Muži si nejsou vědomí klíčových příčin problémů s erekcí, zjistila studie na 5 000 britských mužích

Problémy s erekcí mají hluboký dopad na vztahy (nejen) ve Velké Británii. 1 ze 14 mužů tvrdí, že problémy s erekcí způsobily konec jeho partnerského vztahu. Studie na 5 000 mužích jako jedna z největších svého druhu je součástí nové kampaně. Má za úkol ilustrovat, jak se negativa moderního životního stylu projevují v podobě problematické erekce a poradit, jak si s problémy pomoct.

problémy s erekcí

 

Rychlý a zaneprázdněný životní styl (28 %) a vlivy fyzického a duševního zdraví (24 %) mohou přispívat k problémům s erekcí. Více než čtvrtina dotázaných Britů uvádí, že problémy s erekcí jim brání navazovat intimní vztah s partnerkou.

Problémy s erekcí způsobují u 19 % dotázaných pocity deprese a až 5 % trpí těžšími záchvaty paniky. Tyto problémy proto vytváří tlak na vztahy. Vznikají hádky (v 17 % případů), páry uvažují o vztahovém poradenství (11 %) a některé partnerky nabyly mylný dojem, že je partner podvádí (11 %).

Ve Velké Británii trpí problematickou erekcí 4,3 MILIONA mužů. Bohužel mnozí muži mlčí a číslo může být mnohem vyšší. Více než čtvrtina (27 %) dotázaných o svých problémech s nikým nemluvila a méně než polovina (46 %) se svěřila své partnerce.

Zdá se, že problémem může být nepochopení běžných příčin problémů s erekcí. Čtvrtina (25 %) mužů si neuvědomuje svůj škodlivý životní styl a fyziologické vlivy, které erekci oslabují. Stres, alkoholismus, nadváha a obezita, problémy s prokrvením penisu a problémy s prostatou.

Méně než polovina si spojuje slabou erekci se stresem (47 %) a nadměrným popíjením alkoholu (46 %). Pouze 35 % chápe, že negativní vliv má i jejich nadváha.

Iniciativa Viagra Connect zahájila kampaň a spouští televizní reklamy, které párům pomáhají chápat, že mnohé aspekty dnešního uspěchaného života způsobují problémy s erekcí a povzbuzují muže, aby cíleně hledali pomoc.

Lékárníci mají perfektní pozici, aby mohli být důvěryhodnými odborníky pro muže, kteří mají problémy s erekcí. Proto je tak důležité, že lékárníci mají nástroje, které jim umožňují citlivě zahájit rozhovory s těmito muži a ujišťují je, že jsou k dispozici rady ohledně životního stylu a možnosti léčby.
Natalia Belokoneva, lékařská ředitelka Upjohn Ltd.
Natalia Belokoneva, lékařská ředitelka Upjohn Ltd.

DÁLE ČTĚTE: Seznam 10ti problémů s erekcí – vyřešte úspěšně i ten svůj. Poradíme jak.

problémy s erekcí

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply