Může být erektilní dysfunkce ve vašich genech? Ve třetině případů ano, dosvědčují vědci

Vědci objevili první důkaz, že erektilní dysfunkce může mít i genetické základy.

Ve studii výzkumníci analyzovali data stovek tisíc mužů. Zjistili, že genové variace jsou ve specifickém místě v lidském genomu v blízkosti genu SIM1, které jsou významně spojené se zvýšeným rizikem impotence.

erektilní dysfunkce a geny

 

Erektilní dysfunkce a impotence častěji potkává starší muže

Identifikace tohoto lokusu SIM1 jako rizikového faktoru pro erektilní dysfunkci je velmi důležitá, protože poskytuje dlouho hledaný důkaz, že existuje genetická složka onemocnění,” řekl autor studie Eric Jorgenson, který je výzkumným pracovníkem v divizi výzkumu Kaiser Permanente v Severní Kalifornii.

Podle Kaiseru je identifikace prvního genetického rizikového faktoru pro erektilní dysfunkci vzrušujícím objevem, protože otevírá dveře k vyšetřování nových, geneticky založených terapií.

Erektilní dysfunkce je běžným stavem u starších mužů a souvisí s mnoha příčinami, jako jsou neurologické, hormonální a vaskulární faktory. Existují léčby, které se zaměřují na tyto faktory, ale mnoho mužů na ně nereaguje.

 

Partnerky postižených tiše trpí

Předpokládá se, že genetika hraje roli přibližně v jedné třetině případů erektilní dysfunkce, ale je to poprvé, co vědci spojili specifické místo genomu s poruchou. Studie byla publikována v časopise Proceedings Národní akademie věd.

Doufejme, že to bude znamenat lepší léčbu v preventivních přístupech pro muže a jejich partnerky, které často tiše trpí díky tomuto stavu,dodal Wessells.

Podle spoluautora studie Huntera Wessellse tato studie ukazuje nový směr výzkumu erektilní dysfunkce, který by mohl pomoci identifikovat další klíčové genetické varianty, které vyvolávají onemocnění a vedou k vyšetření, díky nimž lze lépe porozumět přesným mechanismům, jakými působí. Wessells působí jako předseda urologie na University of Washington School of Medicine.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Můj partner trpí erektilní dysfunkcí a teď nechce mít sex. Co mám dělat?

partner trpí erektilní dysfunkcí

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply