Kvůli klimatické krizi mají mladí pochybnosti, zda si pořizovat děti

Aktuální změny klimatu nutí mnoho mladých lidí přemýšlet, zda je bezpečné a zodpovědné pořizovat si děti.

klimatická krize a porodnost

 

Podle průzkumu společnosti Budiness Insider až 37% respondentů ve věku mezi 18 až 29 lety uvedlo, že změnu klimatu je potřeba promítnout do plánování rodiny. Znamená to, že dystopická budoucnost planety formuje aktuální vývin společnosti a populační trendy.

Business Insider zkoumal 1102 dospělých Američanů. Snažil se zjistit, jako roli u nich hraje změna klimatu při rozhodnutí mít děti.

30% souhlasilo, že pár by při rozhodování mít děti měl vzít v úvahu hlavně negativní a potencionálně život ohrožující dopady klimatických změn.

Zajímavé je, že čím mladší byli respondenti, tím větší obavy z klimatických změn měli. 34% dotázaných mezi 30 až 44 lety souhlasilo s tvrzením, že změna klimatu se musí promítnout do plánování rodiny, stejně jako výše zmíněných 37% dotázaných mezi 18 až 29 lety.

25% respondentů mezi 45 až 60 lety si myslí, že páry by měly uvažovat o změnách klimatu ještě před porodem. Pouze 20% ze skupiny 61 let a starších má stejný názor.

Z průzkumu ale nelze vyčíst, zda změny klimatu skutečně brání velikému počtu lidí pořídit si děti nebo je to pouze výmluva a snaha omluvit svůj nezájem o dítě z jiných důvodů. Za zmínku stojí, že porodnost v USA minulý rok dosáhla své rekordní minimum. Víme také, že porodnost klesá globálně a od roku 1950 klesla o více než polovinu.

Pokud se mladí reálně rozhodnou děti nemít, porodnost klesne ještě níže a vzniknou tak zcela nové společenské problémy.

DÁLE ČTĚTE: Éra lidské reprodukce pomocí sexu je pomalu u konce, tvrdí vědec.

éra sexu pro reprodukci končí

 

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply