Kolik krve se v erekci vejde do penisu?

Celkový objem krve v těle zabírá zhruba 10% vaší celkové hmotnosti. U 70kilového muže je to něco kolem 7 litrů krve. Možná vás ale zajímá, jaký objem krve se dostane do penisu během erekce.

Urolog Joshua Gonzales sice nezná konkrétní čísla, ale předpokládá, že jde o 4 až 5 násobek objemu krve v penisu v ochablém stavu. Objem krve v erekci se tedy může zvýšit až 5x, pokud je penis zdravý, cévy dostatečně průchozí a muž netrpí erektilní dysfunkcí. O tom, jak zúžené cévy (ateroskleróza) omezují průtok krve a tím i sílu erekce se dočtete zde.

Vtékání krve ovlivňuje i elasticita cév konkrétního penisu. Žádný muž nemá stejný penis, takže rozdílný je i objem krve, který dovede pojmout. Do většího penisu se tak logicky nahrne více, krve, ale pouze za předpokladu zdravých a průchozích cév.

Kardiovaskulární chirurg Ronalda Virag ve své knize tvrdí, že k navození erekce je potřeba aspoň 130 ml krve. Opět ale záleží na konkrétní velikosti penisu, doplňuje doktor Gonzales. Pro představu, 130 ml je přibližně objem šálku dobré kávy.

TIP: Maximální naplnění penisu krví a pevnou erekci zajistíte díky rostlinným doplňkům pro podporu erekce. Klikněte a podívejte se na TOP 10 nejsilnějších.

kolik krve se vejde do penisu?

Jako šálek dobré kávy 🙂 Tolik krve se přibližně vejde do zdravého penisu ve vydatné erekci.

 

DÁLE ČTĚTE: Růst penisu – jak roste věkem, lze mu nějak pomoct a co určitě nefunguje?

růst penisu

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply