Může být erektilní dysfunkce znamením rakoviny prostaty?

Podle Mayo Clinic je erektilní dysfunkce, také známá jako impotenceneschopnost dostat a udržet erekci dostatečně silnou pro uspokojivý sex.“ S tímto problémem jednou za čas nemusí být velký důvod k obavám, ale pokud se stane pravidelným,  měli byste vyhledat odbornou pomoc.

Erektilní dysfunkce, a to i na nepravidelném základě, může být velkou příčinou stresu, který může zase ovlivnit vaše sebevědomí a vést k problémům ve vztahu.

Kromě těchto osobních problémů mohou být symptomy erektilní dysfunkce způsobeny základním zdravotním stavem. Léčba tohoto stavu by mohla stačit, aby vás zbavila erektilní dysfunkce.

erektilní dysfunkce a rakovina prostaty

 

Pokud trpíte erektilní dysfunkcí, můžete být také ohroženi rakovinou prostaty. Pokud se u vás erektilní dysfunkce rychle rozvinula, a ne jen v průběhu času, pak může být erektilní dysfunkce skutečně spojena s rakovinou prostaty.

Podle American Cancer Society rakovina prostaty obvykle nezpůsobuje symptomy v raném stadiu.

Kromě erektilní dysfunkce mohou další příznaky pokročilého karcinomu prostaty zahrnovat symptomy jako jsou problémy při močení, krev v moči (hematurie) nebo spermatu (hematospermie), bolest v bocích, zádech nebo hrudníku; slabost nebo znecitlivění nohou; nebo dokonce ztráta kontroly močového měchýře nebo střev.

Pokud se u vás kromě erektilní dysfunkce objeví některý z těchto příznaků, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Erektilní dysfunkce může být komplexní poruchou vyplývající z psychických i fyzických problémů. Je to proto, že samčí sexuální vzrušení je „komplexním procesem, který zahrnuje mozek, hormony, emoce, nervy, svaly a cévy.“

Fyzické příčiny erektilní dysfunkce mohou zahrnovat srdeční onemocnění, vysoký cholesterol, diabetes, alkoholismus, poruchy spánku nebo dokonce i léčby rakoviny prostaty nebo zvětšené prostaty. Psychologické příčiny erektilní dysfunkce mohou zahrnovat stres, úzkost, deprese nebo jiné duševní zdravotní stavy.

I když je erektilní dysfunkce tématem, které je často spojováno s hanbou nebo rozpaky, je důležité tyto znaky a příznaky neignorovat nebo o nich nemluvit. Namísto toho si promluvte s lékařem, kterému věříte, a otevřete se o všech příznacích, které máte.

Může se zdát snazší vypořádat se s tímto problémem sami s volně prodejnými léky proti erektilní dysfunkci, ale nevyhýbejte se specializované léčbě kvůli strachu nebo úzkosti.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Úhel erekce věkem klesá, penis může ochabnout i úplně. Snažte se žít zdravě.

úhel erekce a věk

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply