Proč lidé podvádějí? Studie odhalila nejčastější důvody

Studie zabývající se nevěrou zkoumala, proč lidé podvádějí. Výsledky byly poněkud smutné.

Možná se i vám někdy v životě stalo, že váš vás milovaný nebo milovaná podvedli a vy jste si jen kladli otázku proč se to mohlo stát. Jak vás člověk, kterému jste bezmezně věřili a milovali jej, mohl tak sprostě podvést.

Na to, co za nevěrou vězí, se snažila přijít studie publikovaná v odborném časopise Journal of Sex Research. Výzkum se zabýval tím, co lidi motivuje k nevěře.

proč lidé podvádějí?

 

Nedostatek lásky od partnera

Akademikové z prestižních univerzit v Americe se dotazovali 500 lidí (věkově spíše mladších), proč podvedli své partnery a partnerky.

Jako první důvod asi většinu lidí napadne, že je lákalo vyzkoušet něco jiného, nebo si říkali, zda jim něco neuniká, když setrvávají v monogamním vztahu pouze s jedním partnerem.

Pravda však byla úplně jinde a o leccos smutnější. Důvodem totiž byl nedostatek lásky od partnerek a partnerů. 

Jinými slovy, láska od primárních partnerů nebyla dostatečně silná, aby myšlenky na sex s někým jiným zahnala a nebyla dost silná, aby zcela naplnila konkrétního člověka.

Toto se týkalo jak lidí, kteří se na začátku vztahu cítili silně zamilovaní i partnerů, jejichž vztah již byl od počátku vlažnější. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: Ženská nevěra – 7 důvodů PROČ a 6 projevů JAK.

 

Spousta partnerů se cítí ve vztahu nepochopeni a přehlíženi

Dalším faktorem, který ovlivňuje člověka v tom, že se cítí nedostatečně milován, je ten, že necítí, že by ho jeho partner dostatečně poslouchal, či ho někdy až takřka ignoruje.

Sedmdesát procent respondentů uvedlo, že partnery a partnerky podvedli kvůli pocitu nedostatku lásky a pocitu zanedbání – ať už sexuálního nebo emocionálního nebo obojího. 

Další dotázaní také uvedli, že necítili ke svému protějšku dost silný závazek. Někdy také byli naštvaní a svůj vztek si chtěli vybít tím, že se vyspí s někým jiným a tím pádem i pomstí.

Dalšími důvody byly i nuda a stereotyp. Jako bezesporu zajímavý a kontroverzní důvod je i to, že dotázaní podváděli, aby se cítili sebevědomější a více populární.

Posledními důvody byly i pouhý chtíč, kterému se daní nevěrníci nedokázali ubránit či okolnosti, jako třeba to, že měli v těle už dost alkoholu.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Trenér Šimon: „Nevinný vtip od kolegů mi zničil vztah. Vlastně to ale bylo dobře.“

rozchod kvůli vtipu

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply