahrnula do penisu a způsobila erekci. Bez erotické stimulace k erekci nemůže dojít.

Je tedy jasné, že pro vzrušení nestačí muže pouze poplácat po zádech. Naopak jemný dotek přes kalhoty v rozkroku nebo polibek na tenkou kůži na krku zaručeně odvede svou práci. Mnohé z těchto míst jistě znáte, ale pro jistotu vám je vyjmenujeme všechny, abyste na žádnou nezapomněla.

 

Erotogenní zóny v oblasti genitálií

Žalud

erotogenní zóna žalud

Jako partnerka se pravděpodobně na žalud vrháte jako první. Žalud s uzdičkou jsou nejcitlivější místa na mužském těle. Na žaludu se nachází přes 4 000 nervových zakončení, takže ucítí i ty nejjemnější doteky.

Muž na žaludu ocení v první řadě vaše hebké rty a horký jazyk. Nepohrdne ale ani ruční stimulací. Nezapomeňte na dostatek lubrikantu, protože žalud lehce odřete nebo poškrábete. Pokud se naučíte správně stimulovat žalud, připravte se na to, že po vás bude partner vyžadovat tuto stimulaci po celý vztah. Ale proč mu to nedopřát, když to má tak rád, že?

Během orálního sexu rukou masírujte také varlata a vůbec se nebojte rukou nebo jazykem zajít i do oblasti hráze nebo análního otvoru. Taková stimulace je pro mnohé české muže pouze vysněnou fantasií, protože mnohé partnerky takové „nadslužby“ neposkytují a to je věčná, převěčná škoda.

 

Uzdička (frenulum)

erotogenní zóna uzdička

Uzdička je tenký proužek kůže, která spojuje žalud s předkožkou. Pokud váš partner byl na obřízce, uzdičku má již prořezanou a nenajdete ji. Pokud nebyl, je ideální čas na erotickou stimulaci, protože je to další nejcitlivější místečko na jeho těle.

Uzdičku hlaďte prsty, líbejte a olizujte během orálního sexu. Zde nedoporučuji používat zuby. Partnerovi by silná stimulace nebyla příjemná, kvůli čemu by dokonce mohl ztratit erekci. Již pro krátké době stimulace uzdičky muž vyvrcholí a ejakuluje. Pokud máte ráda delší milování, nechte si její dráždění až na konec.

 

Spodní podélná část penisu

erotogenní zóna tělo penisu

Je to vlastně „osa“, která vede podél celé spodní strany penisu od varlat až po uzdičku. Poznáte ji podle tmavší barvy pleti, než má zbytek penisu. Rukou stimulujte žalud a varlata a jazykem procházejte po této „linii slasti“ tam a zpět. Muži bude příjemné i klasické honění, které již pravděpodobně nacvičené máte 🙂

 

Varlata a šourek

erotogenní zóna varlata a šourek

S varlaty opatrně. Sice jsou dobře ukryta v šourku, ale jsou citlivá a nemají rády tvrdé zacházení (pokud si právě partner nelibuje v BDSM). Erotická stimulace proto musí být jemná, pomalá a opatrná. Můžete je hladit, mnout v ruce a partner ocení hlavně vaše ústa a jazyk.

Pozor, když už budete partnerovi mnout varlata, vnímejte, zda v nich necítíte nějaké bulky, výstupky, otoky či jiné deformace. Jde vlastně o partnerské vyšetření varlat, které může včas podchytit případné nemoci varlat. Na co se zaměřit a jak vyšetření provádět se naučíte zde.

 

Hráz (perineum)

erotogenní zóna perineum

Hráz můžete vnímat jako „podvozek“ mužského těla. Jde o krátkou oblast sahající od varlat po řitní otvor. Oblast je velice citlivá a partner vám bude vděčný za její stimulaci. Přes hráz lze dokonce stimulovat i prostatu, která leží uvnitř těla několik málo centimetrů pod hrází.

Nemusíte ale tlačit prsty příliš hluboko. Muži bude příjemné olizování či masáž, případně hráz drážděte vibrátorem.

 

Záhyb pod zadkem

erotogenní zóna záhyb pod zadkem

Mnozí lidé včetně mužů mají rádi „sexy výprask“, a tedy naplácání na zadek. Miřte dobře, protože plocha, kde se stehenní sval napojuje na zadek, není veliká.

Zde můžete partnera plácnout i silněji. Oblast není tak citlivá, jako ostatní erotické zóny, takže se nebojte přitvrdit a klidně si sežeňte bičík nebo klasickou vařečku.

 

Anální (řitní) otvor

erotogenní zóna anální (řitní) otvor

Ano, uznáváme, že stimulace mužského análu není v Česku úplně oblíbená tak, jak by si zasloužila. Pořád jde o tabu, které mnohé páry nedovedou prolomit. Muži se stydí a není jim příjemné, když se jim kdokoliv vrtá v análu včetně své partnerky.

Ženy jsou často stydlivé, nevědí, co přesně mohou dělat a také jsou až přehnaně citlivé na téma hygieny.

Přitom anál je velice citlivá část a svou pozornost si zaslouží. Anál lze také hladit naolejovanými prsty či pomůckami, a klidně také lízat a líbat. Pokud jste odvážná, zasuňte naolejovaný prst dovnitř a trošku se tam muži „rozhlédněte“. Pokud prst zasunete hlouběji, můžete nahmatat prostatu (o její stimulaci níže).

Nechceme vás do ničeho nutit, ale věřte, že taková nečekaná stimulace muže pořádně rozpálí. Jistě jej chcete příjemně překvapit, zkusit nové věci a obohatit sexuální život. Právě teď je ta správná příležitost.

JE DOBRÉ VĚDĚT: 

 

Pubická oblast (ohanbí)

erotická zóna ohanbí

Ohanbí je krátký úsek pod břichem a nad genitálem. Určitě na něj nezapomeňte na své erotické cestě prsty a jazykem od bříška k penisu a věnujte mu chvilku péče.

Ohanbí je obvykle ochlupené, takže součástí erotických hrátek může být i vzájemné holení ohanbí.

 

Erotogenní body na končetinách

Chodidla a prsty nohou 

erotogenní zóna chodidla

Na chodidlech se nachází mnohé tlakové body a jsou velice citlivá. Na to si vzpomenete, až příště šlápnete na pohozenou kostku Lega 🙂 Proto si zaslouží dobrou a intenzivní masáž, a pokud se muž řádně umyje, můžete je i líbat a olizovat.

Mužské nohy jsou často bolavé a namožené, proto partnera potěšíte nejen erotickou stimulací, ale i úlevnou masáží po práci, túře či tréninku. Odměnou vám bude skvělý sex, takže směle do toho.

 

Zadní strana kolen

erotogenní zóna zadní strana kolen

Velice často ignorovaná oblast. Napadlo vás eroticky dráždit partnera na zadní straně kolen? Pravděpodobně ne a to je škoda.

I toto místo je velice citlivé a navíc není daleko od intimní oblasti, takže muže lze lehce vzrušit. Pokožka je zde ale tenká a lechtivá, takže ani toto místo nemusí vyhovovat každému muži. Určitě ale dráždění vyzkoušejte, abyste partnera neochudila o nové vjemy.

 

Vnitřní strana stehen a třísla

erotogenní zóna vnitřní strana stehen

Vnitřní strana stehen je hned pod oblastí genitálu, takže stimulace zóny pomůže navodit pevnou erekci. Masírujte nejdříve vnitřní stehna muže a přitom líbejte jeho hruď a bříško. Poté se svými ústy pohrajte přímo s citlivou oblastí stehen.

Třísla jsou přibližně stejně citlivá, jako okolní oblasti, a tedy ohanbí nad nimi a vnitřní stehna pod nimi. Třísla leží v těsné blízkosti genitálu, takže tuto oblast „obhspodařte“ dostatečně celou a nic nevynechejte.

 

Vnitřní strana paží a podpaží

erotogenní zóna paže a podpaží

Tato oblast je velice lechtivá, ale každý muž má jiný práh, který snese. Někdo laskání v oblasti podpaží odmítne, ale pokud nevyzkoušíte, nemůžete vědět, jak se zachová ten váš.

Jazykem nebo prstíky zlehka procházejte podél vnitřní paže k podpaží a zase zpátky. Pokud to partner nesnese, přesuňte se na jinou erotogenní zónu.

Navíc na lechtání není nic špatného, protože vyvolává smích a ten je pro vzájemný vztah velice důležitý. Nebojte se partnera polechtat.

 

Vnitřní zápěstí

erotogenní zóna vnitřní zápěstí

Patří také mezi tzv. „pulzní body„, a tedy místo na těle, kterým prochází důležité žíly (podobně jako třeba krk nebo zadní strana kolen). Pokožka zápěstí je tenká a citlivá.

I partnerovo zápěstí můžete líbat, hladit a laskat. Ideálně pokud se budete druhou rukou věnovat dalším erotogenním zónám.

 

Dlaň a prsty

erotogenní zóna prsty a dlaň

Prsty jsou protkány nervovými zakončeními, protože člověk se potřebuje orientovat i podle hmatu. Lechtejte partnerovu dlaň prsty a nezapomeňte na svůdný oční kontakt.

Partnera potěšíte, když si jeho prsty vložíte do úst a budete je jemně sát podobně, jako penis během orálního sexu. Cucání prstů v mužské mysli evokuje právě orální sex a to je pro něj velice vzrušující představa.

 

Erotogenní místa na hlavě

Ústa a rty

erotogenní zóna ústa a rty

Erotický kontakt muže a ženy obvykle začíná líbáním. Líbat se můžete jemně i zcela „smyslů zbaveni“. Každý muž preferuje jinou intenzitu, takže zkoušejte vše, co vád napadne. Nezapomeňte na pořádně vlhkého „čochtana“, zapojte jazyk a klidně i zuby. Dráždění preferuje jak spodní, tak vrchní ret, proto je hezky střídejte.

Rty jsou velice citlivé a vnímavé, proto se nebojte příteli nastavit pro líbání prsa, zadeček, bříško i vagínu. Muži velice rádi sají a olizují. Tuto oblibu si zachovali ještě z čas raného dětství, kdy sáli mateřské mléko. Přesně proto tak rádi sají a líbají a to hlavně prsa a další „měkké a hebké“ části ženského těla, které prsa připomínají.

 

Pokožka hlavy pod vlasy

erotogenní zóna pokožka hlavy

Jistě sama víte, jak příjemný je dotek kartáče na pokožce hlavy. Dráždění často způsobí až husí kůži a mravenčení, které přechází až do oblasti genitálií. Pokožku partnerovy hlavy jemně masírujte prsty a opatrně stimulujte nehty.

Zvýšenou pozornost věnujte oblasti za ušima a těsně nad krkem, kde začínají vyrůstat vlasy. Tyto příjemné vjemy se přes páteř dostanou až do intimní oblasti.

 

Uši

mužská erotogenní zóna uši

Ucho je velice citlivé a to hlavně na boltcích a lalůčcích. Lalůčky můžete hladit, líbat, zlehka okusovat nebo cucat. Ucho můžete navlhčit  a poté na něj jemně foukat.

Určitě vyzkoušejte během dráždění do ouška také zašeptat pár pikantních slov nebo plánů, co se bude dít dál. Kombinace fyzického draždění a erotických myšlenek je pro muže mnohem zajímavější.

Pozor, někteří pánové mají uši tak citlivé, že jim přehnané dráždění nemusí být příjemné a budou preferovat dráždění na jiných místech.

 

Krk

erotogenní zóna krk

Krk patří mezi ty nejcitlivější zóny a jenom letmý dotek či polibek příjemně rozbrní celé tělo. Partnera hlaďte na zátylku i v oblasti ohryzku, líbejte a jemně škrábejte. Z krku můžete polibky projít i na klíční kosti, které jsou citlivé také. Pozor ale na cucfleky, které by partner nerad ukazoval na veřejnosti.

 

Erotogenní zóny na zbytku těla

Pupík a dolní část bříška

mužská erotogenní zóna pupík a bříško

Tyto oblasti jsou již hodně blízko genitáliím a jsou hodně citlivé. Oblast drážděte pomocí jazyka, špičky prstů nebo ptačím pírkem. Kolem pupku a bříška můžete „malovat“ kruhy a pomalu se přibližovat dolů do pubické oblasti.

Tato místa je dobré dráždit i teplotně. Mají silnější pokožku, takže snesou i výraznější rozdíly teplot. Zkuste kostku ledu nebo horký vosk. Pánové i dámy si mohou tato místa hladit i během masturbace pro výraznější prožitek.

Pamatujte, že i dráždění těchto možná méně zajímavých, ale pořád hodně citlivých míst může být pro muže tak silné, že vyvrcholí již během hrátek. V tom případě budete muset počkat, než sesbírá síly na další sex.

 

Páteř a křížová kost

mužská erotogenní zóna páteř a křížová kost

Pokud vás někdy „seklo v zádech“, jistě dobře znáte, jak citlivá tato oblast je. Je to další „zapomenutá“ erotogenní zóna. Schválně se zamyslete, kdy jste dráždila partnerova záda a kříže. Pokud nikdy, dnes je ideální příležitost.

Použijte jazyk, doteky nebo lechtivé pírko. Přes páteř procházejte až ke křížové oblasti, tam opisujte osmičky a pokračovat můžete níže přes půlky až na anální otvor a hráz. I oblast zad uvítá teplotní změny v podobě kostky ledu a horkého vosku. Určitě zabodujete, pokud partnerovi dopřejete i olejovou masáž bolavých zad. Až se krásně uvolní, můžete začít s erotickou stimulací.

 

Prsa a bradavky

erotická zóna prsa a bradavky

Bradavky jsou zvláštní část těla, protože muž je ve skutečnosti k ničemu nepotřebuje. Když už je ale má, byla by škoda nepohrát si s nimi. Bradavky líbejte, olizujte, cucejte a prohmatávejte rukama. Nebojte se použít zuby, ale s mírou. Stejně tak můžete dráždit i prsa muže. Hrudník je citlivý.

 

Prostata – vnitřní erotogenní zóna

erotogenní zóna prostata

Prostata je velice vděčný objekt mužské stimulace, ale možná budete muset partnera překvapit nebo nejdříve přesvědčit, aby vás k ní pustil. Nachází se totiž uvnitř těla a nahmatáte ji přes anální otvor.

Leží asi 3/4 délky vašeho prstu uvnitř a nachází se na spodní vnitřní straně penisu. Na pohmat je veliká asi jako vlašský ořech (pokud není nateklá a zbytnělá), na dotek pružná a hladká.

Prostata je velice citlivá, plná nervových zakončení a bohatě prokrvená. Stačí proto lehké doteky. Naopak velice silný a intenzivní bude orgasmus. Někteří orgasmus po stimulaci prostaty označují za nejsilnější zážitek jejich sexuálního života.

Až ji najdete, vyhněte se náhlým pohybům a jistě se k ní nesnažte probojovat s dlouhými ostrými nehty. Lehce ji poškrábete a poraníte. Stimulace musí být jemná. Existují i pomůcky pro dráždění prostaty, takže pokud se partnerovi bude novinka líbit, určitě si kupte i pomocníčka.

A v první řadě se partnera zeptejte, zda má o takovou stimulaci zájem. Nečekané vklouznutí prstů do zadku mu může praktiku znechutit na doživotí.

ČLÁNKY, KTERÉ VÁS NAUČÍ ZACHÁZET S PROSTATOU:

 

Mužská erotogenní místa a často kladené otázky (FAQ)

Které jsou hlavní mužské erotogenní zóny?
Každý muž chce, abyste se dotýkala těchto míst:

 • žalud
 • uzdička
 • varlata
 • bradavky
 • hráz (perineum)
 • vnitřní strana stehen
 • zadní strana uší
 • šíje a zátylek
 • zadek
Které části mužského těla jsou nejcitlivější?
U většiny mužů je to uzdička penisu pod žaludem (frenulum) a také žalud samotný.
Jak muže ještě více vzruším?
Stimulací více erotogenních bodů najednou, ideálně formou masáže. Tuto „cestu polibků a doteků“ můžete začít na tvářích a krku přes hrudník a bradavky, bříško a pupík, přes vnitřní stranu stehen, a poté se vítězně vrátit k tomu hlavnímu – k penisu, žaludu a varlatům. Odvážnější ženy mohou pokračovat přes hráz k análnímu otvoru a přes něj stimulovat prostatu.
Jak mohu partnera naučit v posteli křičet?
Kromě stimulace můžete erotické prožitky ještě více zesílit.

 • nebojte se orálního sexu – muži jej milují
 • nebojte se mluvit sprostě – muži rádi čuňačinky
 • dokažte, jak moc po něm toužíte – nestyďte se ukázat všechny vnady a co s nimi umíte
 • používejte i zoubky a drápky – opatrně, abyste muže neporanila
 • použijte pomůcky a hračky
 • neignorujte varlata
 • zkuste deep-throat (hluboké hrdlo)
 • zaměřte se na všechny erotické zóny
Které části nohou jsou nejcitlivější?
Citlivá jsou chodidla a nárty. Ideální je intenzivní masáž nohou.
Jak muže vzruším pouze slovy?
Partnera dovedete vzrušit i bez toho, abyste na něj sáhla.

 • flirtujte a svádějte
 • pochvalte ho a dejte mu kompliment
 • nebojte se chlípných nadávek (pokud mu nebudou vadit)
 • hrajte se sama se sebou a svádějte ho pohledem
Kde mají muži nejraději polibky?
Na tvářích a čelisti, na uších. Líbejte je a sem tam olízněte.

 

Co jsme zjistili?

 • muž má mnohem více citlivých místeček, než jenom penis a varlata
 • jejich stimulace je stejně příjemná a prospěšná, jako samotný sex
 • ne každá stimulace je muži příjemná, někdy musíte zjemnit, jindy přitvrdit
 • pokud muži chcete sahat na nebo do zadku, určitě se nejdříve zeptejte
 • pro stimulaci erotogenních zón vám bohatě postačí ruce, jazyk a zuby
 • pokud si chcete dráždění ozvláštnit, zapojte erotické pomůcky a hračky

DÁLE ČTĚTE: Jak vzrušit chlapa, když odmítá sex a nestojí mu penis?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply