Speciální ubrousky mohou omezit předčasnou ejakulaci

Nová studie ukazuje, že použití lokálních benzokainových ubrousků je nový slibný způsob léčby nejběžnější formy sexuální dysfunkce u mužů.

Podle americké Urologické asociace (AUA) je předčasná ejakulace nejčastější formou mužské sexuální dysfunkce, která postihuje přibližně jednoho ze tří mužů ve věku od 18 do 59 let.

Muži, kteří ejakulují dříve, než se očekává, mohou mít nyní snadný způsob, jak se vyhnout tomuto snižování svého sebevědomí – a sice speciální ubrousky s mírným anestetikem (benzokainem), které pomáhají snížit předčasnou ejakulaci, jak uvádí nová studie.

Předčasná ejakulace může být příznakem nějakého neurologického stavu, jako je roztroušená skleróza, ale ve většině případů je zkrátka otázkou kondice.

ubrousky na předčasnou ejakulaci

 

Zatímco většina mužů s celoživotní předčasnou ejakulací netrpí doprovodnou erektilní dysfunkcí, předčasná ejakulace koexistuje přibližně u jedné třetiny pacientů, kteří si stěžují na erektilní dysfunkci.

V současné době jsou léky na předčasnou ejakulaci ve Spojených státech omezeny na krémy nebo spreje.

Předčasná ejakulace znamená ejakulaci za méně než dvě minuty po průniku,” vysvětlil urolog David Samadi, šéf urologie v nemocnici Lenox Hill v New Yorku.

Zatímco benzokain a další anestetika byla používána před léčbou stavu, jejich použití v ubrousku je novinkou, říká Samadi.

Nová studie financovaná výrobcem ubrousků Veru Healthcare zahrnovala 21 mužů s předčasnou ejakulací, kteří byli v monogamních heterosexuálních vztazích.

Patnáct z nich použilo ubrousky, které obsahují 4 % benzokainu, zatímco šest dalších dostalo placebo bez anestetika.

Po dvou měsících muži ve zkoumané skupině zaznamenali významné zlepšení předčasné ejakulace ve srovnání s pacienty ve skupině s placebem. Uvedl tým vedený Ridwanem Shabsighem, který se specializuje na sexuální zdraví mužů v New Yorku.

Studie byla prezentována na zasedání Americké urologické asociace (AUA). Zjištění prezentovaná na lékařských schůzkách by měla být považována za předběžná, dokud nebude zveřejněna v recenzovaném časopise.

Tato studie je povzbudivá v tom, že demonstruje nový a inovativní způsob, jak omezit příznaky předčasné ejakulace,” řekl mluvčí AUA Tobias Kohler.

Pro Čechy zatím existuje jediný lék Priligy. Podrobně o účincích a dostupnosti mluví MUDr. Taťána Šrámková Ph.D.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Jak sledování porna může způsobit erektilní dysfunkci?

erektilní dysfunkce a porno

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply