Proč muži o sobě hrdě říkají, že měli více sexuálních partnerek než ve skutečnosti?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč měl váš partner více sexuálních zkušeností než vy? Muži mají totiž na výpočet partnerek z minulosti zvláštní postup, a proto jim vycházejí tak zajímavá čísla. Pravdu se stejně nikdy nedozvíte.

Každý z nás má nějakou sexuální minulost. Výsledky nedávné studie publikované v The Journal of Sex Research ovšem odhalily, že co se týče množství milenců a milenek, výpovědi mužů a žen se rapidně liší.

Je to i docela záhada, jelikož matematicky dokonalém světě by musel být počet partnerů a partnerek, k němuž se obě pohlaví hlásí, ve výsledku stejný. Jenže tak to v reálu nebývá.

muži zvyšují počet partnerek

 

Problém s výpočtem partnerek

Doktorka Kristen Mitchell zkoumala, jestli existuje nějaký rozdíl v tom, jak muži a ženy počítají svoje sexuální partnery. Výsledky jejího výzkumu ukázaly, že ženy hlásily maximálně 7 partnerů za život, zatímco muži průměrně hlásili 14.

Podrobnější dotazníky ukázaly, že muži své partnerky nadhodnocují (mnohdy i nevidomky), zatímco ženy zůstávají konzervativnější. 

 

Různé strategie pro výpočet souloží

Přesné hlášení sexuálních partnerů je klíčové z mnoha důvodů, včetně hodnocení individuálního rizika pohlavně přenosných infekcí,“ zdůrazňuje Kirstin Mitchell s tím, že co se týče rozdílu v reprezentativním vzorku obyvatel, tak muži si podle všeho skutečně přikrášlují tak, že počet milenek odhadují.

Reálně je tedy nepočítají, zatímco ženy své milence skutečně počítají. Otázka přitom nebyla nijak záludná. Všem byla položena stejně: Kolik jste za život měli sexuálních partnerů?

Muži se také liší tím, že počítají i jednorázovky. Ženy většinou sex na jednu noc nepočítají, protože se za něj stydí nebo jej nepovažují za důležitý.

Každé pohlaví má zjevně jinou strategii počítání. Ženám více záleží na citech a dobré pověsti, zatímco pro muže je každý “zásun” dobrý. Někdy muži odmítají při sexu s krásnou ženou použít kondom.

 

Cílem je hlavně působit co nejlépe

Ve hře je pochopitelně i mužské ego. Dotyční chtějí před ostatními vyvolat co nejlepší dojem.

Když muži uvádějí, že měli více sexuálních partnerek než ženy partnerů, má to spíše co dělat s metodologií výzkumu a také s falešnými tvrzeními kvůli společenským normám. O opravdové rozdíly mezi pohlavími tolik nejde,“ potvrzuje Cynthia Graham šéfredaktorka The Journal of Sex Research.

 

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Jak poznat, že jste sexuálně frustrovaní? 6 nepříjemných projevů.

sexuální frustrace

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply