Páry, které poprvé souloží až po svatbě, mají pevnější a spokojenější vztahy, tvrdí výzkum

Podle amerického průzkumu mají páry, které odkládají sex až na svatební noc nebo později vyšší pravděpodobnost, že vztah vydrží a manželské pouto bude mnohem pevnější.

Polovina lidí běžně zahajuje sexuální život již měsíc od prvního setkání.

Studie sledovala více než 2000 heterosexuálních lidí v průměrném věku 36 let. Vědce šokovalo, že lidé, kteří začali souložit po prvním měsíci ve vztahu jsou v manželství méně spokojení než ti, kteří na své poprvé čekali až do svatby. Podle autora studie Dr. Deana Busbyho je to špatná zpráva pro ty, kteří se sexem nevydrží.

Oponuje mu ale chicagská psycholožka Geraldine Piorkowskiová a páry uklidňuje, aby se výzkumem až tolik nezabývaly. Podle ní se totiž páry, které se sexem čekají až do svatby, nemají jak intimně poznat a po čase mohou zjistit, že si po sexuální stránce vůbec nevyhovují. Nespokojenost v sexu je navíc častým důvodem rozchodů a rozvodů.

Zároveň ale upozorňuje před sexem hned na prvním rande. Myslí si, že by milostný život měl začít až po tom, co mezi partnery vznikne citové pouto. K tomu je potřeba schůzek hned několik, takže doporučuje netlačit na pilu.

A jak jste na tom vy, milí čtenáři? Čekali jste na své poprvé až do svatby, nebo jste na to vlítli téměř ihned? Zavzpomínejte v komentářích 🙂

DÁLE ČTĚTE: Jak na sex s novým partnerem, aby byl co nejlepší? 5 tipů od expertky Natashe Ivanovic.

první sex s novým partnerem

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply