Seznam 10ti problémů s erekcí – vyřešte úspěšně i ten svůj. Poradíme jak.

Problém s erekcí potrápí vás i vaši partnerku. Zhoršuje sexuální život a tyto problémy se mohou přenést i do vztahu, škodit mu, a dokonce jej i zničit. Víte, kolik neuspokojených žen se již se svými partnery rozešlo? Málokterá přizná, že to bylo kvůli špatnému sexu a slabé erekci, ale je jich mnoho.

Podíváme se na nejčastější problémy s erekcí, vysvětlíme, jak vznikají a doporučíme, jak erekci zlepšit a konečně sexovat uspokojivě, bez stresu a co nejdéle.

problémy s erekcí

 

Existuje dělení problémů s erekci?

Existují konkrétní poruchy erekce, ale pojem „problémy“ je neurčitý. Každý muž si pod problémem představuje něco jiného. Proto tyto nejisté problémy přesně specifikujeme.

Lékařsky lze totiž erekci dělit pouze na „zdravou, vydatnou a bezproblémovou“ a na „erektilní dysfunkci (a tedy impotenci) v některém stupni rozvoje“ (mírná, středně těžká, těžká, kompletní – chronická ED).

Jeden muž má měkkou erekci, jiný jí má krátkou a další zase tak dlouhou, že mu žena usíná v polovině čísla. Každého problém tedy může být jiný.

Sepsali jsme proto maximum možných druhů problémů s erekcí:

 

Problém s měkkou, nevydatnou erekcí

měkká, nevydatná erekce

Pokud je penis měkký a třese se jako želé, nelze jej zavést do vagíny.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Vzrušíte se, na sex se těšíte, erekce začíná narůstat a penis tvrdnout. Nedosáhnete ale maximální erekce, penis je naplněný pouze „napůl“ a může být problematické zavést jej do vaginy.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Nežádoucí aspekt v životě, který postupně zanáší a ucpává cévy. Jako první se zablokují právě jemné a citlivé cévy penisu.

Pokud jste na sex dobře psychicky naladěný, nejste pod vlivem alkoholu ani drog, těšíte se a jste vzrušený, ale erekce je měkká, je problém s prokrvením.

Pozor, příčinou může být i nemoc, kterou vám zatím nediagnostikovali nebo se rozvíjí teprve krátce. O důvod víc nechat se odborně vyšetřit.

CO POMŮŽE?

Zajděte za lékařem (urolog, sexuolog, androlog). Díky vyšetření dokáže zjistit, zda a v jaké míře jsou cévy zanesené.

Jistě nařídí změnu stravování, abyste nejedl potraviny, které cévy zanáší a jedl ty prospěšné, změnu životosprávy, a tedy eliminaci zlozvyků, které do těla vpravují nečistoty a zanášejí cévy, a zařazení pohybu, který cévy přirozeně rozšíří a pomůže jim zbavit se nánosů.

Pokud vyhodnotí, že trpíte některým ze stupňů erektilní dysfunkce, může předepsat i léky. Nejčastěji Viagru, Levitru, Cialis nebo jejich levnější, ale stejně účinná generika.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Vždy záleží na konkrétní příčině, proto byste návštěvu lékaře neměl odkládat. Sám totiž přesnou příčinu nezjistíte, a proto byste se mohl pokoušet o nápravu špatným směrem bez užitku. Navíc byste tak odignoroval skutečnou příčinu, která by se tak mohla zhoršovat.

Pokud problém není častý a věříte, že není až tak závažný, zkuste sám na několik týdnů jíst zdravě hýbat se, často souložit, nepít a nekouřit. Uvidíte, zda se stav zlepšil. Pokud ne, je ta nejvhodnější doba navštívit lékaře.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ano, může. Doplňky pro podporu erekce díky účinku bylin mírně roztahují cévy a pomáhají do penisu dostat více krve.

S doplňkem tedy lze měkkou erekci o něco více zpevnit. Nezapomeňte, že doplněk není lék. Pokud je erekce problematická kvůli nemoci, doplněk vám nepomůže.

Nemá totiž léčivé, ale pouze stimulační a podpůrné účinky. Většinu z nich lze užívat i pokud se již na nemoc léčíte, takže se doplňků nemusíte bát.

CO DOPORUČUJEME? 

Českou Proerecta SHOT, což je bylinný nápoj pro extra rychlý nástup pevné erekce. Stačí vypít, být vzrušený a počkat si 30 minut na spolehlivou erekci.

Proerecta SHOT

 

Problém s dosažením erekce

problém s dosažením erekce

Jste vzrušený, na sex se těšíte, ale erekce nikde.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Vzrušíte se, na sex máte chuť, ale k erekci nedojde. Penis se krví neplní, erekce netvrdne a soulož není možná.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Zde je problém závažnější a příčina bude buďto fyzická (krev do penisu neproudí, cévy jsou zanesené nebo je problém v přenosu signálu z mozku do penisu) nebo psychická (myšlenky a psychický stav brání sexuálnímu vzrušení).

Mze jít přímo o erektilní dysfunkci, která se rozumí jako minimálně každé 4té selhání erekce, ke kterému dochází aspoň půl roku.

CO POMŮŽE?

Pomůže lékař. Pokud je problém s erekcí trvalý, jeho příčina je také přítomná trvale a je nutné okamžitě ji definovat a odstranit.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ne, zde žádné domácí a babské rady ani doplňky stravy nebudou nic platné. Význam má pouze návštěva lékaře, protože potřebujete, aby zjistil, co dosažení erekce brání. Internetové poradny a předpokládané příčiny pro vás nejsou dostatečnou pomocí.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. Pokud erekci nedosáhnete vůbec, máte již neprůchozí a ucpané cévy. Doplněk by zde neměl efekt, a pokud nějaký ano, spíše by vás mohl odradit od návštěvy lékaře, což je riskantní.

Pokud erekci nedosáhnete, bylinné doplňky nedoporučujeme.

 

Problém s krátkou erekcí a udržením erekce

Pamatujte, že i pouhých několik minut je naprosto běžná doba trvání erekce.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Vzrušíte se, dosáhnete uspokojivou erekci, ale pouze na několik krátkých minut. Poté penis ochabne a další soulož již není možná.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Pokud jste dosáhl pevnou erekci, problém s průtokem krve nemáte. Krev krásně a vydatně proudí. Problém je tedy nejčastěji v necitlivosti penisu nebo v opadnutí vzrušení, a tedy problém psychologického rázu.

Nejcitlivějším místem je právě žalud penisu. Pokud je na něm méně nervových ukončení, než běžně, žalud „nevnímá“ erotické stimuly dostatečně a vzrušení včetně erekce opadne.

Psychickou příčinou může být to, že vás žena řádně nepřitahuje a nelíbí se vám. Možná vám nevoní, možná není oholená, možná prostě „leží jako prkno“ a vůbec se nestará o vaši stimulaci.

Také vás může náhle něco vyrušit nebo polekat. Do pokoje vejde dítě nebo soused začne bouchat do zdi. Případně si vzpomenete na něco nepříjemného a vzrušení překryje jiná myšlenka.

CO POMŮŽE?

Pokud je problém s citlivostí penisu, zde najdete seznam metod, jak citlivost zvýšit (hřejivé gely a kondomy, erekční kroužky, obřízka). Pokud by nefungovaly, zajděte opět za lékařem, který se na stav žaludu podívá.

Pokud je příčinou ženská neaktivita, kvůli které opadne vzrušení, musíte jí to vysvětlit. Říct, co máte rádi, co vám dělá dobře a co všechno od ní očekáváte.

Pokud je ale vztah krátký a sex náhodný, najděte si prostě jinou ženu, která se bude snažit a postará se o to, aby vám erekce neklesla. Věřte, že takových je spousta. Nefixujte se pouze na tu, se kterou vám erekce selhává.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ano, viz výše. Pokud není žalud necitlivý kvůli zdravotní příčině, kterou zjistí až lékař, můžete vyzkoušet zmíněné metody pro vyšší citlivost penisu. Jsou dostupné, účinné a do sexuálního života je zapojíte lehce.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ano, může. Naplňuje penis krví, která v něm zůstává déle. Prodlužuje se tak výdrž a trvání erekce. Pokud vydržíte krátce, určitě doplněk vyzkoušejte.

Doporučujeme nápoj Proerecta SHOT se zrychleným nástupem účinku.

 

Problém zbavit se erekce

problém zbavit se erekce

Pokud se vás erekce drží jako pijavice, buďte rád. Je to důkaz, že funguje správně.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Erekci dosáhnete, uspokojivě si zasouložíte, ale ani po druhé nebo třetí ejakulaci erekce nechce ochabnout. Penis stojí pořád.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Tento problém je ojedinělý, ale o to složitější může být. Sledujte, zda nezbavitelnou erekci nedoprovází silná bolest. Pokud ano, může jít o priapismus – dlouhodobou a bolavou erekci.

Během priapismu se zablokuje a zastaví odtok krve. Penis je naplněn krví, která ale není okysličená, a tak se penis začne doslova „dusit“. Priapismu vás dovede zbavit pouze lékař, který chirurgicky zprůchodní odtok krve. Pokud se to nestihne včas a krev v penisu zůstane několik desítek minut (eventuálně hodin), penis může odumřít a musí se odstranit.

Priapismus může vést i k erektilní dysfunkci, opět pokud se nezasáhne včas nebo adekvátně.

Další rizikovou příčinou může být porucha přenosu nervových vzruchů (případ pro neurologa či neurochirurga). Tehdy mozek kvůli nemoci nebo úrazu nezaznamená, že došlo k orgasmu, a tedy by měl vyslat signál pro odtok krve z penisu a ochabnutí erekce.

Pokud nevyšle tento příkaz, erekce může zůstat pořad pevná. Stav se může vyskytnout i po pití alkoholu nebo užití drog, takže je raději ani nezkoušejte.

Jako neškodná příčina může být to, že jste ještě mladý, dravý a nadržený kluk, který má sexuální energie nadbytek a zvládne souložit hodiny. Pokud jste ale starší a takové „rodeo“ běžně nezažíváte, buďte opatrní.

CO POMŮŽE?

Pokud jste mladý a máte výrazný sexuální apetit, „vysouložte se“ dosyta a erekce opadne. Pokud jste byl opilý či pod vlivem drog, přestaňte s nimi a sledujte, zda se stav nebude opakovat.

Pokud se problém opakuje a máte podezření na poruchy přenosů nervových signálů, okamžitě jděte k obvodnímu lékaři, který vás doporučí ke specialistovi.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Pokud jde o poruchu mozku a nervové soustavy, tak nikoliv. Pokud pouze o nadbytek sexuálního chtíče, mějte radost a užívejte si dokud je to jenom možné.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. Dlouhotrvající erekce je žádoucí, takže další podporu nepotřebujete.

Pokud je příčinou priapismus, je potřebný chirurg, ne doplňky.

 

Problém nechtěné, nečekané a spontánní erekce

Zdravého muže může nečekaná erekce překvapit naprosto kdykoliv.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Na veřejnosti vidíte hezkou holku, cítíte smyslnou vůni nebo si vzpomenete na něco hodně vzrušujícího. Ihned dosáhnete erekci a bojíte se, že si ji okolí všimne a budete terčem výsměchu.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Zdravá sexualita a dobré fungování mechanismu erekce. Zjednodušeně – JSTE ZDRAVÝ, GRATULUJEME! Nechtěná a náhodná erekce potkává nejčastěji mladé kluky, ale je naprosto normální. Starší muže tolik netrápí, i když potkává i je. Pouze se ji naučili lépe zamaskovat.

CO POMŮŽE?

Hned myslete na něco jiného. Sedněte si, aby nebylo vidět vyboulený poklopec. Na koupališti vlezte do studené vody. Doma jděte do jiné místnosti. Udělejte jakoukoliv změnu polohy, která erekci schová.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ano. Stačí pouze zakrýt erekci. Nebojte se, nejde o problém. Právě naopak tyto spontánní erekce prokazují, že jste sexuálně zdravý a dovedete pohotově reagovat na vzrušující stimuly. To ocení i vaše budoucí partnerka.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. I tyto stavy jsou běžné a přirozené. Doplněk by erekci ještě více podpořil, což právě pro zbavení se erekce nechcete.

BUĎTE PŘIPRAVENÝ: 5 způsobů, jak zastavit erekci.

jak se zbavit erekce?

 

Problém ranní a noční erekce

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Během noci se vzbudíte a penis je v pevné erekci i pokud se vám nic erotického nezdálo. Nebo vás ráno vzbudí máma a stydíte se, že máte z peřiny „stan“.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA:

Ranní a noční erekce straší mladé muže, protože nevědí, co se s nimi během noci děje. I tyto erekce jsou ale ukazatelem, že je vše v pořádku. Mozek během noci a rána „kontroluje“ procesy v těle a jejich správné fungování. Pokud si erekci po ránu najdete, je to dobré znamení. GRATULUJEME!

Ranní erekce má také souvis s hladinou testosteronu, který se tvoří během noci a hladina je nejvyšší právě po vzbuzení. I díky tomu mají muži chuť na sex právě po ránu.

Nejběžnější je erotický sen. Prostě se vám zdálo něco, co vás hodně vzrušilo a erekce je pouhým důsledkem erotických snů a myšlenek.

CO POMŮŽE?

Jelikož nejde o problém, ale o přirozený a žádoucí stav, pomoc nepotřebujete. Po ránu vyčkejte v posteli, než erekce opadne a začněte běžný den.

Problém by byl naopak pokud byste ranní erekci neměl vůbec. To by znamenalo, že něco v těle během noci nefunguje správně a zde již návštěva lékaře vhodná je.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ano. Po ránu si skočte do sprchy a masturbujte až do orgasmu. Jinak by vás mohla nečekaná erekce potkávat i během dne. Masturbace je přirozený způsob, jak se zbavit sexuálního napětí.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. Ranní i noční erekce prokazuje její správné fungování, takže doplněk nepotřebujete.

 

Problém s erekcí bez ejakulace

Erotická stimulace má končit výronem semene. Pokud tomu tak není, nastává problém.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Erekci hravě dosáhnete, jste vzrušený, souložíte, ale když přijde vyvrcholení a orgasmus, nedojde k ejakulaci (a tedy vystříknutí ejakulátu).

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Zde jde opět o případ pro urologa nebo sexuologa. Problém může být ve varlatech a nadledvinkách, která neprodukují spermie, případně v prostatě, která neprodukuje prostatickou tekutinu (součást ejakulátu).

Může se jednat také o retrográdní ejakulaci, při které ejakulát neputuje ven z těla, ale zpátky do močového měchýře.

CO POMŮŽE?

Jelikož si do těla sám nevidíte, potřebuje se vám tam podívat lékař. S návštěvou neotálejte, zvlášť pokud se problém opakuje.

Zkontrolujte pitný režim, jelikož dehydratace může vést ke zpomalení tvorby ejakulátu.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ne.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. V tomto případě není problémem erekce, ale ejakulace. Svěřte se do rukou odborníka.

 

Problém s ejakulací bez erekce

Ejakulovat lze i bez dosažení erekce. Výron semene není od erekce závislý.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Jste hezky eroticky stimulován a toto dráždění vám je příjemné. Dosáhnete vyvrcholení, a tedy orgasmus. Je zde ale problém – k erekci vůbec nedošlo, a tedy ani k penetraci vaginy.

Penis je citlivý na erotické vjemy a doteky i pokud není právě v erekci. Tak lze dosáhnout orgasmu i bez erekce.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Vracíme se zpět k poruše prokrvení penisu a tedy problému s dosažením erekce. Namístě je proto návštěva lékaře, který prověří průchodnost cév.

O neurologickou příčinu by se nemělo jednat, jinak by penis vysílal mozku signál o stimulaci a ten by měl odpovídat navozením erekce. Lékař ale zjistí více.

CO POMŮŽE?

Pouze návštěva lékaře. Je zde problém s prokrvením penisu, a tedy stavem cév.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ne.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. I zde je erekce poškozená kvůli ucpaným cévám, takže doplněk nepomůže.

 

Problém s bolestivou a dlouho trvající erekcí (priapismus)

Nic neodkládejte, jinak můžete přijít o penis!

TOTO VÁS TRÁPÍ:

Dosáhnete pevné erekce, ale nelze se jí zbavit, a navíc začne penis natékat, modrat a pekelně bolet.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA:

Zde je příčina jasná a jde o priapismus. Pokud stav právě zažíváte, okamžitě se dostavte na úrazovou ambulanci, jinak o penis můžete přijít!

CO POMŮŽE?

Okamžitý zákrok chirurga, který obnoví odtok krve z penisu (viz bod Problém zbavit se erekce).

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ne a ani se o to nepokoušejte. Můžete skončit bez penisu nebo s trvalou erektilní dysfunkcí.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne, vůbec. Prvořadé je odsát krev z penisu, ne přivádět ji do něj ještě více.

CESTOU NA ÚRAZOVKU ČTĚTE: Priapismus – příčiny a léčba dlouhotrvající bolestivé erekce.

priapismus

Problém s žádnou erekcí (těžká erektilní dysfunkce, impotence)

Impotence vás zcela obere o sexuální život.

TOTO VÁS TRÁPÍ:

O sex máte zájem, dovedete se i vzrušit, ale erekci ne a ne dosáhnout. Nemůžete si zasexovat, nemůžete ani masturbovat. Ženu nedovedete uspokojit, trápíte se, sex vám chybí a jste frustrovaný.

Nevíte, zda si partnerku udržíte a pokud ano, zda vám nebude zahýbat. Intimní, a posléze i osobní život se pomalu hroutí. Propadáte depresím, nevěříte si, vše je pro vás ztracené, nic nemá cenu a potkáváte se i se syndromem vyhoření.

PRAVDĚPODOBNÁ PŘÍČINA: 

Příčiny podrobně vysvětlujeme v seznamu níže, takže na něj scrollujte dál. Vše se točí kolem prokrvení penisu a průchodnosti cév.

ED mohou zapříčinit i dlouhodobě nepříjemné duševní stavy.

CO POMŮŽE?

Pouze a jenom lékař, který zjistí rozsah a příčinu erektilní dysfunkce, a následně vám přesně na míru stanoví léčbu.

Zcela jistě NENAKUPUJTE žádná léčiva z internetu. Jsou často hazardem se životem a smrtí a mnozí muži již kvůli vidině samoléčby zaplatili životem.

DOVEDU SI POMOCT I SÁM? 

Ne, ABSOLUTNĚ NE. Riskoval byste vlastní život. Je to sice extrémní scénář, ale neprůchodnost cév v penisu znamená, že i jiné cévy v těle jsou zanesené.

Pokud byste stav dlouhodobě ignoroval, zablokovat se může i céva vedoucí do srdce, do mozku nebo do končetiny. Hrozí infarkt, mrtvice, trvalá invalidita, odumření končetiny a podobně.

Čtěte dále a zjistíte, které příčiny blokují cévy a způsobují erektilní dysfunkci. Pokud se v některých z nich najdete, riziko ED je u vás velice vysoké. Je důležité konat.

POMŮŽE DOPLNĚK STRAVY BEZ PŘEDPISU?

Ne. Erektilní dysfunkce je nemoc a ta se musí léčit léky. Doplňky nejsou léky, takže nemoc nevyléčí ani ji nepomohou zmírnit.

 

Problém s erekcí je vinou nedostatečného prokrvení

ateroskleróza a erekce

Zdravá, zanesená a zcela zneprůchodněná céva. Pokud máte špatnou erekci, pravděpodobně jsou již cévy v některém ze stadií ucpání.

 

Nyní poradíme těm z vás, kterých erekce je slabá, měkká, dlouho nevydrží a nelze s ní uspokojivě souložit.

Vše záleží na správném prokrvení. Problém s dostatečným prouděním do a zpátky z penisu lze rozdělit do 2 hlavních skupin:

 

Fyzické příčiny problémů s erekcí, které zanášejí vaše cévy a brání krvi navodit pevnou erekci

Zde dochází přímo k zanášení, ucpávání nebo celkovému zablokování průtoku krve do penisu (trvalá, chronická erektilní dysfunkce). V penisu jsou cévky velice jemné a úzké. Jakékoliv znečištění krve a následné zanesení cév se proto jako první objevuje na slabé erekci.

Kuřáci, muži s nadváhou až obezitou, diabetici, muži s vysokým krevním tlakem (hypertenze), již ucpanými cévami (ateroskleróza), špatně se stravující muži (vysoký cholesterol), alkoholici i uživatelé drog – toto jsou nejohroženější skupiny mužů, kteří si vědomě i nevědomě ucpávají cévy, a tak pomalu, ale dlouhodobě oslabují erekci.

Čím užší céva je, tím méně krve přes ní proudí. Průtok klesá o desítky procent a může se zastavit úplně. Přesný čas nelze stanovit. Vše záleží na komplexním zdravotním stavu, životosprávě a dědičných predispozicích. Časté jsou také úrazy, které průniku krve brání, nebo zděděné či získané nemoci.

Zde apeluji na vaši zodpovědnost. Jakékoliv a to i občasné selhání erekce byste měl konzultovat s lékařem. Potřebujete vědět, co problém způsobuje, a následně problém cíleně řešit.

Tento článek pouze vyjmenoval časté problémy a přibližné příčiny, ale nenahrazuje lékařské vyšetření ani nedovede doporučit individuální léčbu. Takovou vám předepíše až lékař na základě zjištění jeho odborného vyšetření.

 

Seznam nejčastějších fyzických příčin problematické erekce:

Jak vidíte, většina fyzických příčin blokuje průtok krve, což je základní předpoklad pro dosažení a udržení erekce.

 

Psychické (duševní) příčiny problematické erekce, které odvádějí myšlenky jinam nebo brání dostatečně se vzrušit

I muž s dokonale průchozími cévami a jinak zdravým životem si může nosit negativní myšlenky v hlavě. Pro navození erekce je potřebný klid, soustředění na vzrušivé elementy, dostatek času a pohodlí, známé a bezpečné prostředí i partnerka, které důvěřujeme

Stresy, obavy z předešlých selhání, strach a slabé zkušenosti nebo rušivé aspekty v okolí odvádějí pozornost a celkové vzrušení jinam. Níže v sekci Průběh zdravé erekce se dočtete, že muž musí být nejdříve sexuálně vzrušený, aby došlo ke vzniku erekce.

Pokud jsme ale myšlenkami úplně někde jinde, nebo se dokonce vysloveně bojíme a trpíme úzkostí z nejasného výsledku, nelze se plně zaměřit na erekci ani uspokojení a k erekci nedojde.

I navenek zdraví a silní muži tak mohou v posteli trpět a dobrý sex si neužít.

 

Seznam nejčastějších psychických příčin problematické erekce:

 • Stres – produkuje hormon kortizol, který „vytlačuje“ testosteron potřebný pro vzrušení i erekci.
 • Úzkosti – mají podobný účinek jako stres. Zapříčiňují nepravidelný srdeční tep a potíže s dýcháním.
 • Deprese – týrá mužskou mysl a ždímá celkovou energii. Na erekci ani sex tak vůbec nezůstává.
 • Životní problémy – vztah, rodina, práce, přátelé – myšlenky na ně a snaha řešit je muže vyčerpá a obere o energii na sex.
 • Pocity viny ze selhání, strach z neuspokojení partnerky – často neopodstatněné, ale blokují vzrušující myšlenky a tím i erekci.
 • Nízké sebevědomí – pokud nevěřím sám sobě, těžce dovedu uspokojivě souložit a těšit se na sex.
 • Závislost na pornografii – může oslabit erekci, ale také sexuální výdrž. Závislosti na pornu jsme věnovali samostatný podrobný článek.

Riziko výskytu fyzických i psychických příčin se zvyšuje věkem. Čím déle muž žije nezdravě, o to více se u něj oslabení erekce projevuje. Pokud se připojí nemoci a psychická nepohoda, problém s erekcí se prohlubuje.

Bohužel problémy vznikají i v mladém věku. Často kvůli přílišnému sledování pornografie (mladíci už i kolem 18 let), nezdravé životosprávě u mladíků do 30ti let (kouření, alkohol, drogy a nedostatek pohybu) a u starších mužů (kombinace nesprávné životosprávy, lenosti, rozvoji nemocí a celkové ztrátě vitality a kondice).

Má proto smysl snažit se o zdravou životosprávu po celý život. Čtěte také krátký návod, jak žít zdravěji pro přirozenou podporu erekce.

NAUČTE SE: Jak zvládat stres pro zachování silné erekce a její podporu? Doslova se změníte.

jak zvládat stres?

 

Jak bude lékař vyšetřovat a léčit problematickou erekci?

Jak jste četl, ve většině případů problémů s erekcí jsme vás posílali za specialistou, protože vlastní diagnóza a pomoc není možná.

Lékař bude postupovat následovně: 

KDO VÁM POMŮŽE? K jakému lékaři zajít s erektilní dysfunkcí?

ke kterému lékaři zajít s erektilní dysfunkcí?

 

Na základě svých zjištění doporučí léčbu erektilní dysfunkce, kterou je nejčastěji:

 

Sexuologické a urologické ambulance Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

PhDr. Jana MüllerováNádražní 19, Praha 5, 150 00, Smíchovterapieplagyn@seznam.cz
+420 602889892
MUDr. Lukáš Bittner
Jankovcova 1569/2c, Praha800 203 233
Email: iscare@iscare.cz
MUDr. Luděk FialaPoliklinika Mazurská, Praha 8283 024 316
775 534 470
MUDr. Ondřej TrojanKartouzská 204/6, Prahasexuologie@centrum.cz
+420 222 363 555
MUDr. Hana FifkováU Rajské zahrady 12
Praha 3
130 00
hana@fifkova.cz
+420 222 317 185
Sexuologická ambulance - Fakultní nemocnice Ostrava17. listopadu 1790/5, 70800 Ostrava, Poruba597 373 209
PhDr. Jarmila MayzlíkováRepinova 16, Ostrava724 242 423
mayzlikova@centrum.cz
MUDr. Helena ReguliViniční 235, Brno533 306 206
773 649 411
SEXUOLOGIE - BRNO.czSovova 7, 616 00, Brno731 031 627
Centrum MediolNa Šibeníku 26
779 00 Olomouc
607 633 611
centrummediol@seznam.cz

 

Průběh „zdravé“ a bezproblémové erekce

zdravá erekce

Zdravá a bezproblémová erekce začne díky vzrušení (START), pokračuje díky řádnému prokrvení a opadává po dosažení aspoň 1 skvělého orgasmu (STOP). 

 

Celá erekce je závislá od průtoku krve penisem. Mechanismus je u zdravých mužů jednoduchý:

 • Nejprve je potřebný erotický stimul. Třeba když vám žena sáhne do poklopce. Nebo když se podíváte na nahou ženu. Stačí pouze fotka nebo video. Nebo když si k ženě přivoníte a představíte, co vše s ní můžete dělat. To vše jsou erotické stimuly, které mozku říkají: „Hele, tady je nějaká kráska. Tady by se možná dalo dobře zasouložit. Posílám krev do penisu!“ Muž je ten, kdo plodí děti a i pokud se tomu vědomě brání, mozek podvědomě nechce přijít o žádnou příležitost k „páření“. Proto navozuje erekci vždy, když se muž vyskytne v blízkosti vhodné samice, nebo něco vzrušujícího vidí.
 • Mozek posílá signál a pumpuje do penisu krev. V rychlém čase vzniká pevná erekce. Pokud trvá dosažení déle nebo erekce není vydatná a „maximální“, již se projevuje problém a oslabení. Za ideálních podmínek je ale muž připravený na sex do několika málo sekund a tyto expresní časy si možná sám pamatujete z mládí.
 • Po naplnění penisu krví (a tedy dosažení maximální erekce) dochází k zablokování krevního odtoku a erekce trvá až do ejakulace.
 • Dochází k souloži nebo k masturbaci, pokud není žádná samice nablízku. Zde pouze zmíním problém předčasné ejakulace. Pánové si často myslí, že pokud vyvrcholí do 3 nebo 5 minut, jde právě o předčasnou ejakulaci, ale není tomu tak. Příroda sama zařídila, aby měl zdravý muž citlivý penis a ejakuloval co nejrychleji. Proč? Protože čím rychleji vyvrcholí, tím pravděpodobnější je, že ženu oplodní a rod bude pokračovat dál. Až dnešní přesexualizovaná doba a snaha o splnění „ženských představ o uspokojivém sexu“ (čti „Buš to do mně klidně hodinu, já to tak potřebuji a je jen na tobě, abys mi to splnil..se muže snaží přesvědčit o opaku a o tom, že dělají něco špatně. Jenomže mužské a ženské potřeby jsou jiné. Lékařská definice předčasné ejakulace je „vyvrcholení a ejakulace do několika málo SEKUND od vniknutí do vaginy„. Zde mluvíme o vteřinách. Ejakulace i do několika málo minut (3-5-10?) se již za předčasnou ejakulaci nepovažuje.
 • V závislosti od citlivosti penisu proběhne kratší nebo delší sex. Někteří muži mají sice dlouhou erekci i několik desítek minut, ale nedovedou vyvrcholit, k orgasmu nedojde a i tento stav lze vnímat jako problém s erekcí.
 • Po vyvrcholení se krevní odtok odblokuje, krev z penisu se vrací do těla a erekce slábne, měkne a odeznívá.
 • Zdravý muž po několika minutách dovede erekci dosáhnout znovu a opět souložit. Zde ale záleží na dalších erotických stimulech, na tom, zda muž není unavený i na tom, zda vyloučil všechen ejakulát nebo pouze jeho část.

 

Diskuze a zkušenosti reálných mužů (nebo spíše jejich žen)

Sám již pravděpodobně víte, jak se žije s oslabenou nebo nefunkční erekcí. Možná ale nevíte, jak to vnímá vaše partnerka. Na internetu jsme našli reakci paní Jany, která je zoufalá právě kvůli manželovo problematické erekci.

Dobrý den, delší dobu u manžela pozoruji, že to není s erekcí při sexu úplně ono. Občas se vymlouvá na stres, občas na únavu, zkrátka erekce již není jako dřív. Nevím, jestli ho už po těch osmi letech tolik nepřitahuji, má milenku či za to může opravdu jen stres.

Máte někdo osobní zkušenost s nějakým ideálně přírodním doplňkem stravy, který by mu trochu pomohl? Nevím, jestli je to řešení.

Jana, 35 let, Praha

Zde je krásně vidět, jak mužova problematická erekce trápí hlavně jeho manželku. Jelikož spolu o problému příliš nemluví, žena si vymýšlí vlastní scénáře a co je horši, začala obviňovat sebe. Myslí si, že partner má milenku a vybuřuje se mimo domov, nebo si myslí, že již manžela nepřitahuje.

On sám přitom může mít nějaký problém s erekcí, o kterém se stydí mluvit a také se bojí návštěvy lékaře. Proto se uzavírá do sebe a navenek nedá nic znát. Je to klasický případ toho, jak slabá erekce (či jiný problém v posteli) poškozuje až rozkládá jinak perspektivní vztahy.

CO BYCHOM PANÍ JANĚ A HLAVNĚ JEJÍMU MANŽELOVI DOPORUČILI?

Jednoznačně nápoj Proerecta SHOT s nejrychlejším nástupem pevné erekce do 30 minut. Stačí vypít, sexuálně se vzrušit a po letech si užít kvalitní sex.

Proerecta SHOT

 

Problémy s erekcí a často kladené otázky

Co všechno mohu považovat za problém s erekcí?
Jakýkoliv náhodný nebo opakovaný (trvalý) stav, kdy erekce není dostatečné pevná ani vydatná pro uspokojivý sexuální styk nebo masturbaci.
Co pokud mám erekci pevnou, ale problémy se objevují při styku?
V tomto případě jste pravděpodobné zdravý a nemáte problém s průchodností cév.

Během styku jste možná nervózní, nemáte zkušenosti, bojíte se selhání nebo zklamání partnerky. Vše je ale pouze negativní emoce ve vaší hlavě. Více se na sex těšte a nebuďte tolik zaměřený na konečný výkon, ale spíše na celkovou cestu. Uvolněte se, věnujte se předehře, partnerce řekněte, co máte rád a také vyslechněte, co má ráda ona.

Mohu mít problémy s erekcí ve 40ti letech?
Ano. není to nic výjimečného. Problematickou erekci dnes mají již kluci v mladém věku kolem 18 let a to nejčastěji kvůli pornografii. Problémy se mohou objevit nečekaně, a to klidně ve 20ti, 30ti, 40ti, 50ti i později. Vždy záleží na zdravotním stavu a životosprávě.
Mohu mít problém s erekcí, pokud jsem nervózní?
Ano, zcela běžně. Aby muž dosáhl erekce, musí být v klidu, uvolněný a řádné vzrušený.

Pokud jste nervózní, nedojde ke vzrušení. Pokud nervozita přeroste do stresu či úzkosti, tělo vyplavuje hormon kortizol, který erekci prokazatelně ničí.

Kam jít s problematickou erekcí?
Chválíme, že chcete problém s erekcí řešit. Nejjednodušší je zajít k obvodnímu (praktickému) lékaři. Ten vás doporučí ke specialistovi.

Objednat se ale můžete k andrologovi, sexuologovi nebo urologovi poblíž vašeho bydliště. Ambulance najdete na googlu.

Kdy začínají problémy s erekcí?
Věk vzniku nelze specifikovat. Stav erekce plně zodpovídá zdravotnímu a psychickému stavu organismu.

Někoho problémy začínají již v mládí, někdo má erekci vydatnou a s problémy se nesetká ani do důchodu.

Mohu mít problém s erekcí při prvním styku?
Ano, můžete, ale nepropadejte panice. Zatím se nic neděje.

Během prvního styku jste obvykle nezkušený, nevíte, „kam sáhnout“, co přesně dělat ani co od holky žádat. To vše vede k nervozitě, která odvádí myšlenky všude jinde, jenom ne na vzrušení a užívání si svého poprvé. Zkoušejte dál a buďte si jistý, že se erekce zlepší a již selhávat nebude. S holkou si musíte důvěřovat a chápat, co přesně spolu jdete dělat.

Mám problém s rychlou erekcí, kterou rychle dosáhnu, ale stejně rychle opadne.
Zde bude problém v citlivosti penisu, resp. žaludu.

Snažte se citlivost zvýšit (gely, gelem napuštěné kondomy, různé sexy polohy nebo praktiky). Potřebujete více a intenzivnější vzrušení, abyste si erekci udržel.

Mohu mít problém s erekcí po rozchodu?
Ano, ale nelekejte se, že by se vám rozchodem zhoršil zdravotní stav.

Problém vzniká často kvůli stresu, smutku a žalu z rozchodu, kdy myslíte na svou ex a to i během sexu s novou známostí.

Nová holka může mít jinou vaginu, jiné postupy, kterými vás chce vzrušit, jinak vypadá i voní. Nemusí vás tak vzrušit hned napoprvé.

Více si užívejte, bejvalku pusťte z hlavy a užívejte si se svou novou.

Mám problém s ranní erekcí a po ránu jí nedosahuji.
Zde byste měl zajít za lékařem. Ranní erekci dokazuje, že penis  a erekce fungují správně.

Pokud ranní erekci dlouhodobě nemáte, znamená to, že se zdravotní stav a kondice změnily a o tom by měl mít informaci hlavně lékař.

Mohu mít problém s erekcí po kouření marihuany (hulení trávy)?
Ano. Tráva působí relaxačně, otupuje mysl i tělo a pokud jste právě „zhulený“, nemusíte mít ani energii ani náladu na sex. Přitom vzrušení je pro vznik erekce prvořadé, takže se o něj neobírejte kvůli droze.
Které léky mi pomohou s problémy s erekcí?
V Česku nejčastěji Viagra, Cialis, Levitra a Spedra. Pozor, potřebujete na ně předpis od lékaře, takže se návštěvě ambulance a vyšetření nevyhnete. Každopádně vám pomohou rychle a účinně.
Pomůže mi s problematickou erekcí doplněk stravy a který doporučujete?
Pomůže pouze s problémem, který není důsledkem některé nemoci. Doplňky totiž neléčí, nemají léčebný účinek a erekci mohou pouze podpořit, tonizovat a stimulovat.

Doporučujeme českou Proerectu SHOT pro okamžitou, zrychlenou podporu erekce.

Proerecta SHOT

 

Co jsme zjistili?

 • existuje řada problémů s erekcí, nejčastěji jde o její selhávání, nevydatnost a neschopnost erekci dosáhnout
 • problémy mají původ ve špatném zdravotním a psychickém stavu, nebo jsou důsledkem slabých zkušeností a nedůvěry ve vlastní schopnosti
 • díky moderní medicíně je naštěstí možné většinu problémů s erekcí léčit
 • pro cílenou a účinnou léčbu potřebujete být řádně vyšetřen
 • samodiagnostika a hledání pomoci na internetu může být riskantní  – redakce nikdy nezná váš aktuální zdravotní stav, prostředí a vztahy , ve kterých žijete ani vaši minulost. Všechny rady jsou tedy pouze orientační a všeobecné.
 • prvotním krokem zlepšení všech problémů musí být změna životosprávy, která eliminuje příčiny zhoršování erekce
 • následně je nutné podstoupit stanovenou léčbu

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply