Podle 20% Čechů není sex na jednu noc nevěra, partnerům by ji ale neodpustili

V Česku jsou obliba a tolerance sexu na jednu noc skutečně překvapivé. 20% dotázaných lidí nezávazný sex na jednu noc nepovažuje za nevěru. Průzkum také zjistil, že jsou Češi spíše ochotní odpustit partnerovi sex na jednu noc, než sex po telefonu. Data doložila průzkumová společnost SANEP. Ptala se 14280 lidí mezi 18 až 69 lety.

  • Češi jsou zároveň tolerantní vůči flirtování a až podle 37% flirt není nevěra.
  • Sex na jednu noc za nevěru nepovažuje něco přes 19%.
  • Sex po telefonu by dovedlo nevěrníkům odpustit 16%.
  • Více lidí za nevěru považuje i opakované flirtující telefonování než jednorázový úlet v podobě sexu.

Líbání by dovedlo tolerovat 10% dotázaných. Až 4% by měly pochopení pro sex s bývalým partnerem. Další 4% za nevěru nepovažují lesbický sex, a tedy sex partnerky s jinou ženou. 2% respondentů za nevěru nepovažují orální ani skupinový sex s jinými osobami.

 

Dvojí metr českých nevěrníků

Až 43% dotázaných se k nevěře otevřeně přiznalo, 57% partnerům nikdy nevěrných nebylo. Průzkum ale jasně dokazuje, že pojem nevěra si vykládá každý po svém. To, co je pro někoho nepřekonatelným selháním, je pro druhého zcela běžné.

Každý člověk se zároveň jinak staví k otázce vlastní a partnerovy nevěry. 20% lidí totiž vlastní sexuální život s jinými osobami nevnímá jako nevěru, ale pokud partnera přistihnou při sexy telefonátech nebo líbání, vnímají to jako jasnou nevěru.

A jak jste na tom vy, mílí čtenáři? Zažili jste někdy nevěru nebo jste sami nevěrní byli? Podělte se s námi v komentáři.

DÁLE ČTĚTE: Páry, které poprvé souloží až po svatbě, mají pevnější a spokojenější vztahy, tvrdí výzkum.

sex po svatbě

Leave a Reply