Potravinářská inspekce zakázala žvýkačky Super Lover, které měly podporovat potenci

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) má za sebou další úspěšný zásah proti nebezpečným potravinám.

Tentokrát zjistila doplněk stravy, který byl na podporu sexuální potence v balení po jedné tabletě, ve které nalezli tadalafil a sildenafil.

Obě tyto látky jsou farmakologicky účinné látky, které však mohou být obsaženy pouze v registrovaných a také kontrolovaných lécích, jejichž užívání je možné pouze na předpis lékaře. Je to tak kvůli potenciálním vedlejším účinkům. Ve volně prodejných přípravcích tak tyto látky vůbec nepřipadají v úvahu.

žvýkačky super lover, zákaz prodeje

 

Stejný dovozce se však činil a v nabídce měl dva druhy poněkud kuriózních žvýkaček s příchutěmi, vyráběných zvlášť pro ženy a pro muže. Od těch SZPI také odebrala dva vzorky.

Žvýkačky  měly na obale napsáno mnoho slibů, které se měly jejich konzumentům po požití splnit.

  • Varianta pro ženy vybízela ženy k nákupu tím, že slibovala zvětšení prsou a úpravu menstruace.
  • Ty mužské mimo osvěžení úst také slibovaly povzbuzení činnosti ledvin a podporu sexuální potence.

I v těchto dvou žvýkačkách laboratorní analýzy prokázaly obsah tadalafilu i sildenafilu.

Všechny tři výrobky dovezla česká firma Redmedia Enterprise s.r.o. z Číny. Jediný háček je však v tom, že výrobky nebyly určeny pro Českou republiku. Dovozce je měl v plánu prodávat do Švýcarska, Rakouska, Francie a Německa. Před odebráním vzorku část zásilky prodal rovněž odběrateli z Velké Británie.

Nyní ale bude muset veškeré zboží pod dozorem inspekce zlikvidovat. Celkem tak bude zničeno na 700 balení žvýkaček, každé po dvaceti kusech a 8000 tablet nebezpečného doplňku stravy.

Na českém trhu tyto doplňky naštěstí prodávány nebyly, a tak českým spotřebitelům nehrozí žádné nebezpečí. Státní zemědělská a potravinářská inspekce o případu informovala rovněž své kolegy v Británii prostřednictvím Systému včasného varování pro potraviny a krmiva v EU.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Doplněk stravy Boom na mužskou potenci obsahoval zakázanou látku sildenafil.

Boom na potenci, zákaz prodeje

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply